• YARIM ALTIN
  8.620,00
  % -0,82
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4939
  % 0,08
 • € EURO
  34,7286
  % 0,44
 • £ POUND
  40,5048
  % 0,25
 • ¥ YUAN
  4,4881
  % -0,09
 • РУБ RUBLE
  0,3447
  % -0,63
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

BTCTurk Hesabı Nasıl Açılır?

btc turk hesabi islevleri

BTCTurk sitesi üzerinden hesap açmak için yapılması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. 2013 senesinden bu yana kripto para yatırımı yapılabilmesi adına hizmet veren BTCTurk üzerinden kripto para yatırımı yapmak istenen kişilerin öncelikle hesap oluşturmaları gerekmektedir. BTCTurk üzerinden hesap ama işlemi için kişilerin izlemesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımların sırasıyla doğru bir şekilde izlenmesinin ardından BTCTurk hesabı açılabilir ve kripto para yatırımı yapılmaya başlanabilir. BTCTurk hesabı açabilmek için yapılacak işlemler aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Kişileirn öncelikle BTCTurk sitesine giriş yapmaları gerekmektedir. Kişiler arama motoruna BTCTurk yazarak BTCTurk sitesine erişim sağlayabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus kişilerin siteye girerken https ile başlan bir siteye giriş yapmaları gerektiğidir. https ila başlayan siteye giriş yapılması kullanıcının bilgilerinin güven içerisinde kalmasını sağlayacaktır.
 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde “Giriş Yap” ve “Yeni Üyelik” seçenekleri bulunmaktadır. Hesabı olan kişiler “Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak giriş yapabilirken yeni hesap oluşturacak kişilerin “yeni üyelik” seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. “Yeni Üyelik” butonuna tıkladıktan sonra ekranın orta bölümünde çıkan “hemen başlayın” seçeneğinin seçilmesi ile kişinin karşısına bir kayıt formu çıkacaktır.
 • Kayıt formunda kişilerden bazı bilgiler istenmektedir. Kişilerin bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki doğru bilgilerle oluşturulmayan hesaplar güvenli olmamaktadır. Bundan dolayı kişinin tüm bilgilerini eksiksiz bir biçimde girmeleri hesaplarının güvenli olması adına önem arz eder.
 • Kayıt formunda kişiden istenen bilgiler arasında TC kimlik numarası, e-mail, adresi, isim, soy isim, doğum tarihi, telefon numarası ve şifre istenmektedir.
 • Bilgilerin girilmesinin ardından “Üyeliğimi Başlat” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Üyeliğin başlamasının ardından sistem hesabın oluşturulduğuna dair ekrana bir yazı çıkartacaktır. Bu noktada yapmanız gereken hesabı aktive edebilmeniz için girmiş olduğunuz e-mail adresinden aktivasyon işlemini gerçekleştirmektir.

Aktivasyon işleminin gerçekleştirilmesinin ardından iki aşamalı güvenlik kontrolü seçeneği ile kişiler hesaplarını ekstra güvenli hale getirebilirler kişilerin SMS doğrulama seçeneğini seçmeleri durumunda sisteme girilmiş olan telefon numarasına bir doğrulama kodu gelecektir. Bu doğrulama kodunun girilmesi durumunda artık hesaba giriş yapılırken telefonuna gelen SMS içerisinde yer alan kodun girilmesi halinde hesaba erişim sağlanacaktır. Böylece kişilerin hesapları her zaman güvenli kalacaktır.

BTCTurk Para Yatırma İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

btc turk para yatirim islemleri

BTCTurk üzerinden hesap oluşturulmasının ardından para yatırma işlemi kripto para alıp satabilmek için yapılması gereken işlemlerden biridir. Kişilerin azı bankalarda hesaplarının olması durumunda bu bankalar üzerinden EFT yöntemi ile BTCTurk hesabına para aktarabilmeleri mümkündür. BTCTurk hesabına para yatırılabilecek bankalar aşağıda yer almaktadır:

 • Akbank,
 • Denizbank,
 • Fibabank,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Papara.

Yukarıdaki bankalarla kişiler BTCTurk hesaplarına para transferi yapabilir ve paralarını kolay bir şekilde yatırarak kripto para alımı yapmaya başlayabilirler. Saat 16.45 den önce yapılan tüm para yatırma işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilirken 16.45 sonrasında yapılan EFT işlemleri yatırma işleminin gerçekleşmesinin ardından gelen ilk iş günü içerisinde BTCTurk hesabına aktarılır. Böyle kişi kolaylıkla para yatırarak coin satın alabilir.

Akbank yatırım hesapları nelerdir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

BTCTurk Para Çekme İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

BTCTurk hesabınadn kazanılan paranın geri çekilmesi işlemi para yatırma işlemi kadar rahat olmaktadır. Bu noktada kişilerin hesaplarından en az 10 Türk Lirası çekebiliyor olması hususu göz önünde bulundurulmalıdır. Kişi BTCTurk hesabından para çekmek istiyorsa en az 10 liralık bir çekim işlemi yapması gerekmektedir. BTCTurk hesabından para çekmek için kullanılabilecek bankalar ise aşağıdaki gibidir:

 • Akbank,
 • Denizbank,
 • Fibabank,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Papara.

Yukarıdaki seçeneklerden birini kullanarak kişilerin BTCTurk hesabındaki parayı çekebilmeleri mümkündür. Kişiler paralarını sadece EFT yolu ile çekebilmektedirler. Bundan dolayı kişilerin paralarını aynı gün içerisinde almak istemesi durumunda 16.45 den önce para çekme işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. EFT yolu ile para çekecek olan kişilerin bilmesi gereken diğer bir husus ise hafta sonları ve resmî tatillerde yapılan para çekme işlemleri bu günlerden sonra gelen ilk iş günü içerisinde gerçekleşeceğidir. Bundan dolayı kişilerin paralarını iş günleri içerisinde saat 16.45 den önce çekmeleri gerekmektedir.

BTCTurk Alım İşlemleri Nasıl Yapılır?

BTCTurk üzerinden kripto para almak isteyen kişilerin öncelikle BTCTurk üzerinden hesap açmaları ve açtıkları hesaba Türk Lirası yatırmaları gerekmektedir. Kişilerin para yatırmalarının ardından yukarıda bulunan arama motoruna takip etmek istediği kripto paranın ismini yazması gerekmektedir. Kripto paranın grafiğini açılacak sayfa zerinden görüntülemesi mümkündür. Yeterli araştırmayı ve gözlemi yapmış olan kişi bu coini almaya karar vermişse ekranda bulunan “Satıl Al” seçeneğine tıklaması gerekmektedir. Kişilerin satın al seçeneğine tıklamasının ardından ekranda açılacak olan yeni pencerede ne kadarlık bir coin alımı yapmak istediğini yazması gerektiği kutucuk olacaktır. Kutunun içerisinde Türk Lirası cinsinden yatırım yapmak istediği tutarın yazılmasının ardından sistem otomatik olarak o para ile ne kadar coin alınabileceğini kişiye gösterecektir. Kişinin alım talebini onaylamasının ardından kişi hesabında bulunan parayla coin almış olacaktır. kâr elde etmeye başlayan kişi dilediği zaman coinini basit bir şekilde satarak parasını tekrardan hesabına aktarabilmektedir.

Denizbank yatırım hesapları Yazısına da göz atabilirsiniz.

BTCTurk Satım İşlemi Nasıl Yapılır?

Kişinin BTCTurk hesabı üzerinde bulunan coinlerini istediği vakitte satması mümkündür. Kişiler satım işlemi yapabilmek için öncelikle ellerinde coin olması gerekmektedir. Elinde coin bulunun kişiler satmak istedikleri kripto paranın sayfası üzerinden istedikleri o an ki coin kuruna göre satım işlemi yapabilmektedirler. Kişilerin elinde bulunan coini satmak istemesi durumunda “sat” butonuna tıklamaları gerekmektedir. Kişiye bu esnada bir pencere açılacaktır ve elinde bulunan coinin satıldığında ne kadar edeceği hakkında bilgi verecektir. Kişinin satma işlemini onaylamasının ardından coin o an ki kripto paranın değerine göre satılacak ve hesabına Türk Lirası olarak yansıyacaktır. Böylece kişi elindeki Coini satmış ve başka coine yatırım yapabilecek duruma gelecektir.

BTCTurk Hesabı Üzerinden Verilebilecek Emirler

Yatırım yapan kişilerin BTCTurk hesabı üzerinden gerçekleştirebilecekleri emirler bulunmaktadır. Kişilerin hesaplarında olmamaları gibi durumlarda bile alım ya da satım işlemleri yapmaları mümkün olmaktadır. Kişinin bir coini yakından takip ediyor olması ve o coinin belli bir değere düştüğünde alınması için emir verilebilmektedir. Aynı şekilde elinde bulunan coinin belirli bir değere ulaşması durumunda satma işlemi gerçekleştirilmesi için emir verilebilmesi mümkündür. BTCTurk üzerinden verilebilecek emirler aşağıdaki gibidir:

 • Limit Emir,
 • Stop emir.

Kişilerin yukarıdaki emirleri vermesi durumunda hesapta olmasalar dahi alım satım işlemeleri yapabilmeleri mümkündür.

Limit Emir Nedir?

btc turk limit emir tanimi

BTCTurk üzerinden limit emir vermek kişilerin hesaplarında olmasalar dahi işlem yapabilmelerini sağlayan bir emir türüdür. Kişiler hesaplarındayken hangi kripto para ile işlem yapmak istediklerini seçmelerinin ardından limit emiri vererek belli bir seviyeye limit koyarak alım işlemi gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır. Bu özellik BTCTurk kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Stop Emri Nedir?

Stop emri kişilerin takip ettikleri ve yatırım yaptıkları coinin belirli bir limite gelmesi durumunda otomatik satma işlmei gerçekleştirmesine verilen addır. Kişiler yatırım yaptıkları kripto parayı hangi değerde satmak istiyorsa ekrana girerek stop emri verebilir. Stop emrinin gerçekleşmesi için yatırım yapılan kripto paranın BTCTurk hesabı üzerinde o değere ulaşması gerekmektedir. değere ulaşan kripto para otomatik olarak satılarak hesaba Türk Lirası olarak dönüş sağlar.