The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

Destek Kredisi Veren Bankalar 2021 - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.924,00
  % -0,51
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2094
  % 0,08
 • € EURO
  34,9859
  % 0,34
 • £ POUND
  41,0545
  % 0,24
 • ¥ YUAN
  4,4498
  % 0,09
 • РУБ RUBLE
  0,3576
  % 0,20
 • BITCOIN/TL
  2208210,116
  % -1,29
 • BIST 100
  %

Destek Kredisi Veren Bankalar 2021

Destek Kredisi Veren Bankalar 2021

Destek kredisi veren bankalar 2021 yılı için şu şekilde belirlenmiştir:

 • Ziraat Bankası,
 • Halkbank
 • Vakıfbank’tır.

Yukarıda verilen bu bankalar vatandaşların ihtiyaçlarını desteklemek için destek kredisi verirken oldukça düşük faiz oranları ile kredi vermektedir. Aynı zamanda uzun vade imkanları da sunarak, vatandaşı zor duruma sokmadan ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılamalarını ve rahat ödeme imkanları sunmaktadır.

Tarım kredisi veren bankalar 2021 yazısına da bakabilirsiniz.

Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Destek kredisi başvurusu yaparken öncelikle başvuru için gerekli olan evrakların hazır olması gerekmektedir. İstenen evraklar hazırlandıktan sonra başvuru işleminde bulunan bankaya iletilmesi gerekmektedir. Şubeye giderek başvuru işleminde bulunulabileceği gibi bankaların kurumsal internet sayfalarından ya da mobil uygulamaları kredi başvurusunda bulunmayı destekliyor ise mobil uygulama üzerinden destek kredisi başvurusunda bulunabilmek mümkündür.

Destek Kredisi Başvurusu Yaparken Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

destek kredisi basvurusu sartlari

Destek kredisi başvurusu sırasında banka yetkilileri tarafından istenen belli başlı belgeler yer bulunmaktadır. Başvuru sürecinin değerlendirmeye alınabilmesi için bu belgeler önem arz etmektedir. Bu aşağıda yer almakta olup doğru ve eksiksiz bir şekilde banka yetkilisine teslim edilmelidir:

 • Nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyetten birinin aslı ve fotokopisi.
 • Başvuran kişinin ikametgâh belgesi ya da başvuran kişi adına kayıtlı elektrik, su ya da doğalgaz faturasından birinin son 3 aya ait faturaları.
 • Özel sektör çalışanları ya da memurlar fark etmeksizin maaş bordrosu ve imza sirküleri.
 • Kredi başvurusunda bulunan kişi emekliyse emekli hesap cüzdanı fotokopisi.
 • Başvuru yapan kişi serbest çalışan, şirket sahibi ya da şirket ortağı ise işletmeye ait vergi levhası, bilanço, gelir tablosu ve ticaret sicil gazetesi veya ticaret odası kayıt belgesi teslim edilmelidir.

2021 Destek Kredisi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

2021 destek kredisi başvuru sonucunu öğrenmek için başvuru yapmış olduğunuz bankaya telefon numaranızı ya da e- posta adresinizi vermiş olmanı gerekmektedir. Verilen iletişim bilgileri üzerinden olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanan destek kredisi sonucu SMS veya e- mail ile başvuruda bulunan kişi bilgilendirilmektedir. İsterseniz başvuru yapılan banka şubesine gidilerek de başvuru sonucu öğrenilmektedir.

Bankaların kurumsal internet sayfaları veya mobil uygulamaları üzerinden de müşteri kimlik numarası ve şifre girilerek kredi başvuru sonucu hem kolay hem de hızlı bir şekilde öğrenilmiş olur.

Destek Kredisi Neden Verilmektedir?

Destek kredisi özellikle korona virüs salgını döneminde yaşanan ekonomik durumdan olumsuz etkilenen orta ve az gelir grubuna mensup vatandaşlar üzerindeki etkisini azaltmak, gelir kaybının önüne geçmek ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamak amacıyla vatandaşlara sunulmaktadır.  Destek kredisi en fazla 36 ay vadeye sahiptir. 36 ay vadeye sahip olan bu kredi 6 ay hiçbir ödeme almamaktadır. 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesi olan bu kredi 10 bin TL’ye kadar alınabilmektedir.

2021 Türkiye Halk Bankası Destek Kredisi Nasıl Çekilir?

Türkiye Halk Bankası destek kredi çekmek için en yakın Halkbank şubesine giderek ya da internet ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Halkbank kurumsal internet sayfası üzerinden başvuru yapılırken şu adımlar izlenmelidir:

 • Öncelikle Halkbank kurumsal internet sayfasına girilir.
 • Daha sonra başvuru işlemlerinden bireysel kredi başvurusu kısmında yer alan bireysel temel ihtiyaç kredisi seçilerek işleme devam edilir.
 • Daha sonra karşınıza çıkan başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler girilerek doldurulur.
 • Bilgiler girildikten sonra iletişim bilgileri kontrol edilir ve banka yetkililerine başvuru formu “Gönder” seçeneğine basılarak gönderilir.

Eğer mobil uygulama üzerinden Halkbank destek kredisi çekmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Halkbank mobil uygulamasına girerek başvur sekmesinden kredi başvurusu seçeneğine tıklanır.
 • Çıkan kredi türlerinden “Bireysek Temel İhtiyaç Destek Kredisi” seçilerek gerekli olan adımlar doğru bilgiler girilerek izlenir.
 • Bilgi girme işlemi tamamlandıktan sonra başvuru gönderilir ve sonucun çıkması beklenir.

Tüm bu başvuru işlemlerinin yanında en yakın Halkbank şubesine giderek de destek kredisi başvurusunda bulunulabilir. Başvuru sonucunu öğrenmek için 0850 222 0 400 telefon numarası ile müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. İnternet sayfası ya da Halkbank mobil şube uygulaması üzerinden başvuru sonucunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2021 Vakıfbank Destek Kredisi Nasıl Çekilir?

2021 yılı Vakıfbank destek kredisi çekmek için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni Vakıfbank şubesine giderek yapılan başvuru işlemleridir. Banka tarafından istenen evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanarak banka yetkililerine destek kredisi başvuru formu ile teslim edilmelidir. Bir diğer başvuru yöntemi ise SMS yolu ile olan başvuru yöntemidir. “DESTEK” yazıp arasına bir boşluk koyara T.C. kimlik numarası yazılır. Aynı zamanda hane geliri de yazılarak 5724’e kısa mesaj olarak gönderilir. Kısa bir süre içerinde kredi alımına olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş sağlanmaktadır.

Vakıfbank kurumsal internet sayfası üzerinden ve mobil uygulaması üzerinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Destek kredisi sayfası üzerinde çıkan başvuru formu doldurulup ilgili belgeler dijital ortam aracılığı ile aktarılarak şube yetkililerine gönderilir ve başvuru süreci başlar. Kısa süre içerisinde olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuç cep telefon numaranıza SMS yolu ile ya da e- posta adresine bir mail aracılığıyla iletilmektedir.

Mobil uygulama ve internet sayfası üzerinden yapılan başvurular saat ve gün fark etmeksizin istediğiniz an yapılabilmektedir.

2021 Ziraat Bankası Destek Kredisi Nasıl Çekilir?

destek kredisi alma sartlari

2021 Ziraat Bankası destek kredisi pandemi süreci boyunca ihtiyaç sahibi olan ailelere veya kişilere verilmektedir. Ziraat bankası kolay ödeme ve az faiz oranı ile tüketiciye kolaylık sağlamaktadır. Destek kredisi başvuru için üç farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki en yakın Ziraat Bankası şubesine istenen evraklar tamamlanıp destek kredisi başvuru formu doldurularak şubeye teslim edilerek yapılmaktadır. Bir diğer başvuru yöntemi ise kısa mesaj yöntemi ile yapılan başvuru işlemidir. Talep edilen kredi türü ve T.C. kimlik no yazılarak 4747’ye SMS gönderilerek yapılır. Kısa mesaj yöntemi aslında sizin krediye uygun olup olmadığınızı görmek amaçlıdır. Çok kısa bir süre içerisinde başvuruya uygunluğunuz size SMS ile geri bilgilendirme yapılacaktır.

Bir sonraki destek kredisi başvuru yöntemi ise mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden olan yöntemdir bu sistemler üzerinden başvuru formu doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur. SMS ya da mail ile başvuru sonucu bilgilendirilmesi yapılmaktadır.

2021 Destek Kredisi Ne Kadardır?

2021 Destek kredisi ihtiyaç sahibi bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için devlet tarafından verilen bir destektir. 36 ay vade ile 6 ay geri ödemem talep etmeden verilen bu kredi maksimum 10 bin TL’ye kadar verilmektedir. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası destek kredi veren bankalardır. Şube, mobil uygulama ya da bankaların kendi internet sayfaları üzerinden bilgi alabilir başvuruda bulunabilirsiniz.

Motosiklet kredisi veren bankalar 2021 yazısına da göz atabilirsiniz.

Destek Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Destek kredisi faiz oranları bankaya göre değişmektedir. En uygun faiz oranları uygulanmaktadır. 2021 destek kredisi faiz oranları aşağıda verildiği gibidir:

 • Türkiye Halk Bankası temel ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,51 olarak belirlenmiştir.
 • Ziraat Bankası tüketici destek kredisi faiz oranı %1,51 olarak belirlenmiştir.
 • Vakıfbank temel ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,42 olarak belirlenmiştir.
YORUMLAR YAZ
 • Arsa Kredisi Veren Bankalar 2021 – Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri3 yıl önce
 • […] Destek kredisi veren bankalar 2021 yazısını da inceleyebilirsiniz. […]