The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

TEB Yatırım Hesapları Nelerdir? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.820,00
  % -0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2931
  % -0,05
 • € EURO
  35,1415
  % 0,53
 • £ POUND
  41,4262
  % 0,01
 • ¥ YUAN
  4,4532
  % -0,16
 • РУБ RUBLE
  0,3625
  % -0,15
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

TEB Yatırım Hesapları Nelerdir?

TEB Yatırım Hesapları Nelerdir?

TEB Bankası yatırım hesapları ile ister bireysel yatırım isterseniz de şirket yatırımlarınız için hesap açarak istediğiniz yönde yatırım yapabilirsiniz. TEB yatırım hesapları aşağıda verildiği gibidir:

 • Altın Hesapları
 • Vadeli Döviz Hesabı
 • Vadeli TL Hesabı
 • Hazine Bonosu ve Tahvil Hesapları
 • Vadesiz Döviz Hesabı
 • İhbarlı Fonlar
 • Vadesiz Hesap
 • Hisse Senedi
 • VİOP Yatırımları

TEB Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

teb yatirim hesabi baslatma

TEB Yatırım hesabı açmak için, başvurulacak birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilk akla gelen TEB bankası şubeleri üzerinden bizzat gidilerek yapılan başvuru işlemidir. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, vergi belgeniz ile ten şubeleri üzerinden TEB yatırım hesabı açabilirsiniz. Eğer TEB müşterisi değilseniz önce mevduat hesabı açmanız gerekmektedir. Aynı şekilde mevduat hesabı açıldıktan sonra yatırım hesabınız açılmaktadır. Şubeler üzerinden aynı gün içerisinde hem banka hesabı hem de yatırım hesabı açma işlemleriniz hallolmaktadır.

Yatırım hesabı açma işlemleri internet sayfası üzerinden de yapılabilmektedir. Yatırım hesabı aç sekmesinden istenilen bilgiler girilerek yatırım hesabınızı 20 dakika içerisinde açabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. CEPTETEB Mobil uygulaması üzerinden yatırım işlemleri/hisse senedi menüsü üzerinden yatırım hesabı açma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

0850 22 0 866 telefon numaralı TEB yatırım çağrı merkezi üzerinden yatırım hesabı açma talebinde bulunabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden yatırım hesabı açma talebi alındıktan sonra hesap açma işlemleri başlamaktadır.

KGF kredisi veren bankalar 2021 Yazısını inceleyebilirsiniz.

TEB Bankası Yatırım Hesabına Nasıl Para Gönderilir?

TEB Bankası yatırım hesabına para göndermek için birçok kanal mevcuttur. Farklı yollar ile kolay bir şekilde para aktarımı yapılabilir. TEB vadesiz hesabınız ile TEB yatırım hesabınız birbiri ile bağlantılı olduğu ve hesabınızda para olduğu sürece CEPTETEB uygulaması üzerinden tek bir tıklama ile para aktarımı sağlanabilmektedir. İsterseniz TEB internet şubesi ya da TEB şubeleri üzerinden de yatırım hesabınıza para aktarımı yapabilirsiniz.

Vadesiz hesabınızdaki bakiyeniz üzerinden yaptığınız işlemlerinizde oluşacak olan komisyon ücretleri düşülür. Aynı şekilde işlem limitleriniz hesaplanarak belirlenen işlem limiti dahilinde yatırımlarınızı yapmaya izin verecektir. Hisse senedi işlemleriniz de ise dönem borcunuz ya da yaptığınız işlem sonucu bekleyen takas işleminiz var ise takas tarihi sonunda banka hesabınıza tahsil edilecektir.

TEB Hisse Senedi Hesabı Nasıl Açılır?

TEB hisse senedi hesabı açmak için TEB mobil uygulaması üzerinden ya da internet şubesi aracılığı ile “Yatırım İşlemleri- Hisse Senedi” menüsü üzerinden hisse senedi hesabını seçerek istenen bilgileri girdikten sonra hisse senedi yatırım hesabınız açılmış olacaktır. 

TEB hisse senedi yatırımlarında hesap açılış komisyonu olarak binde 2 oranında bir ücret alınmaktadır.

TEB Hisse Senedi Yatırım İşlemleri Nasıl Yapılır?

TEB hisse senedi yatırım işlemleri yapabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Minimum 18 maksimum 65 yaş aralığındaki tüm müşteriler yatırım hesaplarından yararlanabilirler. Hesap açma işlemleri sırasında yaşlarını teyit ettikten sonra işlemlerini yerine getirebilirler.

Hisse senedi işlemleri CEPTETEB mobil uygulaması üzerinden ya da TEB bankası kurumsal internet sayfası üzerinden internet bankacılığı ile hisse senedi alım satım işlemleri yapılabilmektedir. Yapacağınız işlemler için isterseniz 0850 222 0 866 numaralı çağrı merkezi üzerinden finans uzmanları tarafından destek alarak da yapılabilmektedir.

TEB Bankası Yatırım Hesapları Komisyon Oranları Ne Kadardır?

teb yatirim hesaplari komisyon buyuklugu

TEB bankası yatırım hesapları açılışı için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Fakat hesap içinde gerçekleşen işlemler için belirli miktarlarda komisyon ücreti kesmektedir. Bu komisyon oranları her yatırım hesabı için farklıdır. TEB Bankası yatırım hesapları komisyon oranı aşağıda verildiği gibidir:

 • Pay Senedi Komisyon Oranı %0.2 (binde 2) olarak uygulanmaktadır. Buna ek olarak BSMV ücreti de hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • BIST Tahvil Bono Piyasası Doğrudan Alım Satım Oranı %0.04 (on binde 4) olarak komisyon oranı uygulanır. Bu orana ek olarak BSMV ücreti de hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • Viop Vadeli İşlem Sözleşmesi Komisyon Oranı %0.05 (on binde 5) olarak uygulanır. Buna ek BSMV ücreti de hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • Viop Pay ve Endeks Opsiyon Sözleşmesi Komisyon Oranı %0.05 (on binde 5) olarak yapılan işlemlere uygulanır. Bu orana ek ek olarak BSMV ücreti de hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • Viop Döviz Opsiyon Sözleşmesi Komisyon Oranı %0.05 (on binde 5) olarak işlemlere yansıtılır. Bu orana ek olarak BSMV ücreti de hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • Varant Komisyon Oranı %0.4 (binde 4) olarak uygulanmaktadır. Bu orana BSMV işlem ücreti de hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • İnternet İşlemi- Endeks Bazlı Vadeli Kontrat Başı Komisyon ücreti 2 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücrete ek olarak BSMV ücreti de hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • İnternet İşlemi- Endeks Hariç Vadeli Kontrat Başı Komisyon Oranı %0.02,5 (on binde 5) olarak uygulanmaktadır. Bu orana ek olarak BSMV ücreti de kesilmektedir.
 • Kredi Faiz Oranı GLP (Geç Likidite Pencere) ücretleri üzerinden alınmaktadır. Buna ek olarak 7 TL de işlem ücreti olarak hesap bakiyesinden kesilmektedir.

Bu komisyon oranları haricinde yapılan saklama işlemleri gibi birçok işlem için kesilen ücretler ve komisyon oranları da şu aşağıdaki gibidir.

Hesap bakiyesi ya da hisse senetleri gibi işlemler için kullanılan saklama hizmetleri komisyon oranları:

 • Hisse Saklama (Piyasa Değeri) için alınan komisyon değeri 3 aylık ödemeler üzerinden alınmakta olup SPA günlük bazda hesaplanır. Bu ödemelere BSMV işlem ücretleri dahil olup komisyon oranı %0.021 (on binde 21) olarak saklama komisyonu alınmaktadır.
 • İşlem Görmeyen Hisse Saklama için alınan komisyon oranı BSMV ücretti de dahil olmak üzere %0.2 (binde 2) olarak belirlenmiştir.
 • Müşteri İsmine Saklama Bakım Komisyon oranı yılda bir kes alınmakta olup BSMV ücreti de dahil olmak üzere 85,71 TL maktu ücreti alınmaktadır. Bu tutar aracı kurum tarafından alınmakta olup her yıl TÜFE oranına göre değişiklik göstermektedir.
 • Kaydileştirme İhraç Hizmetleri komisyon oranı olarak %0.2 (binde 2) oranında hesap bakiyesinden kesinti yapmaktadırlar. Buna ek olarak BSMV ücreti de hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • Sermaye Artırımı Bedelli ya da Bedelsiz komisyon oranı hisse senetlerinin nominal değeri üzerinden hesaplanmaktadır. Bu oran BSMV oranı da dahil olmak üzere %0.07875 (on binde 7.875) olarak komisyon ücreti hesap bakiyesinden kesilmektedir.
 • Temettü komisyon oranı dağıtılan temettü tutar üzerinden hesaplanmaktadır. Dağıtılan bu tutara BSMV işlem ücreti de dahil olmak üzere %0.07875 (on binde 7.875) oranında komisyon ücreti hesap bakiyesinden kesilmektedir.

Borç Kapatma kredisi veren bankalar 2021 Yazısına da göz atabilirsiniz.

TEB Hisse Senedi Satışı Ne Zaman Hesaba Geçer?

TEB hisse senedi satış işlemleri, satış işlemi gerçekleştiği gün itibari ile maksimum 2 gün içerisinde hesabınıza geçmektedir.

TEB Yatırım Danışmanlığı Nedir?

TEB yatırım danışmanlığı, kişiye özel danışmanlık hizmeti ile yapacağı yatırımları daha sağlıklı ve karlı bir şekilde yönetilmesine yardımcı olmaktadır. Yatırım danışmanları piyasa odaklı olup para ve sermaye araçları ile farklı risk grubuna yönelik yatırımcılara finansal tavsiyelerde bulunmaktadır. TEB yatırım hesaplarınız ile yaptığınız yatırımlarınızı, piyasa araştırması yaparak değerlendirme yapar ve analiz ve raporları istediğiniz zaman anında size sunmaktadır. Yatırım danışmanlığı ile yatırım fırsatlarını kaçırmadan doğru yatırımlar ile kar sağlayabilirsiniz.