• YARIM ALTIN
  8.626,00
  % -0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4752
  % 0,04
 • € EURO
  34,6756
  % 0,33
 • £ POUND
  40,4825
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  4,4848
  % -0,14
 • РУБ RUBLE
  0,3445
  % -0,66
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Albaraka Türk Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır?

albaraka turk gayrimenkul basvurusu surec

Albaraka Türk satılık gayrimenkul seçenekleri konusunda pek çok ilanı, resmî web sitesinden duyurur. Söz konusu banka tarafından piyasaya çıkarılmış olan bu gayrimenkullere ulaşmak için https://gayrimenkul.albaraka.com.tr/ bağlantısı kullanılmalıdır. Bankanın satışa çıkardığı bu gayrimenkuller hakkında detaylı bilgi almak için, ilgili gayrimenkulün üzerine tıklamak yeterlidir. Açılacak olan bilgilendirme ekranında, gayrimenkule ait pek çok sayıdaki fotoğrafı görüntülemek mümkün olduğu gibi daha başka bilgilere de ulaşılabilir. Albaraka satılık gayrimenkul seçeneklerinin;

 • Boyutu
 • Bina yaşı
 • Oda sayısı
 • Bulunduğu kat
 • Balkonlu olup olmadığı
 • Hisseli olup olmadığı
 • Eşyalı olup olmadığı
 • Kredi uyumluluk durumu
 • Konum ve benzeri detaylar dolayısıyla sahip olduğu avantajlar söz konusu bilgilendirme ekranı üzerinden kolayca görülebilir.

Albaraka Satılık Gayrimenkul Seçeneklerine Nasıl Teklif Verilir?

Albaraka gayrimenkul teklifi vermek isteyen vatandaşlar için, gayrimenkul sayfası üzerinden teklif iletme imkanı sağlamıştır. Açık artırma usulü ile satın alınmak istenen gayrimenkulün bilgilendirme kutucuğu üzerine tıklayarak ilan detayları görüntülendiği zaman, söz konusu sayfanın sağ tarafında teklif bölümü yer alacaktır. Bu bölümde yer alan ilgili kutucukları doldurarak teklif başvurusunu bankaya iletmek mümkündür. Albaraka satılık gayrimenkul başvurusu için sisteme girilmesi gereken bilgiler ise şunlardır:

Teklif sahibine ait;

 • Ad ve soyad
 • Cep telefonu numarası
 • Ulaşılabilir durumda olan bir e – posta adresi
 • Söz konusu gayrimenkul için bankaya önerilen teklifin tutarı

Ayrıca bu formda bir adet “Mesaj” kutucu bulunur. Bu kutucuğa, teklif gerçekleştirilen ilanla ilgili olarak eklenmek istenen şeyler yazılabilir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, paylaşılan bilgilerin hangi işlemler için kullanılabileceğine dair bilgilendirme metnini okuyup onayladıktan sonra ise teklif iletilir.

Sunulan teklifin olumlu değerlendirilmesi halinde, paylaşılmış olan telefon numarası ya da e – posta adresi aracılığıyla teklif sahibi ile temas kurulur ve gereken tüm bilgiler banka yetkilisi tarafından paylaşılır.

Albaraka Türk kredi kartım nerede? Sorgulama yazısını inceleyebilirsiniz.

Muhammen Bedelin Altında Satış Olur Mu?

muhammel bedelin altinda satis gerceklesir mi

Ön başvuru işlemi yaparken banka yetkililerine iletilen teklifin muhammen bedelden düşük olmaması şarttır. Yani muhammen bedelin altında gayrimenkul satışı gerçekleşmesi mümkün değildir. Muhammen bedel, satışa sunulmuş olan gayrimenkul türü için banka tarafından belirlenen alt ücrettir. Bu ücret kesin fiyat olmamakla beraber, ilgili gayrimenkul için gerçekleştirilecek olan müzayedelerin başlangıç noktasını belirler. Muhammen bedel seviyesinin altından teklif verememe durumu hem Albaraka Türk bankası için hem de diğer bankalar için geçerlidir.

İcra Satış İhalesine Kimler Katılamaz?

İcradan ev alma şartları adı ile herhangi bir banka tarafından duyurulmuş olan koşullar mevcut değildir. Hemen hemen tüm bankalar, çeşitli yeterlilik koşulları aramaksızın her vatandaştan başvuru kabul eder. Yani bir gayrimenkulü bankadan satın almak isteyen vatandaşlar, banka şubeleri ya da resmî web siteleri üzerinden başvurularını iletme hakkına sahiptir. Teminat bedeli ödendikten sonra ise fiilen teklifte bulunulması mümkündür. 

Bankadan Satılık Araç Alınabilir Mi?

Albaraka Türk ya da diğer bankalar, kredi borcunu ödeyemedikleri için ellerindeki mülkün bir kısmını kaybetmek durumunda olan vatandaşların gayrimenkullerini ya da motorlu taşıtlarını icra ile satışa çıkarır. Bu sebepten dolayı ise bankadan araç satın almak mümkündür.

Fakat icra dolayısıyla bankaların satışa çıkarmış olduğu konutlar, diğer tüm gayrimenkul türlerine ve icra mallarına kıyasla çok daha fazla miktarda bulunur. Özellikle, bankadan satılık gayrimenkuller İstanbul ilinde çok fazladır. Albaraka Türk bankasının İstanbul’da satışa sunduğu gayrimenkulleri incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

 • https://gayrimenkul.albaraka.com.tr/ilanlar?CityFilter=34&MinPrice=0&MaxPrice=100000000&MinArea=0&MaxArea=100000&PageNumber=1

Albaraka Türk Bankasından Satılık Arsa Fiyatları Ne Kadardır?

İcra takibinden dolayı bankalar karşısında arsalarını kaybetmiş olan vatandaşların sayısı oldukça fazladır. Bu durum ise bankalar aracılığıyla satışa sunulan arsaların geniş bir fiyat aralığına sahip olmasına yol açmıştır. Örneğin Mayıs 2021 itibariyle Albaraka Türk Katılım Bankası’nın satılık arsa fiyatları 295.000 TL ile 44.000.000 TL arasında farklılık gösterir.

Albaraka Türk Bankasından Satılık Daire Fiyatları Ne Kadardır?

satilik daire fiyatlari albaraka turk

Bankadan satılık daire fiyatları, daire türlerine göre farklı olabilen muhammen bedeller şeklinde belirlenir. Albaraka Türk Katılım, 2021 yılının Mayıs ayı itibariyle konut türlerine bağlı olarak şu fiyat aralıkları üzerinden daire satışı gerçekleştiriyor:

 • Satılık dubleks daire fiyatları: 260.000 TL – 1.000.000 TL
 • Satılık tripleks daire fiyatları: 1.240.000 TL (tek ilan)
 • Satılık villa fiyatları: 35.000.000 TL (tek ilan)

Bunlarla birlikte 3 + 1 odalı daireler, Albaraka Türk tarafından 250.000 TL ile 1.590.000 TL arasında değişen fiyatlar üzerinden satışa çıkarılmıştır. Fakat internette “bankadan satılık daireler” hakkında araştırma yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ulaşılan fiyat bilgilerinin daima geçerli olmayacağıdır.

Örneğin 250.000 TL’lik muhammen bedele sahip olan bir daire için sadece 2 dakika sonra birileri teklifte bulunabilir. Bu durumda ilgili dairenin fiyatı, söz konusu teklife paralel olarak artış gösterecektir.

Albaraka Türk esnaf kredisi başvurusu ve şartları nelerdir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Albaraka Bankasından Satılık İşyeri Nasıl Alınır?

Albaraka satılık gayrimenkul türleri arasında işyerlerinin yoğun talep aldığı bilinir. Bu bankanın satışa çıkarmış olduğu işyerlerini incelemek ve size en uygun olan seçeneğe teklif vererek alım sürecine dahil olmak istiyorsanız https://gayrimenkul.albaraka.com.tr/ bağlantısını açarak arama filtrelerinden “İşyeri” ibaresini seçmelisiniz. Bu şekilde arama yaparak görüntüleyecek olduğunuz tüm ilanlar, bankadan satılık işyeri ilanları olacaktır. Teklif verme süreci ise diğer gayrimenkuller için de geçerli olan şekildedir; öncelikle ön başvuru formu doldurulur, daha sonra bunun olumlu değerlendirilmesi halinde banka yetkilileri sizinle irtibat kurar.