The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2021 - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2216317,629
  % -0,20
 • BIST 100
  %

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2021

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2021

Yüksek faizli mevduat hesabı açmak isteyen kişilerin tercih edebileceği bazı bankalar bulunur. Bu bankalar arasında en yüksek mevduat faizi veren Fibabank ve Burgan Bankasıdır. Fibabank ve Burgan Bank tarafından müşterilerine verilen mevduat faizi yüzde 18 olarak belirlenmiştir. En yüksek mevduat faizi veren bankalar arasında aynı zamanda Türkiye Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası ve ING Bank yer alır. Mevduat faizleri yüzde 10 ila yüzde 18,50 arasında farklılık gösterir. Yüzde 10 düşük bir faiz oranı olarak kabul edilir. Yüzde 18,50 mevduat faizi veren bankalar ise sıkça tercih edilen bankalar arasında yer alırlar ve genellikle yatırım amacı ile tercih edilirler.

Mevduat Ne Anlama Gelir?

Mevduat finansal bir terim olarak karşımıza çıkmak ile birlikte bankaları yakından ilgilendiren bir kelimedir. Yatırım yapmak isteyen kişiler bankalar aracılığı ile mevduat hesabı açabilir. Mevduat, faiz ile kazandıran bir sistemdir ve bankadan hesap açılması mümkündür. Mevduat, vadeli sistem ile çalışır ve faiz oranı ile birlikte hesaptaki yatırım miktarını baz alarak hesaplama yapar. Mevduat hesabı açmak için bankalar ile iletişime geçilmelidir. Korona virüsü önlemleri nedeni ile şubeye gitmeden mevduat hesabı açılmasına izin verilir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri kullanarak mevduat hesabı açmak mümkündür.

Kredili mevduat hesabı ne demek? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Mevduat Hesabı Nedir?

mevduat hesabi tanimi

Mevduat hesabı açmak isteyen kişiler genellikle yatırım yapmak ve faiz oranı ile kazanç elde etmek isteyen kişilerdir. Mevduat hesabı açıldığı zaman kişiler hesaplarına yatırdıkları paranın yüzdesine bağlı olarak kazanç sağlarlar. Buradaki yüzde miktarı bankalara göre farklılık gösterir. Örneğin Fibabank üzerinden açılan bir mevduat hesabında kazanç aylık yüzde 18 olur. Ancak Ziraat Bankası üzerinden açılacak bir mevduat hesabından aylık kazanç ana paranın yüzde 15,50’si kadar olacaktır. Mevduat hesabı, faizden kazanç elde etmek anlamına gelir ve risk oranı oldukça azdır. Ancak bu süreçte kişilerin vade süreleri bitmeden hesaplarında işlem yapmamaları gerekir. Vade süresi bitmeden işlem yapılır ise o ayki kazanç miktarı hesaba aktarılmaz.

Mevduat Faizi Nedir?

Mevduat faiz oranları bankalara göre farklılık gösterir. Her banka kendi faiz oranını belirlemekten sorumludur. Bu neden ile de bankaların faiz oranları birbirine göre değişir. Her bankanın mevduat hesabı için uygulayacağı faiz miktarına kendisi karar verebilir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından da her bankanın kendi faiz oranını belirleyebileceği belirtilmiştir. Mevduat faizi, yatırım yapacak kişilerin yüzde kaç kar elde edeceğini gösteren bir faiz miktarıdır. Mevduat hesabındaki asıl amaç kişilerin faiz miktarı üzerinden kazanç elde etmesidir. Örneğin bir kişi mevduat hesabına 10 bin Türk lirası yatırıyorsa bankanın belirlediği faiz oranı kadar kazanç elde etmesi anlamına gelir. 

Mevduat Faizi Yüksek Olan Bankalar Hangileridir?

Mevduatı yüksek olan bankalar arasında Fibabank gelir. Fibabank üzerinden mevduat hesabı açan kişilere yüzde 18,50’lik bir faiz seçeneği uygulanır. Bu faiz oranından yararlanmak için Fibabank’ın tercih edilmesi ve mevduat hesabı açılması gerekir. Mevduat faizi yüksek olan diğer bankalar şunlardır:

 • Fibabank yüzde 18,50
 • Odeabank yüzde 18
 • ING yüzde 18
 • TEB yüzde 18
 • HSBC yüzde 18
 • Burgan Bank yüzde 18
 • Vakıfbank yüzde 17
 • ICBC yüzde 16,50
 • Yapı Kredi yüzde 15,75
 • Ziraat Bankası yüzde 15,50
 • Denizbank yüzde 15,25
 • İş Bankası yüzde 10,90
 • Garanti BBVA yüzde 10

Faiz oranları her bankaya göre farklılık gösterir ve müşteriler hangi banka üzerinden mevduat hesabı açacaklarına kendileri karar verebilir.

Borsada KAP ne demek? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Ziraat Mevduat Faiz Oranı Kaç?

ziraat mevduat faiz miktarlari

Ziraat Bankası mevduat faiz oranı ortalama bir yüzdeye sahiptir. Ziraat Bankası üzerinden mevduat hesabı açmak isteyenlere uygulanan faiz oranı yüzde 15,50 olarak belirlendi. Ziraat mevduat hesabı ortalama bir faiz miktarına sahiptir. En yüksek mevduat faizine sahip olmamasına rağmen kamu bankası olması nedeni ile birçok kişi tarafından sıkça tercih edilen bir bankadır. Ziraat Bankasından mevduat hesabı açmak isteyen kişiler işlemlerini dijital bankacılık kanalları kullanarak gerçekleştirebilir.

Burgan Bank Mevduat Faizi Kaç?

Burgan mevduat faizi yüksek olan bankalar arasında yer alır. Mevduat faiz oranları yüzde 10 ila 18,50 arasında farklılık gösterir. Burgan Bank ise en yüksek mevduat faiz oranına sahip bankalardan biridir. Yüzde 18’lik faiz oranı ile diğer bankaların önüne geçen Burgan Bank, dijital ortamda hesap açılmasına da izin verir. Burgan Bank mevduat hesabı açmak için kişilerin şubeye gitmeden işlem yapmasına izin verilir. Henüz banka müşterisi olmayan kişiler ise müşteri iletişim merkezi aracılığı ile bankadan hesap açma işlemlerini gerçekleştirebilir.

Fibabanka Mevduat Faizi Yüzde Kaç?

Fibabank mevduat faizi oranı en yüksek olan bankadır. Müşterilerine sunduğu yüzde 18,50’lik faiz oranı ile 2021 yılında mevduat hesabı açan herkese hitap etmeyi başarmıştır. Fibabank üzerinden mevduat hesabı açmak isteyen kişilerin vade şartlarını yerine getirmesi gerekir. Vade şartına uyan herkes aylık kazancını faiz üzerinden arttırabilir. Fibabank mevduat hesabı açmak için internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ve internet sitesi tercih edilebilir. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi gibi telefon kanalları aracılığı ile de mevduat hesabı açmak mümkündür.

ING Bank Mevduat Faizi Kaç?

ING Bank mevduat hesabı açan kişilere uygun faiz oranı sunan bankalar arasında yer alır. En yüksek mevduat faizi oranlarından birine sahip olan ING Bank, yüzde 18’lik faiz uygulaması ile bilinir. ING Bank üzerinden mevduat hesabı açmak için telefon ve internet bankacılığı kanalları tercih edilebilir. Ayrıca banka şubesi üzerinden işlem yapmak da mümkündür. İnternet bankacılığı, mobil bankacılığı ve müşteri hizmetleri sıkça tercih edilen platformlarıdır.