The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

Garanti Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.896,00
  % -0,92
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2309
  % 0,00
 • € EURO
  34,9744
  % -0,15
 • £ POUND
  41,0881
  % -0,14
 • ¥ YUAN
  4,4458
  % -0,04
 • РУБ RUBLE
  0,3600
  % -1,04
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Garanti Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

Garanti BBVA’nın satışa sunduğu gayrimenkuller icra işlemi başlatılan ya da ipotek edilmiş bina, konut, arsa, tarla ya da işyerleridir.

Bankanın satışa sunduğu gayrimenkulleri görüntüleyebilmek için bankanın internet sitesine girmeniz gerekir. Siteye girdikten sonra “Hakkımızda” kısmına tıklayıp “Gayrimenkul” kısmını seçmeniz gerekir. Garanti BBVA Gayrimenkulleri sayfası açılacaktır. Sayfada yer alan “E-ihale ile teklif verilmesi yöntemi ile satılmakta olan gayrimenkullere ulaşmak için tıklayınız.” İbaresine tıkladığınızda gayrimenkullerin yer aldığı siteye yönlendirilmiş olursunuz. Garanti BBVA’dan satılık gayrimenkuller INTENGO üzerinden satmaktadır.

INTENGO Nedir?

INTENGO, 2005 yılında İstanbul’da kurulmuş bir şirkettir. Gayrimenkul, araç, NPL satışı gerçekleştiren firma müşterilerine e-ihale, e- satın alma hizmetleri sunar. E-ihale, elektronik ihale ya da online ihale sistemi olarak da adlandırılır. B2 alanında kullanılan bir satıl alma yöntemidir ve alıcı şirketin ya da ona mal, hizmet satmak isteyen birden çok şirketin olduğu durumlarda tercih edilir.

Garanti BBVA’dan Gayrimenkul Almanın Avantajları Nelerdir?

Garanti BBVA’dan gayrimenkul almanın avantajları normal piyasaya göre fazladır. Banka icra işlemi başlatılan konut, iş yeri, arsa ya da tarla gibi taşınmazları satışa çıkardığı için normal piyasa fiyatından daha uygun bir fiyatla hizmet sunar.

Daha uygun fiyatlı gayrimenkul sahibi olabilmenin yanı sıra emlakçı komisyonu ödemekten de kurtulmuş olursunuz. Bankalar dekont kesen kurumlar olduğu için fatura kesilmesine gerek kalmayacak dolayısıyla KDV ödemekten de kurtulmuş olursunuz. Bu gayrimenkuller muhammen bedel üzerinden fiyatlandırıldığı için spot piyasa üzerindeki ürünler gibi satıcının biçtiği fiyattan ziyade bilirkişi değerlendirmesi fiyat için referans olacaktır.

Garanti kredi kartım nerede? Sorgulama yazısını inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA’ dan Gayrimenkul Nasıl Alınır?

garanti bbvadan gayrimenkul nasil satin alinmaktadir

Garanti BBVA’nın gayrimenkuller için satış yöntemi INTENGO sitesi üzerinden ihale usulü satış yapmaktır. Kendi internet sitesi üzerinden satış gerçekleştirmez. INTENGO üzerinden gerçekleştirilen gayrimenkul satışları için seçtiğiniz gayrimenkul için açılacak olan ihaleye başvurmanız ve gayrimenkul için teklif vermeniz gerekir. Verdiğiniz teklifi geçen bir başkası yok ise gayrimenkulün sahibi siz olmuş olursunuz. Bunun için de bankada da teminat bedeli olarak, INTENGO’ da ihale katılım bedeli olarak geçen tutarı ödemeniz gerekir. Bu tutar taşınmaza göre %4 ile %1,5 arasında değişir.

INTENGO’nun Sizden İsteyeceği Belgeler Nelerdir?

Başvuruda sizden istenen evraklar kişisel ya da kurumsal başvuruya göre çeşitlenir.

INTENGO başvurunuzu kişisel olarak yapıyorsanız sizden şu belgeleri ister:

 • Bir adet kimlik fotokopisi
 • İmzalanan gayrimenkul satış şartnamesi

Başvurunuzu kurumsal olarak gerçekleştiriyorsanız istenen belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İmzalanan gayrimenkul satış şartnamesi
 • İmza sahibinin yetki belgesi
 • İmza sirküleri
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Ticari vergi levhası

Başvuru Süreci Nasıl İlerler?

Başvuru süreci INTENGO ile iletişime geçtiğiniz andan itibaren başlamış sayılır. İhaleye katılmak istediğiniz gayrimenkul için INTENGO’nun 0212 213 73 00 numaralı hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Bankaya başvurunuzu gerekli belgeleri ilettikten sonra yapabilirsiniz. Başvuru için ihale katılım bedelinin Garanti BBVA’dan INTENGO’nun TR26 0006 2000 2360 0006 2920 45 IBAN numarasına yatırılması gerekir. Garanti BBVA’dan satılık gayrimenkuller için bu noktada Garanti bankasına ek bir ödeme yapmanız gerekmez.

Başvurunuzun kabul edilmesinden sonra size kısa mesaj ile bir şifre iletilecektir. Sisteme giriş için gönderilen şifre ve T.C kimlik numaranız gerekir.

Garanti BBVA’dan Satılık Gayrimenkul İhalesine Nasıl Katılırım?

Garanti BBVA’da satılık gayrimenkul ihalesine katılmak için INTENGO üzerinden katılım yapmanız gerekir. Banka üzerinden katılım sağlanamaz. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra güvenlik açısından kendinize yeni bir şifre belirlemeniz gerekir. Şifre belirleme işlemi sonrası sitede yer alan “Hızlı Arama” bölümünden başvuru yapacağınız gayrimenkulü bulabilir ya da gayrimenkul numarası ile de aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Ardından minimum artış tutarında ya da istediğiniz tutarda teklifinizi yapabilirsiniz.

Garanti BBVA’dan Satılık Gayrimenkul İhalesine Kimler Katılamaz?

Garanti BBVA’dan gayrimenkul ihalesine katılamayacaklar bankanın satış şartnamesinde belirtildiği üzere gayrimenkulün sahibinin borçlu olduğu banka ya da çalışanları, yakınları, taşınmazın icra yoluyla ya da vefa hakkı ile devredilmesi ve alınmasında rol oynayan banka çalışanları ya da avukatlık bürosunun çalışanları, taşınmaz için ekspertiz yapan şirketin çalışanları ve çalışan yakınları ve bankanın diğer mortgage bölümü çalışanları ve yakın arkadaşlarıdır.

Garanti BBVA’dan Satılık Gayrimenkul İhalesinde Teklif Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA’dan satılık gayrimenkul ihalesine teklifinizi banka üzerinden yapamazsınız.

İhaleye girmek için INTENGO sitesine giriş yapıp aradığınız gayrimenkulü bulduktan sonra teklif vermek için ihalenin açılmasını beklemelisiniz. Almak istediğiniz gayrimenkul için açılan ihaleye vermek istediğiniz tutarda teklifi verdikten sonra teklifin en kadar açık kalacağını gayrimenkul bilgilerinden bulabilirsiniz.

Bu süre boyunca ihale açık kalacaktır. Belirtilen süre zarfında ihale katılım bedelini ödeyen tüm müşteriler ihaleye katılım yapıp gayrimenkul için tekliflerini sunabilir. Belirtilen süre içinde en yüksek teklifi yapan kişi ihaleyi kazanmış olur.

Teklif sonrası banka tarafından belirlenen süre üzerinden ihalenin biteceği süreye kadar bir sayaç başlar. Bu süre 7 gün ya da daha kısa da olabilir. İlk teklifi veren müşteri siz iseniz diğer müşteriler de sizin verdiğiniz teklifi görür ve ona göre yeni teklifler verir. Başka kullanıcılar da sistem üzerinden teklif verdiğinde mail adresinize mail gelir. İsterseniz minimum artış tutarında ya da daha fazla bir tutarda teklif vererek teklifinizi yenileyebilirsiniz. İhalenin bitmesine 30 dakika kalaya kadar teklif verme işlemi devam edebilir. Tekliflerin hepsi verildiğinde kalan süre 30 dakika kadar uzatılır. Artık yeni bir teklif gelmiyorsa en yüksek teklifi veren taşınmazın sahibi olmuş olur.

Hangi Durumlarda İhale Bedeli Geri Ödenir?

garanti bbva gayrimenkul ihale bedeli hangi durumlarda geri odenmekedir

İhale bedelinizin geri ödendiği belirli durumlar vardır. İhale bedelinizin geri ödendiği durumlar şunlardır:

 • Yapmış olduğunuz teklif diğer tekliflerden düşük ise ihale beeliniz geri ödenir
 • İhalenin banka tarafından iptal edilmesi durumunda ihale bedeliniz geri ödenir.
 • Banka tarafından ihaleye girişiniz çeşitli sebeplerden engellenmiş ise ihale bedeliniz geri ödenir.
 • İhale katılım bedelini ödemiş olsanız da sistem üzerinden başvurduğunuz gayrimenkule teklif vermediyseniz, yazılı başvuru yapmanız halinde ihale bedeliniz geri ödenir. İhale katılım bedeliniz 5 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilir.

Garanti BBVA kredi kartı başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Garanti BBVA’dan Satılık Gayrimenkul Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Garanti BBVA’dan satılık gayrimenkul almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Herhangi bir gayrimenkule teklif vermeden önce ön bir araştırma yapılması gerekir. Gayrimenkulün durumu, konum, tapu bilgisi, iskân, kullanım durumu, hasar durumu, imar, konum ve alan gibi konuları iyice araştırmanız gerekir. Ayrıca mülke ait geçmiş dönem borçları bankanın almadığı bir sorumluluktur. Garanti’den satılık gayrimenkul almadan ya da ihaleye katılmadan önce ön araştırmanızı detaylıca yapmanız tavsiye edilir.

INTENGO üzerinden bir ihaleye katılıp ihaleyi kazanmanız durumunda tapuyu sizden ya da satın alan kişiden başka biri üzerine yaptırmamanız gerekir. Çünkü bu durum banka içi kazanımın iptal edilmesine yol açar. Bu durumda ödenmiş olan ihale katılım bedeli iade edilmeyebilir.

Satış işleminin tamamlanması için mülke ait tüm ödeme bankaya yapılmalıdır. Sonrasında tapu devri için işlemler yapılır. İhale ile kazandığınız bir gayrimenkulün satışından vazgeçmeniz halinde ihale katılım bedeli geri ödenmez.