The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

HSBC Telefon Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2224415,565
  % 0,04
 • BIST 100
  %
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • $ DOLAR
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN
  2224415,322
  % 0,04
 • BIST 100
  %

HSBC Telefon Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

HSBC Telefon Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

HSBC telefon bankacılığı şifre almak için  farklı yöntemler bulunur. Öncelikle bu Seçenekler kendi arasında ikiye ayrılır. Birincisi, mevcut telefon bankacılığı şifresi bulunan müşterilerin yeni bir şifre alması için kullanabileceği yöntemdir. İkincisi, telefon bankacılığı şifresi bulunmayan müşterilerin telefon bankacılığı şifresi oluşturmak için kullanabileceği yöntemdir. HSBC Telefon bankacılığı şifresi bulunan ve şifresini yenilemek isteyen müşterilerin takip etmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • 0850 211 0 111’i arayıp telefon bankacılığı şifresinin girilmesi gerekir.
 • Daha sonra ise Telefon bankacılığına girildikten sonra takip edilmesi gereken adım gerekli sayılara tıklanması gerekir. 5-1-4-1 tuşlanarak yeni bir telefon bankacılığı şifresi oluşturmak mümkündür.

Bir diğer adım olan ve önceden telefon bankacılığı şifresi bulunmayan müşterilerin telefon bankacılığı şifresi almak için takip etmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Müşterinin mevcut durumda kredi kartı veya banka kartı bulunuyor ise müşteri hizmetleri aracılığından şifre yöntemi ile telefon bankacılığı için bir şifre talep edebilir.

HSBC İnternet Bankacılığı Nedir?

HSBC internet bankacılığının müşteriler için birçok avantajı bulunur ve neredeyse tüm bankacılık işlemlerinin teknolojik ortamda gerçekleştirilmesi sağlanır. İnternet aracılığı ile HSBC Bank’ta bulunan hesaplara güvenli bir ortamda ulaşılması sağlanır. Bireysel İnternet bankacılığının günün 24 saati kullanması mümkündür.. HSBC İnternet Bankacılığı’na sabit bir mekana bağlı kalmaksızın, İnternet bağlantısı olan ve  bir bilgisayar, tablet, telefon kullanarak her yerden ulaşım sağlanabilir. Şubelerden yapılabilecek olan birçok işlem üstelik daha da avantajlı bir şekilde, HSBC internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilir.

HSBC Bireysel İnternet Bankacılığından Nasıl Yararlanılır?

hsbc bankasi

HSBC internet bankacılığından faydalanabilmek için öncelikle bankanın müşterisi olunması gerekir. Daha sonra ise bankada herhangi bir hesap açılması gerekir; çünkü banka üzerinde hesabı bulunmayan müşterilerin internet bankacılığı kullanımı da açılmamış olur. HSBC internet bankacılığından yararlanabilmek için takip edilmesi gereken adımlar ise şu şekilde anlatılabilir:

 • HSBC advantage kredi kartınız ya da HSBC banka kartı var ise “ Anında Şifre‘’yi tıklayarak HSBC bireysel internet bankacılığı şifresi anında edinilebilir.
 • Kullanıcı kodu ve şifre ile HSBC internet bankacılığına giriş yapılabilir. HSBC Banka Kartı veya Kredi Kartı ile HSBC ATM’lerinden oluşturulur.
 • HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111’i arayıp Telefon Bankacılığı şifresi girildikten sonra sırasıyla 4 ve 4’ü tuşlayarak ya da Telefon Bankacılığı şifresi bulunmuyor ise Müşteri Hizmet Yetkilisi’ne bağlanarak da şifre oluşturulabilir.
 • HSBC internet bankacılığı üzerinden finansal,i güncelleme işlemleri sadece mobil güvenli anahtar ile giriş yapılarak gerçekleştirebilir, SMS Tek Kullanımlık Şifre ile sınırlı bir işleme de erişim sağlanabilir.
 • Güvenli Anahtar için İnternet Bankacılığı’na giriş yaptıktan sonra Güvenlik Ayarları / Güvenli Anahtar İşlemleri menüsünden ya da HSBC  Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111 aracılığıyla başvurular yapılabilir.
 • Mobil Güvenli Anahtar ise HSBC Mobil Bankacılık uygulamasının içinde yer alan bir bölümdür. Uygulama IOS veya Android uyumlu akıllı telefonlara App Store ve Google Play aracılığı ile indirilebilir.

Ayrıca Emeklilere PTT Kredisi Şartları Nelerdir? adlı yazımıza göz atın!

HSBC İnternet Bankacılığından Yapılan İşlemler Ne Zaman Gerçekleştirilir?

HSBC internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemler, genellikle anında gerçekleştirilir. Yalnızca internet bankacılığı üzerinden yapılan kredi kartı borcu ödeme işlemleri anında hesaba yansıtılmaz ve bunun dışında ki tüm işlemler gerçekleştirildiği an hesaba yansıtılır. Sadece kredi kartı borcu ödemeleri 1 gün sonrasında hesaba yansıtılır. Hafta içi saat 17.00’dan sonra yapılan işlemler ve hafta sonu yapılan EFT’ler ertesi iş gününde hesaba yansıtılır. Böylece işleme alınırlar.

HSBC İnternet Bankacılığından Başka Bir Bankaya EFT Yapılır Mı?

hsbc bankasi telefon islemleri

HSBC banktan internet bankacılığı aracılığı ile farklı bir bankaya EFT mümkündür. Bunun için internet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra, “hesaba EFT” bölümüne geçilmelidir. Daha sonra EFT işlemleri gerçekleştirilebilir. Farklı bir bankanın kredi kartına EFT yapılmak isteniyor ise; “kredi kartına EFT” işlemi seçilmelidir. Bu sayede kolayca farklı bir bankanın kredi kartına EFT işlemi de yapılabilir. HSBC üzerinden hesap numarası belirtmeden farklı bir bankaya EFT yapılmak isteniyor ise bu durumda da EFT bölümünden; “isme EFT” seçilmelidir. Bu işlem seçildiğinde ise herhangi bir hesap bilgisi girmeye gerek duyulmadan, EFT yapılacak banka seçilerek, alıcının isim bilgileri doğru şekilde girilerek EFT işlemi anında gerçekleştirilir.

Ayrıca Engellilere Kredi Veren Bankalar 2021 adlı yazımıza göz atın!

HSBC İnternet Bankacılığından Yapılan EFT İşlemi İptal Edilebilir Mi?

HSBC internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemleri, genel müdürlük onayı gitmedi ve onay gerçekleşmediyse iptal işlemi gerçekleştirilebilir. İleri tarihli verilmiş olan bir EFT emri var ise de yine genel müdürlük onayından geçmeden iptal edilebilir. HSBC EFT iptalleri için öncelikle internet bankacılığına giriş sağlanmalıdır. Daha sonra ise, para transferleri bölümünden “ EFT iptal” işleminin seçilmesi gerekir. Sonuç ekranında müşteriye verilen numara ile EFT durumu sorgulanabilir, iptal edilmek istenen EFT işlemi seçilir ve iptal işlemleri gerçekleştirilir. Bu sayede müşteriler kolayca EFT işlemlerine ulaşabilir, yeni bir EFT emri verebilir, EFT iptali gerçekleştirebilir, var olan emirleri durdurabilir. Yapılan veya yapılacak olan tüm EFT işlemlerinin iptali için tek gerekli olan, “genel müdürlük onayı”ndan geçmemiş olmasıdır. Genel müdürlük onayından geçen EFT işlemlerinden hiçbiri geri döndürülemez ve durdurulamaz. EFT işlemlerinin genel müdürlük onaylarından geçmesi için belirli bir kısa süre gereklidir. Bu süre içerisinde gönderici istediği sebepten, istediği şekilde hızlıca iptal işlemlerini gerçekleştirebilir.