The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

ING Bank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1921
  % -0,13
 • € EURO
  34,9292
  % -0,19
 • £ POUND
  41,0673
  % 0,00
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

ING Bank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır?

ING Bank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır?

ING Bank gayrimenkul seçeneklerine ulaşmak için bankanın resmî web sitesini ziyaret etmek gerekir. ING Bank adı ile satılık gayrimenkul ilanları yayımlanmış olan daha başka web sitelerine kesinlikle itibar edilmemelidir. Çünkü açık artırma yolu ile satışa sunulan gayrimenkullerin satışta olup olmadığını, değerlerinin ne kadara yükselmiş olduğunu ya da hala satış durumunda olup olmadıklarını ancak ilgili bankanın web sitesinden öğrenebilirsiniz. ING Bank satılık gayrimenkul türlerini incelemek için kullanılması gereken bağlantı ise şudur:

 • https://www.ing.com.tr/tr/gayrimenkul

Bu bağlantı aracılığı ile ING Bank tarafından satışa sunulan tüm gayrimenkuller görüntülenebilir. Sırala ölçütleri ise aranan gayrimenkul türünün bulunabilmesini kolaylaştırır. İl, ilçe, gayrimenkul türü, fiyat aralığı ve listeleme önceliği seçilerek arama yapmak mümkündür.

Özelliklerine ulaşılmak istenen gayrimenkule ait “Detaylı Bilgi” seçeneğine tıklayarak, ilgili gayrimenkulün türü, büyüklüğü, fiyatı, pafta – ada – parsel bilgisi ve açık adresi görüntülenebilir. Ayrıca gayrimenkuller hakkında olan bazı açıklamalar da sayfanın alt bölümünde mevcuttur.

ING Bank Satılık Gayrimenkul Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank satılık gayrimenkuller için başvuru yapmak isteyen müşterilerine İntengo sistemi üzerinden hizmet verir. Yani ING Bank’ın resmî web sitesi üzerinden satılık gayrimenkullerin tamamı görüntülenebilse de bunlar için başvuru yapmak isteyenler daha farklı bir sayfayı kullanmak durumundadır. ING Bank tarafından piyasaya çıkarılan gayrimenkuller için, https://ingbank.intengo.com/gm-index.intengo?cid=445571 bağlantısını kullanarak teklif vermek mümkündür.

Bu bağlantı da yine bankanın resmî sayfasını açacaktır fakat tek fark, teklif ekranının İntengo uzantılı olmasıdır. İntengo ise gayrimenkul satışı, araç satışı ya da NPL satışı gibi operasyonlara aracılık eden bir sistemdir. Söz konusu bağlantıya tıkladıktan sonra, herhangi bir gayrimenkul için teklif vermek isteyenler şu adımları takip etmelidir:

 1. ING Bank satılık gayrimenkul seçeneklerine İntengo uzantılı web sitesi üzerinden ulaşılır.
 2. Teklif verilecek olan gayrimenkule ait bilgilerin bulunduğu kutucuktaki “Teklif Ver” butonuna tıklanır. Fakat bu buton, teklif verme işleminin gerçekleşmiş olması için yeterli değildir.
 3. Butona tıkladıktan sonra açılan ekrandaki ilgili kutucukları isim, soyisim, telefon numarası, e – posta adresi gibi bilgilerle doldurmak gerekir.

Bu ekranın en alt bölümünde yer alan “Mesajınız” kutucuğu pek çok başvuru sahibi tarafından yanlış şekilde kullanılır. Bu alana teklif miktarınıza ya da gelir durumunuza dair yazacak olduğunuz hiçbir bilgi dikkate alınmaz. Söz konusu kutucuk sadece eklemek istediğiniz detaylara ayrılmıştır. Örneğin o kısma, eğer var ise ikinci telefonunuzun numarasını ya da aktif olan daha başka e – posta adreslerinizi yazabilirsiniz.

 • Daha sonra önce telefonla sonra da e – posta üzerinden size dönüş sağlanır.
 • E – postanıza gönderilecek olan “E – İhale Şartnamesi” adlı belgeyi yazdırarak almanız ve doldurmanız gerekir.
 • Bu belgeyle beraber daha başka evraklar da hazırlanacaktır. Eğer gayrimenkul alımı gerçek kişi tarafından gerçekleştiriliyor ise gereken belgeler nüfus cüzdan fotokopisinden ibarettir. Tüzel kişi yani işletme adına gayrimenkul alımı yapılıyor ise imza sirküleri, vergi levha belgesi ve sicil gazetesi fotokopisi hazırlanıp doldurulan şartname ile beraber aynı dosyaya koyulur.
 • Söz konusu başvuru dosyasını göndermeniz gereken adres şöyledir: Esentepe Mahallesi, Müselles Sokak, No 1 / 1, Onur İş Merkezi, Kat: 3, 34394 Şişli – İstanbul.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, ilgili gayrimenkul için teklif vermek mümkün olacaktır.

Albaraka Türk satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir ve başvurulur? Yazısını inceleyebilirsiniz.

ING Bank Satılık Gayrimenkul Teklifi Nasıl Verilir?

ing bank satilik gayrimenkul teklifi nasil verilmektedir

ING Bank gayrimenkul teklifi vermek isteyen vatandaşlardan öncelikli olarak yukarıdaki başvuru adımlarını gerçekleştirmesini ister. Başvurusu onaylananların, başvuru sırasında sisteme girmiş oldukları cep telefonu numarasına ya da e – posta adresine sistem giriş bilgileri gönderilir. Bu bilgiler sadece şifreden ibarettir çünkü kullanıcı adları önceden belirlenmiştir.

ING Bank tarafından gönderilecek olan şifreyi kullanarak,https://ingbank.intengo.com/gm-index.intengo?cid=445571 bağlantısındaki “Sisteme Giriş” bölümünden giriş sağlanır. Kullanıcı adları ise şöyledir:

 • Gerçek kişi olan başvuru sahipleri için TC kimlik numarası
 • Tüzel kişi olan başvuru sahipleri işletme vergi numarası

Kullanıcı adı ve bankanın bildireceği şifre ile sisteme girildikten sonra, istenen herhangi bir gayrimenkul için teklif vermek mümkündür. Fakat teklif verilecek olan gayrimenkul için belli miktarda teminat bedeli ödenir. Yani teklif verebilmek için belli bir miktarda ön ödeme yapma şartı neredeyse her banka için mevcut olan bir şarttır.

Bu şekilde teklif verilmesinden sonra, eğer açık artırmada başka birisi sizin teklifinizi geçen bir teklif verecek olursa, telefon numaranız ve e – posta adresiniz üzerinden size mesajlı bildirim gönderilir.

Bankadan Gayrimenkul Almak Mantıklı Mı?

bankadan gayrimenkul almak dogru bir karar mi

Bankalar, kendilerinden konut kredisi alarak ev sahibi olup da kredi borcunu ödeyemeyen vatandaşların evini satışa çıkarabilir. İcra uygulaması ile satışa çıkan bu evler, bankaların temin edememiş oldukları kredi ödemelerini en kısa sürede karşılamasını sağlar.

Bazı durumlarda ise bir gayrimenkulün çok uzun bir süre boyunca satılmamış olması halinde, bu gayrimenkul için yapılacak en düşük teklifler kabul edilebilir. Yani bir mülkü sahibinden almaktansa banka aracılığı ile almak daha mantıklı sayılır; bankadan gayrimenkul satın almak riskli bir durum olmadığı gibi gayet avantajlı bile olabilir.

ING Bank esnaf kredisi başvurusu ve şartları nelerdir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Bankadan Satılık Tarla Alınır Mı?

ING Bank ve daha pek çok banka, resmî web siteleri üzerinden ilan ettikleri teklifler içinde tarla gibi gayrimenkullere de yer verir. Bankadan tarla satın almak isteyenler, satılık gayrimenkul araması yapmak için kullanılan bölümden “Tarla” ibaresini seçmelidir. Bu şekilde bankaların satışa sunmuş olduğu tarlalar görüntülenebilir. Örneği ING bank satılık gayrimenkul seçenekleri arasında pek çok tarla mevcuttur.