The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2236699,496
  % 2,91
 • BIST 100
  %

İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır?

İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır?

İş Bankası satılık gayrimenkul ilanlarını https://isbank.intengo.com/gm-index.intengo bağlantısı üzerinden duyurur. Bu bağlantı aracılığı ile İş Bankası’nın tüm satılık gayrimenkullerini kolaylıkla görüntüleyebilmek mümkündür. Ayrıca İş Bankası gayrimenkul türleri için filtreleme yapmak isteyenler için “Hızlı Arama” desteği sunar. İlan sayfasının sol köşesinde yer alan kutucuklar doldurularak istenen kriterlerdeki gayrimenkullere kısa süre içinde ulaşılabilir.

Seçim yapılabilecek olan ölçütler arasında ise aranan gayrimenkulün yer aldığı il, gayrimenkul türü (konut, iş yeri, arsa ya da bunların tamamı), en yüksek ve en düşük fiyat değerleri, gayrimenkul numarası ve fiyat durumuna göre sıralama seçenekleri mevcuttur. Yani fiyat durumuna göre, bankadan satılık gayrimenkuller pahalıdan ucuza ya da ucuzdan pahalıya doğru listelenebilir. Çeşitli detayları merak edilen bir gayrimenkulün fotoğrafına tıklandığında ise çeşitli bilgilere ulaşmak mümkün olur.

Örneğin konutların tipi (apartman dairesi vb.), şekli (bahçe katı vb.), pafta, ada, parsel bilgileri, büyüklüğü, ısınma tipi, oda ve salon sayısı, ısınma tipi, inşa yılı ve tapu durumu ulaşılabilecek bilgilerdendir. Bununla birlikte söz konusu gayrimenkullerin kredi kullanımına uygun olup olmadıkları da bu ekran üzerinden öğrenilebilir.

İş Bankasının Satılık Gayrimenkulleri İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

İş Bankası gayrimenkul tekliflerini şubelerinden kabul eder. Yani söz konusu bankanın satılık gayrimenkullerinden herhangi biri için teklifte bulunmak isteyen vatandaşlar en yakın İş Bankası şubesine müracaat etmelidir; Daha sonra ise şu adımlar izlenecektir:

 • Teklif verenden bazı bilgiler alınır.
 • İş Bankası şubesi tarafından teklif sahibine ibraz edilecek olan “Taşınmaz Satış Şartnamesi” ve “ Satış Teminat Taahhütnamesi” okunarak imzalanır.
 • Daha sonra, teklifin söz konusu olduğu gayrimenkul için geçerli olan teminat bedelinin ilgili banka hesabına yatırılması istenir.
 • Teminat bedeli yatırıldıktan sonra bu işleme dair düzenlenmiş dekont ile birlikte bazı belgeler hazırlanmalıdır. Eğer gayrimenkule “gerçek kişi” tarafından teklif verilmiş ise nüfus cüzdanı fotokopisi; “tüzel kişi” tarafından teklif verilmişse imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve işletmeye ait vergi levhası şubeye iletilecektir.

Bu şartlar sağlandıktan sonra, hakkında teminat bedeli ödemesi yapılan gayrimenkul için teklifte bulunulabilir.  Bununla birlikte https://isbank.intengo.com/gm-index.intengo bağlantısı ile internet üzerinden başvuru sağlamak mümkündür. İntengo sistemi aracılığıyla İş Bankası’na iletilen teklifin onaylanması halinde, sistemdeki iletişim kanallarına geçici şifre gönderilir ve bu şifre kullanılarak sisteme giriş sağlanır.

İş Bankası gayrimenkul teklifi işlemleri sırasında kullanıcı adı, gerçek ya da tüzel kişilere göre farklıdır. Eğer başvuru sahibi gerçek kişi ise TC kimlik numarasını; tüzel kişi ise vergi numarasını “Kullanıcı Adı” bölümüne yazabilir.

ING Bank satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir? Yazını inceleyebilirsiniz.

İcradan Satılık Evler Ne Kadardır?

icradan satilik evlerin fiyatlari nedir

İcradan ev almak isteyen vatandaşlar, açık artırma usulü ile bankaların gayrimenkul ilanlarına teklif verebilirler. Bu şekilde satın alınabilecek evlerin fiyatları ise gayrimenkulün çeşitli özelliklerine bağlı olarak banka tarafından belirlenir. Yani sabit fiyatlandırma üzerinden icralık ev satımı gibi bir durum söz konusu olmaz.

Her ev ya da diğer türdeki gayrimenkuller, bilirkişi hesaplamaları ile birbirinden farklı değerlerde satışa çıkar. Fakat ihale katılımcıları için belirlenen muhammen bedel sabit durumdadır. İş Bankası satılık gayrimenkul seçenekleri ya da diğer bankalara ait gayrimenkul ilanları için aynı durum söz konusudur. Fiyat aralıklarını, ilgili bankanın satılık gayrimenkullerine göz atarak öğrenmek mümkündür fakat bu fiyatlar çeşitli tekliflerin gelmesi durumunda değişebilir.

Örneğin 250.000 TL muhammen bedele sahip olan bir gayrimenkul, birilerinin 300.000 TL teklif vermesi halinde artık 250.000 TL değil 300.000 TL fiyatla satış durumunda olur.

İhalede Muhammen Bedel Ne Demektir?

Muhammen bedel ihale işlemlerinde, açık artırmaya sunulan herhangi bir metanın başlangıç fiyatını ifade eder. Örneğin İş Bankası tarafından satışa sunulmuş olan bir gayrimenkul 450.000 TL muhammen bedele sahip ise bu gayrimenkul için verilebilecek en düşük teklif 450.000 TL demektir.

Bankadan İcralık Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İcralık ev alırken dikkat edilmesi gerekenler genel olarak teminat konusu ile alakalıdır. Bunun haricinde, hiçbir banka alıcıları mağdur edecek bir faaliyette bulunmaz. Teminat konusunda ise yapılan bu ödemenin toplam fiyata oranı ve ödenen teminatın iade edilme durumları önemlidir.

Örneğin bazı bankalar, bir gayrimenkulün satış değeri üzerinden % 2 oranında teminat talep ederken daha başka bankalar % 5 ve üzeri oranda teminat talep edebilir. Bu durumda düşük teminat talep eden bankalar ile çalışmak daha mantıklıdır. Ayrıca bir gayrimenkule teklif verebilmek için ödenen teminatın, alım gerçekleşmemesi halinde iade edilip edilmeyecek olduğunu öğrenmek gerekir. Yani bir vatandaş açık artırma teklifinde bulunmak için teminat ödemiş fakat açık artırmayı kazanamamış ise ödediği teminatı geri alabilmelidir.

Albaraka Türk satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir ve başvurulur? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Bankadan İcralık Ev Nasıl Alınır?

bankadan icralik ev alma yollari

Bankaların neredeyse tamamı, icra yolu ile el koyarak satışa çıkarmış oldukları gayrimenkulleri internet siteleri üzerinden ilan eder. Gayrimenkul yatırımı yapmak ya da ikamet etmek amacı ile bunları satın alma niyetinde olanlar, ilgili bankanın müşterisi olsunlar veya olmasınlar, başvuruda bulunabilirler.

Bunun için ise bankanın internet sayfası üzerinden başvuru formu doldurmak ya da banka şubesine müracaat etmek gerekir. Detaylı bilgi için, gayrimenkul alımı gerçekleştirilmek istenen bankaların müşteri hizmetlerini aramak en hızlı çözümdür. Ayrıca İş Bankası satılık gayrimenkuller konusunda en çok tercih edilen bankaların başında gelir. Eğer bu bankanın icradan satışa çıkardığı ev, arsa ve benzeri gayrimenkulleri satın almak istiyorsanız, konuyla alakalı detaylı bilgi almak için 0 850 724 98 99 numarasını arayabilirsiniz.

Bununla beraber size en yakın mesafede bulunan İş Bankası şubelerinden herhangi birine başvuruda bulunmanız ya da gayrimenkulsatis@isbank.com.tr adresi üzerinden e – posta göndererek yardım talebi gerçekleştirmeniz de mümkündür.