• YARIM ALTIN
  8.617,00
  % -0,84
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4575
  % 0,01
 • € EURO
  34,7138
  % 0,45
 • £ POUND
  40,5189
  % 0,31
 • ¥ YUAN
  4,4881
  % -0,09
 • РУБ RUBLE
  0,3443
  % -0,70
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır?

kuveyturk satilik gayrimenkul avantajlari

Kuveyt Türk bankası satılık gayrimenkul seçeneklerini kendi web sitesi aracılığıyla ilan eder. Bu bankanın piyasaya sunmuş olduğu gayrimenkullere ulaşmak, söz konusu gayrimenkullerin bazı özelliklerini incelemek ve bunlardan herhangi birine teklifte bulunabilmek için https://kuveytturkgayrimenkul.com.tr/ilanlar bağlantısına tıklamak gerekir. Kuveyt Türk gayrimenkul seçenekleri, bu bağlantı ile ulaşılabilecek olan sayfanın üst kısmında sıralanmıştır. Bina, mesken, fabrika, arsa ve iş yeri seçeneklerinden herhangi birine tıklamak ya da “Tümü” seçeneği aracılığı ile bankaya ait tüm gayrimenkul ilanlarını bir arada görüntülemek mümkündür.

Bununla birlikte daha başka filtreleme detayları da mevcuttur. Satılık gayrimenkul ilanlarının yer aldığı sayfanın sol bölümünden tarla, müstakil ev, köşk, depo ve büro gibi ara seçenekler için de filtreleme yapılabilir.

Aynı zamanda maksimum fiyat, minimum fiyat, maksimum büyüklük, minimum büyüklük, tapu durumu ve gayrimenkulün yer aldığı şehir bilgisi gibi daha farklı bilgiler de seçilerek arama gerçekleştirilebilir.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkul Teklifi Nasıl Verilir?

Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller için verilen tüm teklifleri kendi web sitesi üzerinden alır. Kuveyt Türk bankasının gayrimenkul sayfasında yer alan pek çok ilanlar arasından herhangi birinin üzerine tıklandığında, söz konusu gayrimenkule dair çeşitli bilgi detayları görüntülenmiş olur.

Gayrimenkulün, alıcı adayı tarafından daha iyi tanınabilmesini sağlamak amacıyla birkaç adet fotoğrafı, varlık numarası, yer aldığı il ve ilçe ile beraber mahalle bilgisi, ada – parsel bilgisi, hisse ve tapu durumları gibi pek çok detaya kolaylıkla ulaşmak bu şekilde mümkündür. Ayrıca incelenen gayrimenkule ait adres bilgisi ve büyüklük ölçüsü de aynı sayfa üzerinden detaylı olarak incelenebilir.

Kuveyt Türk satılık gayrimenkul seçeneklerinden herhangi birine teklif vermek için ise açılan bilgilendirme sayfasının sağ üst köşesindeki “Teklif Ver” butonu kullanılır. Fakat bu butonu kullanabilmek için öncelikle sisteme üye olmak gerekir. Üyelik işlemleri için yapılması gerekenler şunlardır:

 • https://kuveytturkgayrimenkul.com.tr/uye-girisi bağlantısına tıklayarak, açılan sayfadaki “Yeni Üyelik” başlığı altında yer alan bilgileri eksiksiz şekilde doldurmak.
 • İlgili onay kutucuklarına tik koymak.

Bu işlemler aracılığı ile Kuveyt Türk bankasının satılık gayrimenkul sistemine üye olunur. Ayrıca gayrimenkul sistemi için yapılmış olan bu üyelik, söz konusu bankaya ait bir kart kullanmaktan doğan müşterilik durumu ile karıştırılmamalıdır. Yani gayrimenkul sistemine kaydolmak yalnızca gayrimenkuller için teklifte bulunabilmeyi sağlar.

Üyelik sonrasında teklif tutarı ilgili bölüme yazılarak bankaya iletilir. Ayrıca teklif iletimi sırasında, şartnamenin okunmuş olduğu hakkında onay bildiren bir kutucuğun işaretlenmesi de istenecektir. Bunu işaretlemeden önce şartname mutlaka okunmalıdır. Gönderilmiş olan teklifin onaylanması halinde ise banka yetkilileri başvuru sahibi ile irtibat kuracaktır.

İş Bankası satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir ve başvurulur? Yazısını da inceleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Gayrimenkul Satışları Nasıl Yapılır? Şartlar Nelerdir?

kuveyt turk gayrimenkul satislari gereken kosullar

Kuveyt Türk gayrimenkul satışları için geçerli olan durumlar, ilgili şartnamede belirtilmiştir. Söz konusu şartnameye ulaşmak isteyenler ise https://kuveytturkgayrimenkul.com.tr/content/kuveyt-turk-gayrimenkul-teklif-formu-sartname.pdf bağlantısını kullanabilir. Ayrıca bu şartnameye, teklif ekranı üzerinden teklif gönderimi sağlanırken ulaşmak da mümkündür. 

Şartnamede açık olarak belirtilenler dışında, ihale teklifi yapabilmek için sahip olunması gereken daha başka şartlar söz konusu değildir. Yani teminat ödemesi yapmayı kabul ederek bunu fiilen gerçekleştiren her vatandaş, banka tarafından sağlanacak bilgilerle sisteme giriş yapıp ihale için teklifte bulunabilir.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkul Teminat Bedeli Ne Kadardır?

Onaylanan bir teklifin % 2’lik kısmı kadar teminat bedeli, onaydan sonra en geç 2 gün içinde, banka tarafından belirtilecek blokeli hesaba aktarmak gerekir. Örneğin 150.000 TL’lik bir gayrimenkul teklifi onaylanmış ise bunun % 2’si yani 3000 TL teminat bedeli olarak, en geç 2 gün içinde bankaya yatırılır. Bu yatırma işlemleri havale ya da EFT ile gerçekleştirilebilir.

Gerekli teminat bedelini bu zaman aralığında ödemeyenlerin başvuruları ise geçersiz sayılır. Fakat teminat bedeli ödememe konusunda başvuru sahibine herhangi bir hukuki yaptırım uygulanmaz. Toplam satış bedeli ise teklif onaylandıktan sonraki 10 gün içinde, bankanın bildireceği hesaba aktarılmalıdır.

Eğer ödeme yapılmazsa başvuru sahibi kanunen caymış sayılır ve Kuveyt Türk bankasına ödemiş olduğu teminat bedeli kesinlikle iade edilmez. Pek çok bankanın gayrimenkul teklifleri için geçerli olduğu gibi, Kuveyt Türk gayrimenkul işlemleri için de süre çok önemlidir.

Kuveyt Türk Gayrimenkul İlanları Arasında Hangi Seçenekler Mevcuttur?

Kuveyt Türk bankasının gayrimenkul ilanları, ilan türüne göre şu şekildedir:

 • Arsa
 • Bina
 • Fabrika
 • İş yeri (Büro ve depo)
 • Mesken (Köşk ve müstakil ev)

Bankalardan satılık müstakil evler almak isteyen pek çok kişi ise özellikle Kuveyt Türk ilanlarını tercih eder. Çünkü bu bankanın müstakil ev ilanları düşük, orta ve yüksek düzeylerdeki bütçelere uygundur.

Muhammen Bedel Nedir?

muhammen bedel nasil tanimlanir

Muhammen satış bedeli, Kuveyt Türk bankasının ya da diğer bankaların gayrimenkul teklif ekranlarında mutlaka görülebilen bir ifadedir. Yani bankaların satış durumunda olan tüm gayrimenkul seçenekleri bir muhammen bedele sahiptir. Muhammen, hukuk literatüründe “tahmini, yaklaşık, ortalama” gibi anlamları karşılayan bir kavramdır. Muhammen bedel, açık artırmaya çıkarılan bir gayrimenkulün ya da diğer türden metaların yaklaşık düzeydeki başlangıç fiyatıdır.

ING Bank satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir ve başvurulur? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Kuveyt Türk Satılık Gayrimenkul Seçenekleri İçin Muhammen Bedelin Altında Teklif Verilebilir Mi?

Muhammen bedelin altında teklif verilebilmesi gibi bir durum hiçbir banka için ya da hiçbir teklif sahibi için mümkün olmaz. Çünkü söz konusu bedel bir nevi alt limittir. Örneğin Kuveyt Türk gayrimenkul seçeneklerinden herhangi birisi için muhammen bedeli 200.000 TL olarak ilan etmiş ise, bir vatandaşın bu gayrimenkul için 100.000 TL teklif vererek alım yapması mümkün değildir. Fakat bankalar tarafından uzun süre boyunca satışı gerçekleştirilememiş bazı gayrimenkuller, istisnai şekilde muhammen bedellerinin altındaki teklifler karşılığında satılabilir.