• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Paribu Hesabı Nasıl Açılır?

paribu hesabi nitelikler

Paribu üzerinden kripto par yatırımı yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak hesap açma işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kişiler kripto para piyasasına giriş yaparken belirli işlem yapılan siteler üzerinden işlem yapmak zorundadırlar. Paribu Türkiye genelinde işlem hacmi en çok olan sitelerden biridir. Kişilerin bu site üzerinden işlem yapmaları kişiye ekstra bir kâr olarak geri dönmektedir. Paribu’dan işlem yapılmadan önce kişilerin öncelikle bir hesap açma işlemi geçekleştirmeleri gerekmektedir. Paribu üzerinden hesap açma için gerekli bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Kişilerin hesap açma işlemine başlayabilmeleri için öncelikle Paribu sitesine girmeleri gerekmektedir. Siteye girilmesinin ardından direkt olarak “ücretsiz hesap oluşturun” adında bir kayıt formu açılacaktır. Bu kayıt formuna bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir.
 • Kayıt formunda kişiden istenen bilgiler sırasıyla isim ve soy isim, cep telefonu numarası, şifre ve şifre tekrarıdır.
 • Bilgilerin girilmesinin ardından sol alt kısmında bulunan kutucuğun işaretlenmesi ve ardından “hesabımı oluştur” seçeneğinin tıklanması gerekmektedir.
 • Arkasından açılacak sayfada bulunan güvenlik kodu bölümünde Paribu tarafından kişinin cep telefonuna gönderilen güvenlik kodunun girilmesi gerekmektedir. Güvenlik kodunun girilmesinin ardından tekrardan “hesabımı oluştur” seçeneğine tıklaması gerekmektedir.
 • Hesap bu noktada açılmış olur ancak hesabın onaylanması işlemi yapılması gerekmektedir. Hesap onaylama işlemi için hesaba erişim sağlanmasının ardından ”Hesap Ayarları” bölümünde girmeleri ve “kullanıcı bilgileri” kısmına geçiş yapması gerekmektedir.
 • Bu noktada sitenin sizden istediği TC kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu işlemi tamamladıktan sonra hesabınız açılmış ve yatırım yapmaya hazır bir hale gelecektir.

Yukarıdaki işlemlerin sırasıyla ve doğru bir şekilde izlenmesinin ardından kişinin hesabı açılmış olur ve içerisinde para atılarak kripto para yatırımı yapılmasına başlanabilmesi mümkün hale gelir.

Paribu Para Transferi Nasıl Yapılır?

Paribu’ya para yatırabilmek için belirli bankalar aracılığı ile işlem yapılması gerekmektedir. Kişiler Paribu hesaplarına para yatırmak istiyorlarsa Paribu’nun anlaşmalı olduğu bankalardan biri ile para yatırma işlemini gerçekleştirmeleri mümkündür. Paribu’nun anlaşmalı olarak çalıştığı bankalar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Fibabank,
 • Akbank,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası.

Kişiler yukarıdaki bankaları kullanarak 7 gün 24 saat para transferi gerçekleştirebilirler. Bunların dışında kişilerin Papara kullanarak Paribu’ya para transferi gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır.

Kuveyt Türk müşteri temsilcisine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısına göz atabilirsiniz.

Paribu Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

paribu hesabi para cekimi

Paribu hesabında edilen kâr sonucu para çekme işlemi yapmak isteyen kişilerin yine Paribu ile anlaşmalı bankalar aracılığı ile para çekebilmeleri mümkün olmaktadır. Kişilerin banka hesaplarına anında para transferi gerçekleşir. Anlaşmalı bankalarla 7 gün 24 saat para çekme işlemi yapmanız mümkündür. Paribu’nun anlaşmalı olduğu bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Fibabank,
 • Akbank,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası.

Kişiler yukarıdaki bankalardan birinden her vakitte para çekme işlemi yapabilmektedir. Ayrıca kişilerin Papara sistemi üzerinden para çekmeleri de mümkün olmaktadır. Kişilerin hesaplarından para çekme işlemini gerçekleştirmek için para çek butonuna tıklamasının ardından hangi yöntem ile para çekileceği seçilebilir ve çekilecek tutar girilerek gerekli banka bilgilerinin sisteme girilmesi sonucunda paralarını kolaylıkla banka hesapların aktarabilirler.

Paribu Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Paribu kullanan kişilerin kripto para alım ya da satım işlemlerini yapabilmesi için öncelikle alacakları kripto para cinsini belirlemeleri gerekmektedir. Sitenin üst kısmında yer alan ara motorunu belirledikleri kripto paranın adını yazarak aratmaları sonucunda kişilere tercih ettikleri kripto paranın tüm verileri görünür. Kişiler yatırım yapmak istedikleri değerde kripto para alabilir. Kripto para alabilmek için kişinin kendince belirlediği hedefe geldiğinde satın al seçeneğine tıklaması gerekmektedir. Hesabında bulunan paranın ne kadarını bu kripto para birimine yatıracağını ekrana yazması ve ardından satın alma işlemini tamamlaması gerekmektedir. Satın alma işleminin tamamlanmasının ardından kişinin elinde yatırdığı paraya oranla kripto para bulunur. Kripto paranın değerinin artması halinde kişi aynı şekilde elindeki kripto parayı satarak Türk Lirasına çevirebilir. Böylece yaptığı yatırımdan kâr ile ayrılması söz konusu olmaktadır.

Paribu Çalışma Saatleri

Paribu’nun belirli bir mesai saati bulunmamaktadır. Yani kişi herhangi bir vakitte işlem gerçekleştirebilir. 7 gün 24 saat işlem yapılabilmesi mümkündür. Aynı zamanda anlaşmalı bankalar sayesinde Paribu hesabınıza 7 gün 24 saat boyunca para aktarma ve para çekme işlemi yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde kullanıcılar gece geç saatlerde olsa dahi eline geçen kazanma fırsatını iyi değerlendirebilir ve işlem yaparak paralarında artış sağlayabilir. Ayrıca Paribu müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayarak konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmenizde mümkün olmaktadır. Paribu müşteri temsilcileri de 7 gün 24 saat Paribu kullanıcılarına hizmet verebilmek adına çalışmaktadır.

Paribu Sosyal Medya Üzerinden İletişim

Paribu müşteri temsilcileri ile iletişime geçilebileceği gibi aynı zamanda sosyal medya hesapları üzerinden iletişim sağlamakta mümkündür. Sosyal medya üzerinden de destek veren Paribu ekibinin sosyal medyada bulunan hesapları aşağıda yer almaktadır:

 • Paribu resmî Twitter hesabı üzerinden iletişim,
 • Paribu remî Facebook hesabı üzerinden iletişim,
 • Paribu resmî Instagram hesabı üzerinden iletişim,
 • Paribu resmî Linkedin hesabı üzerinden iletişim.

Yukarıda belirtilen sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçebilmek mümkündür ayrıca yardım ve eğitici blogları olan Youtube ve Paribu Blog hesapları sayesinde yapacağınız yatırımlar için daha donanımlı bilgiye sahip olmanız mümkün hale gelmektedir.

Albaraka Müşteri temsilcisine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısını da inceleyebilirsiniz.

Paribu Üzerinden Verilebilecek Emirler

paribu hesabi gerceklestirilebilecek emirler

Paribu üzerinden verilebilecek iki farkı emir bulunmaktadır. Bu emirlerden bir tanesi limit emriyken diğeri ise stop emridir. Bu emirler sayesinde kişiler hesaplarında olmasa dahi alım ya da satım işlemi yapabilmektedir. Bunun için kişilerin öncelikle bir kripto para belirlemeleri gerekmektedir. Kripto paranın belirlenmesinin ardından emir verilebilir. Kişiler isterlerse alım emri verebilirler isterlerse de satım emri verebilirler. Böylece hesaplarında olmadıkları zamanlarda bile alım satım işlemi yaparak paralarını katlayabilirler.

Limit Emri Nedir?

Limit emri kişilerin hesaplarında olmasa dahi takip ettikleri coinin bekledikleri seviyeye geldiğinde alınmasının sağlayan bir emir sistemidir. Kişi hesabında takip etti bir kripto paranın belirli bir fiyata düşmesi ile almak istemesi durumunda bu emri verebilir ve istenilen fiyattan kripto para alınabilir. Kişilerin emir verirken hangi fiyattan ne kadar kripto para alınmasını istediğini ekrana girmeleri gerekmektedir. Kripto para kişinin istediği seviyeye geldiği zaman emir üzerine otomatik olarak alınır ve yatırım yapılmış olur.

Stop Emri Nedir?

Stop emri hesabında kripto para bulunan kişilerin belirli bir değere kadar yükselen kripto paranın otomatik olarak satılmasını sağlayan emir çeşididir. Kişinin hesabında daha önceden alınmış bir coin varsa ve bu coini satmak için belirli bir artışı bekliyorsa istediği noktaya stop emri koyabilir. Kişinin stop emrini koymasının ardından herhangi başka bir işlem yapmasına gerek kalmaz. Kişi hesabında olmasa dahi stop emrinin koyulduğu noktaya ulaşan kripto para Paribu hesabından otomatik olarak satılır. Böylece kişinin kazanç elde etmeyi planladığı noktayı sürekli olarak takip etmesine gerek kalmadan kazanç elde etmesi mümkün olur.