• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kuveyt Türk Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır?

kuveyt turk musteri hizmetlerine direkt baglanma yolu

Kuveyt Türk müşteri hizmetlerine direkt olarak bağlanabilmek için kişilerin öncelikle Kuveyt Türk müşteri temsilcilerine ait olan “444 0 123” numaralı cep telefonu numarasını akıllı ya da yerel hatta sahip telefonlardan tuşlamaları ve aramaları gerekmektedir. Telefon edilmesinin ardından pek çok işlem müşteri temsilcileri aracılığı ile telefon bankacılığı yöntemi sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Böylece kişinin bankaya gitmeye gerek kalmadan çoğu işlemi telefon bankacılığı yöntemi ile Kuveyt Türk müşteri temsilcilerine bağlantı sağlayarak yapabilmektedir. Kişilerin telefondan numarayı tuşlayıp aramasının ardından sesli menüde sırasıyla 2 ve 0’a basmaları gerekmektedir. Kişilerin bu adımları izlemeleri durumunda müşteri temsilcileri ile görüşme sağlamaları mümkündür. Bu noktada bilinmesi gereken husus ise sıra beklemek zorunda kalınabileceğidir. Sizden önce arayan kişiler varsa ve müşteri temsilcileri bu kişilere hizmet veriyor ise sistem bekleyen kişileri otomatik olarak sıraya sokar. Her bir müşteri temsilcisi boşa düştükçe sırasıyla hatta bekleyen müşterileri hizmet verir. Sıra size geldiğinde sistem sizi otomatik olarak müşteri temsilcisi ile iletişime geçirir ve müşteri temsilcinden destek almanız mümkün hale gelir.

Kuveyt Türk Müşteri Temsilcileri ile Gerçekleştirilebilecek İşlemler

kuveyt turk musteri hizmetleri nasil hizmet saglar

Kuvey Türk’ün telefon bankacılığı sistemi üzerinden müşteri temsilcileri sayesinde gerçekleştirilebilecek bazı işlemler bulunmaktadır. bu işlemleri yapmak isteyen kişilerin bankaya gitmelerine gerek olmadan sadece telefonlarından “444 0 123” numarasını tuşlaması ve araması ile gerçekleştirilebilmektedir. Kuveyt Türk müşteri temsilcilerine bağlandıktan sonra gerçekleştirebileceğiniz işlemler aşağıdaki olduğu gibi sıralanmaktadır:

 • Herhangi bir fatura yatırma işlemi,
 • Kredi kartı başvurusu yapma işlemi,
 • Kredi kampanyaları hakkında bilgi alınması,
 • Şifre değiştirme işlemi,
 • Kaybolan ya da çalınan kartın iptali üzerine gerçekleştirilebilecek işlemler.

Yukarıda belirtilen işlemler telefon bankacılığı yolu ile müşteri temsilcileri ile iletişime geçilerek rahatlıkla yapılabilmektedir. Böylece kişi bankaya gitmeden olduğu yerden acil durumlarda işlem gerçekleştirebilirler.

İş Bankası müşteri temsilcisine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Müşteri Temsilcileri Aracılığıyla Fatura Nasıl Yatırılır?

Kuveyt Türk müşteri temsilcileri ile iletişime geçip fatura ödemek için yapılması gereken ilk işlem Kuveyt Türk müşteri temsilcisi numarasını arayarak 2 ve 0’a basılmasıdır. Bu işlemin yapılmasının ardından kısa bir süre içerisinde müşteri temsilcisine bağlanmanız söz konusu olmaktadır. Müşteri temsilcisi ile bağlantının kurulması ardından müşteri temsilcisine fatura ödemek istediğiniz belirtmeniz gerekmektedir. Ardından müşteri temsilcisinin istekleri üzerine yapılması gerek adımlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Müşteri temsilcisi sizden TC kimlik numaranızı, kart numarası ve kart şifresini isteyecektir. Bu bilgileri müşteri temsilcisi ile eksiksiz ve doğru bir şekilde paylaşmanız gerekmektedir.
 • Bilgilerin doğru bir şekilde verilmesinin ardından ödemek istediğiniz faturanın numarasını ve bilgilerini müşteri temsilcisine iletmeniz gerekmektedir.
 • Ardından ödenmesi istenilen miktar müşteri temsilcisine iletilmelidir.
 • Yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu kontrol eden müşteri temsilcisi herhangi bir problem olmaması dahilinde fatura ödeme işleminizi gerçekleştirir ve faturanız ödenmiş olur.

Yukarıdaki adımların sırasıyla izlenmesi durumlarında kişinin faturanın ödeneceği kuruma ya da bankaya gitmesine gerek kalmadan kolay bir şekilde faturalarını ödemeleri mümkün olmaktadır.

Kuveyt Türk Müşteri Temsilcisi Aracılığıyla Kredi Kartı Başvurusu Yapımı

Kuveyt Türk müşteri temsilcileri ile yapılacak konuşmanın ardından kredi kartı başvurusu yapabilmek mümkündür. Kişilerin Kuveyt Türk müşteri temsilcilerini araması ve müşteri temsilcilerine bağlanmasının ardından yapılacak görüşme içerisinde müşteri temsilcisinin kişiden isteyeceği bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerin müşteri temsilcilerine doğru ve eksiksiz bir biçimde aktarılması sonucunda müşteri temsilci kişi adına kredi kartı başvuru kaydı oluşturmuş olacaktır. Müşteri temsilcileri tarafından istenilecek bilgiler aşağıdaki gibi yer almaktadır:

 • TC kimlik numarası,
 • İsim,
 • Soy isim,
 • Doğum tarihi,
 • Adres bilgileri.

Yukarıda belirtilen bilgilerin müşteri temsilcilerine doğru bir şekilde aktarılmasının sonucunda kredi kartı başvuru talebiniz müşteri temsilcisi tarafından oluşturulur. Başvurunun sonucu telefonunuza gelen bir SMS ile ya da direkt olarak arama yolu ile size bildirilir. Başvurunun onaylanması sonucunda vermiş olduğunuz adrese adınıza basılmış olan kredi kartı gönderilir ve kullanımına anında başlanabilir.

Kuveyt Türk Müşteri Temsilcileri Tarafından Alınabilecek Bilgiler

kuveyt turk musteri hizmetleri hangi konularda yardimci olur

Kuveyt Türk müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmelerde bazı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bu bilgiler daha çok bankanın kredi kampanyalarını kapsamaktadır. Kişilerin Kuveyt Türk müşteri temsilcisini arayarak alabilecekleri bilgiler şunlardır:

 • Kredi faiz oranları hakkında olan tüm bilgiler,
 • Kullanılabilecek kredi limiti bilgileri,
 • Alınan kredilerin vade olanakları hakkında olan bilgiler,
 • Banka müşterine özel sunulan kredi fırsatları hakkında bilgiler alınabilmektedir.

Yukarıdaki bilgileri Kuveyt Türk şubelerine gitmeden müşteri temsilcileri ile yapılacak bir görüşmenin ardından öğrenebilmeniz mümkündür. Böylece istediğiniz vakitte arayarak kredi kampanyaları hakkında bilgi alabilir ve kredi çekmek ile ilgili aklınızda bulunan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Müşteri Temsilcileri Aracılığı ile Şifre Nasıl Değiştirilir?

Kuveyt Türk müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek şifre değişikliği yapmanız mümkündür. Böylece kişinin banka şubesine ya da herhangi bir banka ATM’sine gitmesine gerek kalmadan şifre değişikliğini telefon aracılığı ile yapabilmesi mümkün hale gelir. Müşteri temsilcilerini aramanızın ardından gerçekleştirmeniz gereken işlemler aşağıdaki gibidir:

 • Kart numarası, isim, soy isim ve kart şifresi müşteri temsilcisine verilmelidir.
 • Müşteri temsilcisinin bilgileri doğrulaması ardından sizden yeni şifrenizi dile getirmeniz istenecektir. Bu noktada kartınıza koyacağınız yeni şifreyi müşteri temsilcisi ile paylaşmanız gerekmektedir.
 • Şifrenin müşteri temsilcisine söylenmesinin ardından müşteri temsilcisi kartınıza yeni koyduğunu şifreyi tanımlar ve kart kullanımınıza bu şifre ile devam etmeniz gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen işlemlerin gerçekleşmesinin ardından kişinin kart şifresi değişmiş olacak ve o dakikadan sonraki tüm kullanımlarında yeni belirlenen şifre ile devam etmesi gerekecektir. Eski şifre ile yapılan işlemler kabul olmamaktadır.

ING Bank müşteri hizmetlerine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Kuveyt Türk Müşteri Temsilcisi Aracılığı ile Kayıp ya da Çalıntı Kart İşlemleri

Kişilerin kartının çalınması ya da kaybolması gibi durumlarda Kuveyt Türk müşteri temsilcileri ile yapılacak görüşmenin ardından iptal edilmesi söz konusu olmaktadır. Kişilerin kayıp çalıntı kart işlemi gerçekleştirebilmeleri için Kuveyt Türk müşteri temsilcisi numarası olan “444 0 123” numaralı telefon numarasını aramaları ve sırasıyla “2”, “0” tuşlarına basmalıdır. Bu tuşlara basılmasının ardından kişi direkt olarak müşteri temsilcisine aktarılır ve bu noktada gerçekleştirilen işlemler aşağıdaki olmaktadır:

 • TC kimlik numarası, isim, soy isim, bilgisi verilmelidir.
 • Müşteri temsilcisine kartın kaybedildiği ya da çalınmış olduğu bilgisi verilmelidir.
 • Bu noktada müşteri temsilcisi talebiniz doğrultusunda kartınızın iptal edilme işlemini gerçekleştirir.
 • İptal işleminin ardından hesap bilgileri değişmeden yeni bir kart alınabilmesi üzerine talep oluşturulur.

Bu işlemlerin ardından yeni kartınız sisteme kayıtlı olan adrese en kısa süre içerisinde gönderilir. Yeni şifre ile gelen kartın şifre değiştirme işlemi yine Kuveyt Türk müşteri temsilcilerine yapılacak olan arama ile gerçekleştirilebilir. Böylece kişi ATM ya da banka şubesine gitmeden olduğu yerden yeni kartının şifresini belirleyerek değiştirebilir.