The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

Albaraka Türk Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2214548,599
  % 2,27
 • BIST 100
  %

Albaraka Türk Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanmak isteyen kişilerin öncelikle Albaraka Türk müşteri temsilcilerin ait olan “0850 222 5 666” ya da “444 5 666” numaralı telefonları aramaları gerekmektedir. Ardından gelecek olan sesli menüde 0’ı tuşlamanız sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır. Ancak sizden önce arayan kişilerin olması ve tüm müşteri hizmetlerinin diğer müşteriler hizmet ediyor olması durumunda sistem otomatik olarak sizi sıraya alacaktır. Sıranızın gelmesinin ardından sistem yine otomatik olarak sizi boşta olan müşteri temsilcisi ile iletişime geçirecektir. Bu noktada müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmeler güvenlik kapsamı altında kayıt edilmektedir. Böylece yapılan işlemlerde herhangi bir problem yaşamanız gibi durumlarda kayıt altına alınan sesler çıkartılabilir ve problemin giderilmesi söz konusu olabilir. Ayrıca Albaraka Türk müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmelerin kayıt altına alınması güvenliğinizi de sağlayacaktır. Haberiniz olmadan şifre değişikliği yapılması gibi durumlarda ses kayıtları çıkartılarak dinlenebilir ve kartınıza erişim sağlayan kişi bu kayıtlar sayesinde bulunabilir.

Albaraka Türk Müşteri Temsilcisine Yurtdışından Ulaşım

albaraka turk musteri temsilcisine ulke disindan ulasim

Yurtdışında yaşayan Albaraka Türk müşterilerinin müşteri temsilcilerine bağlanması için yapması gereken tek bir basit işlem bulunmaktadır. Kişilerin yurtdışından Albaraka Türk müşteri temsilcilerine ulaşması için “0850 222 5 666” numaralı telefonu tuşlamadan önce başına “+90” eklemeleri gerekmektedir. Ülkemizin resmi alan kodu olan “+90” numarasının müşteri temsilcilerine ulaşmak için kullanılan telefon numarasının başına eklenmesinin ardından yapılan aramada kişilerin müşteri temsilcilerine bağlanmaları söz konusu olmaktadır. Ayrıca Türkçesi iyi olmayan kişiler için Albaraka Türk’ün sunduğu İngilizce menü desteği bulunmaktadır. Müşteri temsilcisi numarasının çevrilmesinin ardından sesli menüde “9” tuşuna basılmasının ardından menü tekrardan İngilizce olarak sayılmaktadır. Bu sayede kişiler ister Türkçe ister İngilizce dil seçenekleri ile işlemlerini rahatlıkla halledebilirler.

İş Bankası müşteri temsilcisine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısına göz atabilirsiniz.

Albaraka Türk Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için Ekstra Ücret Ödenir Mi?

Kişilerin Albaraka Türk müşteri temsilcilerine bağlanması ücretli olmaktadır. Ancak günümüzde kişilerin bağlı oldukları cep telefonu operatörlerinin belirli kampanyaları sonucunda kişilerin mevcut tarifelerinde bulunan dakikalar sayesinde müşteri temsilcilerini aramaları mümkündür. Albaraka Türk müşteri temsilcisinin aranması durumunda kişilerin tarifelerinde bulunan dakikalardan düşüş yaşanmaktadır. Böylece kişiye ay sonunda gelen cep telefonu faturasında herhangi bir ekstra ücret gözlenmez. Ev telefonu gibi sabit telefonlardan Albaraka Türk müşteri hizmetlerini arayan kişiler ise ay sonunda ödeyecekleri telefon faturasında az bir ekstra ücret yansıması ile karşılaşılmaktadır. Böylece kişiler telefon bankacılığı yöntemi ile işlem yaparken uçuk fiyatlar ödemeden ve banka şubesine gitmeden işlem yapabilmektedirler.

Albaraka Türk Müşteri Temsilcisinden Alınabilecek Hizmetler Nelerdir?

Albaraka Türk müşterilerinin müşteri temsilcilerinden alabilecekleri bazı destekler bulunmaktadır. Bu desteklerin bazıları direkt olarak müşteri temsilcileri ile konuşularak yapılabilirken bazıları ise sesli ana menü üzerinden sadece tuşlama işleme yaparak gerçekleştirilebilmektedir. Kişilerin Albaraka Türk müşteri temsilcileri ile yapacakları görüşme sonrasında alabilecekleri destekler aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Bankacılık işlemleri yapmak isteyen kişilerin sesli ana menüde “1” tuşuna basmaları gerekmektedir.
 • Şifre ya da parola işlemleri yapmak isteyen kişilerin sesli ana menüde “2” tuşuna basmaları gerekmektedir.
 • Kayı veya çalıntı kart bildirimi yapmak isteyen kişilerin sesli ana menüde “3” tuşuna basmaları gerekmektedir.
 • Kredi kartı işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin sesli ana menüde “4” tuşuna basmaları gerekmektedir.
 • Haftalık kâr payları ve döviz işlemleri yapmak isteyen kişilerin sesli ana menüde “5” tuşuna basmaları gerekmektedir.
 • Müşteri temsilcileri ile görüşmek isteyen kişilerin sesli ana menüde “0” tuşuna basmaları gerekmektedir.

Yukarıdaki işlemler banka şubelerine ya da ATM’lere gidilmeden kişilerin telefon üzerinde yapabilecekleri işlemlerdir. Kişiler Albaraka Türk müşteri temsilci numarasını arayarak kolaylıkla işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Albaraka Türk Sesli İmza Özelliği

Albaraka Türk sesli imza özelliği sayesinde kişilerin güvenli bir şekilde işlem gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır. Sesli imza özelliği sayesinde kişilerin sisteme kayıtlı olan sesi dışında herhangi başa bir ses ile işlem yapılamamasının önüne geçilmektedir. Kişilerin kartlarını kaybetmeleri ya da çaldırmaları gibi durumlarda kart bilgileri ile Albaraka Türk müşteri temsilcisi aransa dahi işlem gerçekleştirmesi mümkün olmamaktadır. Sesli imza özelliğini aktif etmek için Albaraka Türk müşteri temsilcisini aramanız ve sesinizi siteme kaydetmeniz gerekmektedir. Ses kaydetme işlemi aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

 • Albaraka Türk müşteri temsilcisine ait olan “0850 222 5 666” ya da “444 5 666” numaralı telefon numarasının aranması.
 • Aramanın gerçekleşmesinin ardından açılan sesli menüde “0” tuşuna basılması.
 • Müşteri yoğunluğundan dolayı müşteri temsilcisine bağlanmak için sıra var ise sıranın beklenmesi.
 • Müşteri temsilcisine bağlanılmasının ardından kişinin sesli ima özelliğini aktif etmek istediğini müşteri temsilcisine iletmesi,
 • Müşteri temsilcisinin sesinizi sisteme kaydetmesi için sizden söylemenizi istediği cümlenin tekrar edilmesi.

Yukarıdaki işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından sesiniz sisteme kaydedilir ve kart bilgileri ile işlem gerçekleştirmeden önce sesli imza ile giriş yapmanız gerekmektedir. Sesli imza ile giriş yapılırken sistem sizden bir cümleyi tekrarlamanızı isteyecektir. Cümleyi tekrarlamanızın ardından hesabınıza tanımlanmış sesinizle eşleşmesi gerekmektedir. Sesleri eşleşmesinin ardından işlem yapmanız mümkün hale gelmektedir.

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı

albaraka turk web bankacailigi

Albaraka Türk internet bankacılığı sistemi sayesinde Albaraka Türk müşteri temsilcileri ile gerçekleştirebileceğiniz işlemleri ve daha fazlasını akıllı telefonlarınızdan gerçekleştirmeniz mümkündür. Kişilerin telefonlarına indirecekleri uygulama sayesinde pek çok işlemi banka şubelerine ve ATM’lere gitmeden halledebilmeniz mümkün hale gelir. Kişilerin telefonlarına uygulamayı indirmesinin ardından internet bankacılığı şifresi ve hesap numarası ile uygulamada oturum açmaları gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifresi bulunmayan kişiler Albaraka Türk müşteri temsilcilerini arayarak internet bankacılığı şifresi talebinde bulunabilirler. Talebin gerçekleştirilmesinin ardından telefonunuzda SMS yoluyla internet bankacılığı şifreniz gelecektir. Bu şifre ile sisteme giriş yapılmasının ardından uygulama üzerinden mevcut şifrenin değiştirilmesi mümkündür. Albaraka Türk internet bankacılığı ile yapılabilecek işlemlerden bazıları aşağıda yer almaktadır:

 • Hesap bakiyesi kontrolü,
 • Kredi kartı bakiyesi kontrolü,
 • Cep telefonu, elektrik, su, doğalgaz, internet faturalarının ödenmesi,
 • EFT ya da havale yolu ile para aktarımı,
 • QR kod ile para çekme,
 • QR kod ile para yatırma,
 • Kredi ödeme,
 • Kredi çekme,
 • Kredi kartı başvurusu,
 • Telefona TL yükleme.

Yukarıda belirtilen tüm işlemler ve daha fazlası Albaraka Türk internet bankacılığı uygulaması sayesinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede kişiler evden dahi çıkmadan tüm bankacılık işlemlerini cep telefonları üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

ING Bank müşteri temsilcisine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısını da inceleyebilirsiniz.

Albaraka Türk Müşteri Temsilcisi Aracılığı ile Kredi Kartı Başvurusu

Kişilerin kredi kartı başvurularını Albaraka Türk müşteri hizmetleri aracılığı ile yapmaları mümkündür. Müşteri temsilcisine ait telefon numarasının aranması ve müşteri temsilcisine bağlanılmasının ardından kişilerin kredi kartı almak istediklerini müşteri temsilcilerine iletmeleri durumunda başvuru işlemi başlamış olur. Albaraka Türk müşteri temsilcisi tarafından kişiden bazı bilgiler istenir. Kişilerin bu noktada müşteri temsilcisine doğru ve eksiksiz bilgi vermesi gerekmektedir. Bilgilerin verilmesinin ardından başvuru işlemi tamamlanmış olur. Kredi kartı başvurusunun sonucu kişilere SMS yolu ile gönderilir. Eğer kredi kartı başvurusunun sonucu olumlu ise kişinin adına hazırlanan kredi kartı en kısa zamanda kargo aracılığı ile sisteme kayıtlı olan adrese gönderilir ve kişinin kartını aldığı gibi kullanmaya başlaması mümkün hale gelir.