The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkul Nasıl görüntülenir ve Başvurulur? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.961,00
  % 0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2689
  % 0,26
 • € EURO
  34,9305
  % 0,23
 • £ POUND
  41,0155
  % 0,34
 • ¥ YUAN
  4,4543
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3603
  % 2,58
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkul Nasıl görüntülenir ve Başvurulur?

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkul Nasıl görüntülenir ve Başvurulur?

QNB Finansbank’tan gayrimenkul satışlarına başvuru yapmak için bankanın kendi sitesine girerek arama kısmına “Satılık Gayrimenkul” yazmanız ya da sayfanın en alt kısmında yer alan “Satılık Gayrimenkul” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada bankanın satıla sunduğu gayrimenkuller sıralanacaktır.

Başvuru yapmak için ise seçtiğiniz gayrimenkulün yanında yer alan “Detaylı Bilgi” seçeneğine tıkladığınızda gayrimenkule ait bilgilerin olduğu bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada “Teklif Ver” butonu da yer alır. QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkul almak için bir diğer yöntem ise ihale yöntemidir.

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkul Ön Koşulları Nelerdir?

QNB Finansbank’tan gayrimenkul almak için bazı ön koşullar mevcuttur. Bu koşullar aşağıdaki şekildedir:

 • QNB Finansbank’tan gayrimenkul satışları ihale ve teklif yöntemiyle gerçekleştirilir.
 • Gayrimenkul için ekspertiz raporu ile belirlenen muhammen bedel altında verilen teklifler geçersiz sayılır ve değerlendirmeye alınmaz.
 • Gayrimenkullerin satışı peşin olarak gerçekleştirilir. Vadeli ya da taksitli satış gerçekleştirilmez.
 • Teklif sahipleri QNB Finansbank satış prosedürleri, şartname ve taahhütnameyi okuyup içeriğini kabul etmiş sayılırlar.
 • Gayrimenkuller için sitede yer alan ilanlar genel bilgi niteliğindedir. Taahhüt içermezler.

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller İçin Nasıl Teklif Yapılır?

QNB Finansbank’ın satılık gayrimenkullerine teklif vermek için öncelikle bankanın sitesine girmeniz gerekir. Siteye girdikten sonra “Satıştaki Gayrimenkuller” sayfasından gayrimenkullere ulaşabilir ve incelemenizi yapabilirsiniz. Hangi gayrimenkulü alacağınıza karar verdikten sonra “Gayrimenkul Detay” kısmına tıklayarak sayfadaki “Teklif Ver” bölümünden teklifinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gayrimenkulün satış bedelinin %2’si oranında temin bedelini bankaya yatırdıktan sonra satış işlemi başlar.

Garanti satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir ve başvurulur? Yazısını inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank’tan İhale Yöntemiyle Teklif Nasıl Verilir?

ihale yontemiyle teklif nasil verilir qnb finansbank

QNB Finansbank’ın ihaledeki gayrimenkullerine “İhale Duyurusu” kısmından ulaşılabilir. Bu gayrimenkuller için banka tarafından belirlenen dönemlerde ihaleler açılır. İhale tarihleri bankanın sayfasından duyurulur. İstenilen gayrimenkule ihale tarihleri içerisinde teklif vermek için “Gayrimenkul Detay” sayfasındaki “Teklif Ver” kısmından teklif verilebilir. Gayrimenkul için belirlenen fiyatın %2’si oranında teminat yatırılması durumunda ihale bitişinde teklif değerlendirmeye alınır. İhale için verilen teklifler en yüksekten en düşüğe kadar listelenir ve banka yetkilileri tarafından satış gerçekleştirilir. Banka istediği taktirde gayrimenkul için istekliler arasında açık artırma da düzenleyebilir. Eğer gayrimenkul için açık artırma yöntemi ile satış yapılacağına karar verilmişse açık artırmanın tarihi, saati ve yeri müşterilere duyurulur. İhale sonuçları 5 gün içinde müşterilere bildirilir.

QNB Finansbank’tan Gayrimenkul Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

QNB Finansbank’tan gayrimenkul alım işlemlerinde müşteri gayrimenkulle ilgili detaylı araştırma yapmalıdır. Teklif vermek istenilen gayrimenkul belirlendikten sonra banka yetkililerine bildirerek gayrimenkulü yerinde görebilirsiniz. Eğer gayrimenkul 3. Şahıslar tarafından kullanılmakta ise izin alınarak görülebilir.

QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkul almak için dikkat edilmesi gerek bir diğer konu gayrimenkulün konumudur. Gayrimenkulün çevresel konumu, ulaşım ağlarına yakınlığı, meskenler için komşuluk gibi konular yerinde incelenmelidir. Alt yapı ile ilgili belediyeye başvurup bilgi almanız, gayrimenkulün eski dönem borcu, fatura, emlak borcu ile ilgili olarak da detaylı araştırma yapılması önerilir. Tapu ile ilgili iskân ve kullanım durumları öğrenilmelidir.

Bütün bu konularda araştırmanızı yapıp teklifinizi vermelisiniz. Teminat bedelini ödeyip şartnameyi imzaladıktan sonra ihaleyi kazanmış iseniz gayrimenkul için belirlenen tutarı banka tarafından belirlenen süre içerisinde bankanın verdiği IBAN numarasına yatırmanız gerekir. 7-15 günlük bir süredir ve belirlenen süre bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu süre zarfında ödemeniz gereken tutarı ödememiş iseniz teminat bedeliniz size geri ödenemez.

Şartnameyi imzalayan kişi tapuyu üzerine almalıdır. 3. Şahıslara tapu işlemi gerçekleştirilmez. Böyle bir durumda satış iptal edilebilir. Tapu ihaleye girip şartnameyi kazanan kişi tarafından alındıktan sonra eğer istenirse başka bir kişi üzerine devredilebilir.

Teminat Bedeli Hangi Durumlarda İade Edilir?

Teminat bedeliniz bazı durumlarda tarafınıza geri ödenir. Bu durumlar şunlardır:

 • Banka teminat bedeli ya da ihale katılım bedeli ödendiği halde ihaleye katılmamış, teklif vermemiş iseniz banka teminat bedelinizi tarafınıza iade eder.
 • İhalede verdiğiniz tutar aşağıda kalmış ve ihaleyi kaybetmiş iseniz teminat bedeli tarafınıza geri ödenir.
 • Banka herhangi bir sebepten ihaleyi iptal etmiş ise teminat bedeli tarafınıza ödenir.
 • Bir sebepten ötürü ihaleye girmeniz engellenmiş ise banka tarafınıza teminat bedelini geri öder.

QNB Finansbank Gayrimenkul Satışında İstenen Belgeler Nelerdir?

QNB Finansbank satış için bazı evraklar ister. Başvuru eğer gerçek kililer tarafından yapılmış ise istene belgeler şu şekildedir:

 • İhale katılım bedeli ödendiğine dair dekont
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Eğer başvuru tüzel kişiler tarafından yapılmış ise istenen evraklar şunlardır:

 • İhale katılım bedeli ödendiğine dair dekont
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Sözleşmeyi imzalayan kişinin yetkili olduğuna dair yetki belgesi gerekir.

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkul Almanın Avantajları Nelerdir?

QNB Finansbank’tan gayrimenkul almanın avantajları mevcuttur. Öncelikle bankadan gayrimenkul satın alma işlemlerinde bankalar dekont kesen kurumlar olduğu için fişe gerek kalmaz ve KDV ödemezler. Dolayısıyla siz de KDV ödememiş olursunuz. Güncel piyasada serbest fiyat üzerinden fiyatlandırılan gayrimenkullere kıyasla bankadan gayrimenkul almada fiyatlar daha uygundur. Çünkü satışa sunacağı gayrimenkulleri, ekspertiz şirketi tarafından görevlendirilen emlak değerleme uzmanı olan bir bilirkiş raporu doğrultusunda fiyatlandırır. Böylece piyasaya göre daha uygun bir fiyatlandırma yapılmış olur.

Denizbank satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir ve başvurulur? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Kredi Kullanarak QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkul Alınabilir Mi?

qnb finansbank kredi kullanarak gayrimenkul almak

Kredi kullanarak QNB Finansbank’tan gayrimenkul satın almak mümkündür. Konut kredisi sayfasından uygun faiz oranları ile konut için kredi alabilirsiniz. Sabit faiz oranları ile ödeme sıkıntısı çekmeden krediniz kullanabilirsiniz. Aylık %1,74 faiz oranı uygulanmaktadır. 180 aya kadar vade ile kredinizi seçebilirsiniz.

100.000TL’lik bir krediye 180 ay vade ve %1,74 faiz oranı ile aylık 1.821,61 TL olarak geri ödeyebilirsiniz.

QNB Finansbank’tan taksitle konut almak mümkün değildir.

QNB Finansbank Gayrimenkulleri Konut Kredisi Koşulları Nedir?

QNB Finansbank’tan konut kredisi almak için gereken bazı koşullar şu şekildedir:

· Kredi kullanabilmek için satın alınacak ev teminat olarak gösterilir. Banka tarafından gerekli görülür ise kefil aranır.

· Sabit faizli kredilerde kredi taksitleri bir ya da birden fazlasının ödenmesi talep edilirse kalan vade 36 ayı aşmıyor ise ödenen ana para tutarının %1’ini, 36 ayı aşıyor ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.

· Tapu’da mesken olarak belirtilmiş gayrimenkuller alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

QNB Finansbank Gayrimenkulleri Konut Kredisi Başvuru Süreci Nasıl İşler?

QNB Finansbank gayrimenkulleri konut kredisine başvuru yapabilmek için istene evrakları eksiksiz olarak temin etmek gerekir. Banka tarafından talep edilen belgeler şunlardır:

· Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi

· Nüfus cüzdanı

· Güncel tarihe ait bir fatura

· Maaş durumunu gösterir belge (Maaş bordrosu ya da gelir belgesi)

Bütün belgeler eksiksiz bir şekilde iletildikten sonra başvuru yapılır. QNB Finansbank satılık gayrimenkulleri kredi ile alabilmeniz kredi kullanımına uygun görülmeniz halinde mümkündür.

 Başvuru banka tarafından değerlendirmeye alınır. Ekspertiz değerlendirmesi sonucu kullanabileceğiniz kredi tutarı belirlenecektir.

Ödeme planınızı bütçeniz doğrultusunda ayarlandıktan sonar şubeye gidip belgeleri imzalamanız gerekir. Satın alınacak evin bağlı olduğu tapu müdürlüğüne randevu alınarak gidilir. Banka tarafından size özel gönderilen personel ile ipotek ve satış işlemi gerçekleştirilir.

İpotek tesis süresi tamamlandıktan sonra evinize sahip olabilirsiniz.