The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi 2021 - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • BITCOIN/TL
  2188734,685
  % -1,78
 • BIST 100
  %

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi 2021

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi 2021

Tavuk çiftliği kredisi hibe olarak vatandaşlara verilmektedir. Devlet tarafından verilen bu hibeyi almak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Kredi faizsiz ve düşük faizli olarak avantajlı şekilde verilmektedir. Kredi alan vatandaşlar zorlanmadan hindi yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu yapabilir. Kredi işinizdeki maliyetlerinizi düşürmenizi sağlar. Kredi almak kolay olmakla birlikte sizlere gelir gider analizinde de avantaj sağlar. Tavuk çiftliği son zamanlarda insanlar tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Tavuk çiftliği kurulması, kişilerin iyi gelir elde etmesini sağlıyor. Geçmiş senelerde de verilen bu kredi türü, bu sene de veriliyor.  Başvuru yapmak isteyen kişiler isteklerini dilerseler müşteri hizmetleri hattına bağlanarak iletebiliyorlar.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredisi Neleri Kapsar?

tavuk ciftligi nedir

Tavuk çiftliği kredisi kapsamı geniş olduğundan farklı kollarda kredi desteğinden faydalanabiliyorsunuz. Kredi kapsamı içinde bıldırcın, kaz, ördek, devekuşu, tavuk yer alıyor. Yukarıda sayılan hayvanlar için çiftlik kurmak istediğiniz zaman devlet tarafından sağlanan kredilerin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Kanatlı hayvanlar için verilen kredi destekleri sayesinde işinizi büyütebilir ya da en başından başlatabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler Ziraat Bankası şubelerine bizzat gerekli olan evraklarla birlikte gidebilirler. Eğer bulunduğum yerden başvuru yapmak istiyorum derseniz de oturduğunuz yerden banka müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi kredi başvurusunu yapmanız için gerekli adımlarda sizlere yardımcı olacak.

2021 Mantar yetiştiriciliği devlet desteği Yazısına da göz atabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi Almaya Değer mi?

Tavuk çiftliği kurma kredisi almak sizin için kazançlı olabilir. 20 bin kapasiteli tavuk çiftliği için maliyet değerlendirilmektedir. Etlik tavuk çiftliği ile yumurta tavuk çiftliklerinin maliyetleri kıyaslandığı zaman oran yüzde 30 daha fazlasıdır. Hazır projeleri indirerek sıfırdan başlamanız gerekmiyor. Bunun yerine hazır kurulum yapan firmaları araştırabilirsiniz. Kredi almadan önce hazır tavuk çiftliği projelerine göz atabilirsiniz. Mevcutta olan projelere bakmak size yol gösterici olacaktır.

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi Veriyor mu?

KOSGEB tavuk çiftliği kredisi vermiyor. Bunun yerine TKDK tavuk kredisi vermektedir. KOSGEB hem tavuk çiftliği hem de diğer hayvancılık sektörü için destek vermemektedir. TKDK tarafından açılan başvuruları yapabilirsiniz. Eğer sermayeniz yoksa ancak hayvancılık yapmak istiyorsanız bu destekleri kullanabilirsiniz. Hükümet tarafından verilen destek sayesinde hem çalışanlar hem işçiler hem de emekliler daha kolay iş sahibi oluyorlar. Tarımsal alanda yatırım yapmak isteyen kişiler bu şekilde teşvik edilmiş oluyor. Kanatlı kümes hayvanı yetiştiriciliği kredisine başvuru yaptığınız zaman, kredi kapsamında kendi tavuk çiftliğinizi kurabilirsiniz. Elbette kredi alabilmeniz için öncesinde gerekli olan şartları yerine getirmeniz isteniyor.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi Almak için Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Tavuk çiftliği kurmak için gerekli şartlar başında yaş şartını sağlamak geliyor. Bu krediye başvurmak isteyen kişilerin 18 ile 65 yaş arasında olmaları gerekiyor. Bu yaş arasında ve Türk vatandaşı olan herkes teşviklerden yararlanabiliyorlar. Ancak bunun dışında da belli başlı şartları sağlamış olmak gerekiyor. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi almak için mutlaka öncesinde Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olmanız gerekiyor. Eğer henüz kaydınız yoksa şimdiden oluşturmanız gerekiyor.
 • Hayvancılık kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekiyor.
 • İstenilen diğer özel şartların sağlanması gerekiyor.
 • 3 yıl süre ile hayvancılık sektörüyle uğraşmanız bekleniyor. Eğer bu süre boyunca hayvancılık deneyiminiz olmadıysa tarım ile ilgili bir yüksek okuldan mezun olduğunuzu gösteren belgenizin olması gerekiyor. Veterinerlik de geçeli oluyor.

Yukarıda sayılan şartları sağlayan kişiler tavuk çiftliği hibe desteklerinden faydalanabiliyor. Tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçiler yüzde 80 oranında desteklerden faydalanmanın keyfini çıkarmış oluyor.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi Desteğinde Asgari Sınırlar Nelerdir?

Tavuk çiftliği kredisi asgari sınırlar yetiştiriciilk türüne göre değişkenlik göstermektedir. Başvuru yapan kişilerin mutlaka bu destekleri sağlaması gerekiyor.  Asgari sınırlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Damızlık deve kuşu yetiştiriciliği için 100 adet hayvan,
 • Damızlık etlik piliç ve damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliği için 10 bin adet,
 • Damızlık kaz, ördek ya da bıldırcın yetiştiriciliğinde bin adet,
 • Damızlık hindi yetiştiriciliğinde 5 bin adet,
 • Damızlık yumurta yetiştiricliğinde bin adet hayvan gerekmektedir.

Ancak bu şartları sağlayan kişiler kredi kullanabilir.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi Kampanyası

Ziraat Bankası Tavuk çiftliği kredisi faizle sunulmaktadır. Devletten hibe almanın dışında faydalanabileceğiniz bir diğer yöntem de budur. Salma tavukçuluk, piliç yetiştiriciliği, organik yumurta yavukçuluğu vb. için kredi alabilirsiniz. Ziraat Bankası yapacağınız başvurular için sizden komisyon, sigorta, dosya masrafı, faiz almaktadır. Bu nedenle hesabınızı çok iyi yapmanız ve en uygun kredi veren bankaları tercih etmeniz gerekiyor. Faiz oranı en düşük olan ve ödeme planını en rahat yapabileceğiniz bankayı tercih etmenizde fayda var. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından daha önce tavuk çiftliği kurmak isteyen kişilere 30 bin TL değerinde hibe desteği verilmişti. Yaşadığınız yerde bölgenin nüfusu 20 bin kişinin altındaysa siz de genç çiftçi projesine başvurarak kazançlı çıkabilirsiniz. Hayvancılık alanında farklı destekler verilmeye devam edecektir.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Kredi Kampanyası Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Ziraat Bankası Tavuk çiftliği kredisi başvuru belgeleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bilançoya göre faaliyet gösteren işletmelerden son 3 seneye ait gelir tablosu,
 • Karşılık olarak gösterilecek teminata ilişkin belgeler,
 • Tarımsal işletmesini teşvik eden belgeler,
 • Nüfus kimlik belgesi,
 • ÇKS belgesi gerekli olacaktır.

Başvuru yaparken bu belgelerin eksiksiz olması gerekir. Aksi halde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Tavuk Çiftliği Kurmak için Ne Kadar Yatırım Yapmak Gerekir?

tavuk ciftligi

Tavuk çiftliği kurmak için yapılması gereken yatırım miktarı değişkenlik göstermektedir. Kurulmak istenen çiftlik alan büyüklüğünden kullanılacak olan ekipmanlara kadar etmenler etkili olur. Ekipman kalitesi de yatırım maliyetini etkiler. Kanatlı kümesi yatırım maliyeti kişinin yapacağı kişisel harcamalara göre de değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle net bir maliyetten bahsetmek söz konusu değildir. Tavuk besicliği yapmak isteyen bir çiftçinin ortalama 20 bin TL ile 100 bin TL arasında yatırım yapması normal karşılanmaktadır. Elbette 20 bin kişi kapasiteli tavuk çiftliği maliyeti ile 50 bin kapasiteli tavuk çiftliği kapasitesi aynı olmaz. Çitlerin satısından kalitesine, hayvanların türünden yemlerin fiyatlarına kadar maliyet üzerinde etkili olur. Ne kadar kaliteli ve çok sayıda ürün tercih ederseniz o kadar çok maliyet yapmanız gerekecektir. Elbette yaptığınız maliyet sayesinde size bir geri dönüş de olacaktır. Bunu da hesaba katmanız gerekir.

Tarım Kredi Kooperatifi borç yapılandırması 2021 Yazısını inceleyebilirsiniz.

Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurmak için Maliyet Ne Kadar?

Prefabrik tavuk çiftliği kurmanın maliyeti 500 hayvan kapasiteli bir tavuk çiftliği için 30 bin TL ile 40 bin Tl arasında değişkenlik gösterecektir. Eğer bin tavuk kapasiteli bir yer deüşünürseniz de maliyet 45 bin TL ile 55 bin TL ye kadar çıkar. Yani hayvan sayısına uygun olarak kredi tercihini yapmak gerekir. 50 bin kapasiteye çıktığınız zaman maliyet 1 milyon 200 TL den biraz daha fazla olacaktır. Hesaplamaları doğru yapmanız gerekir. Ancak bu şekilde kredi ve gelir gider analizini en doğru şekilde yapabilirsiniz.