The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.967,00
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2699
  % 0,27
 • € EURO
  34,9449
  % 0,28
 • £ POUND
  41,0363
  % 0,39
 • ¥ YUAN
  4,4545
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3597
  % 2,41
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans Katılım Bankası satılık gayrimenkuller, bankanın “İntego” uzantılı web sayfası üzerinden görüntülenebilir. Bunun için https://turkiyefinanssatis.intengo.com/gm-index.intengo?cid=8900561 bağlantısını kullanmak yeterli olacaktır. Bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşılması durumunda, en yeniden en eskiye doğru satılık gayrimenkul ilanlarının sıralanmış olduğu görülecektir. Türkiye Finans gayrimenkul ilanlarını belli kriterlere göre sıralamak isterseniz, sayfanın sol tarafında yer alan filtreleme bölümü kullanılabilir.

Araması yapılacak olan gayrimenkulün mevcut olduğu il, gayrimenkul kategorisi (İş yeri – arsa – konut), en düşük fiyat ve en yüksek fiyat değerleri, aranan gayrimenkulün numarası ve sıralama ölçütü (ucuzdan pahalıya – pahalıdan ucuza) bu bölüm aracılığıyla seçimi yapılabilen kriterlerdir. Örneğin İstanbul’da yer alan, en az 250.000 TL – en fazla 400.000 TL değerindeki konutlara göz atmak istiyorsanız ilgili detayları bu kutucuklara eklemeniz gerekecektir.

Türkiye Finans Bankasından Satılık Gayrimenkul Nasıl Alınır?

Bankadan gayrimenkul satın alma işlemleri öncelikli olarak internetten başvuru aşamasına tabidir. Yani tüm özellikleri beğenilen ve fiyatı uygun bulunan bir gayrimenkulü doğrudan doğruya satın alabilmek mümkün değildir. Bankadan daire satın alma ya da diğer türdeki gayrimenkullerden herhangi birini satın alma durumu açık artırmalı şekilde meydana gelir.

Yani sizin satın almak istediğiniz gayrimenkul için 10 farklı talip de teklif verirse, onlarla mücadele etmeniz ve sonunda en yüksek teklifi vermiş olarak söz konusu gayrimenkulü hak etmiş olmanız gerekir. Söz konusu gayrimenkul için sizden başka teklif veren olmamış ise açık artırma süresinin dolması durumunda mülk siz tarafından satın alınmış olur.

Kuveyt Türk satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Bankadan Satılık Gayrimenkul Almak İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

bankadan satilik gayrimenkullere basvuru yapma

Bankadan satılık daire alma başvurusu ve diğer tüm gayrimenkul türleri için yapılması gereken başvurular tamamen aynıdır. Gayrimenkul alım ve satım konusunda aracılık hizmeti veren İntego, neredeyse tüm bankaların satılık gayrimenkul hizmetlerinde aktif olarak rol oynar. Yani icradan satılık gayrimenkul alma başvurusu için bankalar İntego sistemi üzerinden değerlendirme yaparlar.

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan satılık gayrimenkul almak için teklifte bulunmak isteyenler, söz konusu bankanın İntego uzantılı olan şu adresini kullanmalıdır: https://turkiyefinanssatis.intengo.com/gm-index.intengo?cid=8900561

Hakkında bankaya teklif verilmek istenen gayrimenkule ait “Teklif Ver” seçeneğine tıklayarak teklif formu doldurulur. Söz konusu form resmî bir geçerliliğe sahip değildir. Sadece, başvuru sahibinin banka ile iletişimini sağlamak adına uygulanan bir prosedürden ibaret sayılır. Ad ve soyad, telefon numarası ve e – posta adresi gibi bilgileri forma ekleyip işlemi onaylamak gerekir. Bununla birlikte, 0850 399 27 84 numaralı telefonu arayarak başvuru gerçekleştirmek de mümkündür. Söz konusu numara, sadece Türkiye Finans Katılım Bankası için geçerli olan bir müşteri hizmetleri numarasıdır. Başvuru işlemini tamamlamak bu kadar basittir.

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkul Teklifi Nasıl Verilir?

Teklif verme işlemini yapabilmek için, gönderilen başvurunun onaylanmış olması gerekir. Eğer başvuru onaylanır ise başvuru sahibi şu adımları izleyecektir:

 • Başvuru onaylandıktan sonra ilgili e – posta adresine “hizmet sözleşmesi” adında bir belge yollanır. Bu belgenin bilgisayar üzerinden çıktısını almak gerekir. Hizmet sözleşmesinin nasıl bir belge olduğunu görmek isteyenler şu bağlantıyı kullanabilir: https://turkiyefinanssatis.intengo.com/photos/Hizmet_Sozlesmesi.pdf
 • Eksiksiz olarak doldurulması gereken hizmet sözleşmesi, bu aşamadan sonra hazırlanacak evraklar ile birlikte İntego’ya gönderilecektir. İntego firması ise teklif işlemlerini yürütecektir.
 • Hizmet sözleşmesi doldurulduktan sonra ilgili bankanın bilgilerini paylaştığı hesaba teminat tutarı yatırılır ve bu işlemin dekontu alınır.
 • Doldurulmuş olan hizmet sözleşmesi ve teminat ödendiğine dair alınan dekonta ilave edilmesi gereken son belgeler şöyledir:

Gerçek kişi statüsünde bulunan başvuru sahipleri için; TC nüfus cüzdanı fotokopisi. Tüzel kişi statüsünde bulunan başvuru sahipleri için; işyerine ait vergi levhası, sicil gazetesi fotokopisi ve başvuru sahibinin şirket yetkilisi olduğunu kanıtlar nitelikte imza sirküleri.

 • Türkiye Finans gayrimenkul başvurusu işlemleri, tüm bu belgelerin şu adrese kargo yolu ile teslim edilmesi durumunda tamamlanır: Esentepe Mah. Müselles Sk. No: 1/1 Onur İş Merkezi, Kat 3, 34394 İstanbul – Şişli.
 • Başvuru onaylanır ise e – posta adresi üzerinden bir şifre iletilecektir.
 • Bu şifreyi kullanarak https://turkiyefinanssatis.intengo.com/gm-index.intengo?cid=8900561 bağlantısı üzerindeki “Sisteme Giriş” butonundan giriş yapılır ve ilgili gayrimenkule teklif verilir.

Ayrıca satın alma işlemlerinde vadeli ya da taksitli alım yapmanın mümkün olmadığı unutulmamalıdır. Türkiye Finans Bankası KDV mükelleflerinden olmadığı için alım bedeline KDV dahil değildir.

İş Bankası satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir? Başvurusu nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Bankanın Sattığı Evi Almak Caiz Midir?

bankanin sattigi evi almak gunah midir

Bankadan satılık gayrimenkul almak caiz olan bir durum sayılır. Bu konu İslam fıkhına göre ihtilaflı olabilse de, satılan evin ya da diğer türlü herhangi bir gayrimenkulün haklı sebeplerle satılıyor olması bu işlemleri caiz kılar.

Örneğin bir vatandaş, bankaya olan borcunu ödeyemediğinden dolayı arsasına icra uygulanmış ise herhangi bir haksızlığa uğramış olmaz. Bankanın ilgili gayrimenkulü satışa sunarak kendi kaybını karşılaması ne İslam akaidine göre ne de resmî kanunlara göre gayrimeşrudur. Yani bankadan daire satın alma durumu herhangi bir günaha tekabül etmez.

Bankalar Neden Daire Satar?

Türkiye Finans gayrimenkul satışı yapan bankalardan bir tanesidir. Bu gibi satışlar ise tüm bankalar tarafından yapılabilir. Fakat bankaların gayrimenkul satma durumu önemli bir ayrıntıdır. Esasında bu kurumların emlak sektörü ile organik bir bağı mevcut değildir.

Fakat bankalardan çeşitli kredi hizmetleri alıp da bunların karşılığını ödeyemeyenlerden, sahip oldukları gayrimenkuller icra yoluyla temin edilir. Amaç ise bankanın geri alamadığı meblağı bu mallar üzerinden sağlamasıdır. Yani alması gereken parayı alamamış olan bir banka, söz konusu vatandaşın mülklerini satışa çıkararak hakkını temin eder.