The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

Yapı Kredi Kredi Kartım Nerede? Sorgulama - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.862,00
  % -0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3664
  % 0,11
 • € EURO
  34,8390
  % 0,06
 • £ POUND
  41,4398
  % 0,23
 • ¥ YUAN
  4,4617
  % -0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3625
  % 0,02
 • BITCOIN/TL
  2182564,338
  % -1,31
 • BIST 100
  %

Yapı Kredi Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Yapı Kredi Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Yapı Kredi kredi kartının nerede olduğunu sorgulama işlemi yapmak oldukça basit bir işlemdir. Kurye takip numarası ile yapılan sorgulama işlemi ister kurye firması sayfası üzerinden isterseniz de Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerinden ya da kurye firması müşteri destek hattı üzerinden Yapı Kredi kredi kartı sorgulaması yapabilirsiniz.

Kredi kartı sorgulaması yapmadan önce banka tarafından kartınızın gönderildiğine dair bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu mesaj içerisinde kurye firması bilgileri ve takip numarası da bulunmaktadır. Kurye bilgileri ve takip numarası ile kurye firmasının web sitesi üzerinden kurye takip numarasını ilgili alan girerek kredi kartınızın durumunu ve nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Firma bilgileri ve kurye takip numarası kısa mesaj ile tarafınıza iletilmemişse 0850 222 0 444 numaralı telefon hattını arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Kaç Gün İçinde Gelir?

Yapı Kredi onaylanan kredi kartı, onaylanmasının ardından Yapı Kredi Bankası merkez şubesinde basımı gerçekleştirilerek yetki tanımlaması yapılır. Gerekli tanımlamalar yapıldıktan sonra kredi kartları dağıtım için kuryelere verilmektedir. Kuryeye verilmesinin ardından kredi kartı sahiplerine kuryeye verildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurye takip numarası gönderilir. Kuryelere teslime dilen kredi kartları ortalama 7 ila 10 gün içerisinde kart sahiplerine teslim edilmektedir. Bu durum kimi zaman hızlı bir şekilde gerçekleşse de kimi zaman daha geç bir zamanda teslim edilmektedir.

TEB kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısını inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Hangi Kurye Firması ile Çalışmaktadır?

yapi kredi bankasinin canlistigi kurye firmalari

Yapı Kredi Bankası’nın çalıştığı kurye firmaları Kurye Net ve Aktif İleti Kurye ile anlaşmalı bir şekilde çalışmaktadır. Bu kurye firmaları oldukça güvenilir olmakla beraber internet sitesi üzerinden kurye takip numarası ile sorgulama yaparak kartın nerede ve hangi durumda olduğu bilgisine ulaşılabilmektedir.

Teslim Alınan Kredi Kartı Hemen Kullanılabilir Mi?

Teslim alınan kredi kartının hemen kullanılabilmesi içinönce gerekli bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bunların başında karta şifre belirlenmesi yer almaktadır. Kartınızı kullanabilmek için öncelikle ATM üzerinden 4 haneli bir şifre belirlemesi yapılmalıdır. Bu işlem aynı zamanda kredi kartını CHIP tanımlanması yapılması için de önemli bir işlemdir. ATM sokup hiçbir işlem yapmadan çıkarmak ve şifre belirlemek dışında yapılması gereken bir işlem yoktur. Bu işlemleri de yaptıktan sonra kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucu öğrenmek için birçok yöntem söz konudur.  Bu yöntemler:

 • En yakın Yapı Kredi Bankası şubesine giderek başvuru sonucu öğrenme,
 • Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucu öğrenme,
 • Yapı Kredi mobil uygulaması üzerinden başvuru sonucu öğrenme,
 • Yapı Kredi müşteri iletişim merkezi aracılığı ile kredi kartı başvuru sonucu öğrenme,
 • Son olarak da SMS ile kredi kartı başvuru sonucu öğrenme işlemleri mevcuttur.

Verilen bu kredi kartı başvuru sonucu yöntemlerini kullanarak kolay bir şekilde başvuru sonucunuza dair bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür. Bu işlemlerden en basit öğrenme yöntemi SMS yolu ile öğrenme şeklidir. Bunun için yapmanız gereken şey, kartı tipinizi yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı da yazarak 4407’ye SMS göndermenizdir. SMS gönderdikten birkaç dakika sonra kredi kartı başvurunuz ile ilgili olumlu, olumsuz ya da hala değerlendirme sürecinde olduğuna dair geri bildirim mesajı gelecektir. Bu şekilde birkaç dakika içerisinde nerede oluşanız olun kredi kartı başvuru durumunuza dair bilgi edinebilirsiniz.

Yapı Kredi İletişim Bilgileri Nasıl Güncellenir?

Yapı Kredi iletişim bilgilerini güncellemek ya da değişiklik yapmak için tercih edebileceğiniz iki yöntem mevcuttur. Bunlardan biri internet bankacılığı üzerinden adres ve iletişim bilgilerini değiştirebilirsiniz. Ya da 444 0 444 numaralı telefon hattını arayarak değişiklik olan bilgilerinizi değiştirmek istediğiniz talebinde bulunabilirsiniz. En yakın Yapı Kredi şubesine giderek de iletişim bilgileriniz değiştirebilmeniz mümkündür.

Adres değişikliği, telefon numarası ya da e- posta adresi gibi iletişim kanallarının değiştiği durumlarında yeni adresinizi, değişiklik olduğu durumdan yaklaşık 15 gün içerisinde banka yetkililerine bildirmeniz önemlidir. Banka yetkililerine bildirdiğiniz değişiklikler sonucunda eski iletişim bilgileriniz geçersiz sayılacak ve güncellediğiniz iletişim bilgileriniz ile iletişime geçilecektir.

QNB Finansbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısına da göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Harcama Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

yapi kredi vadeleme islemi nasil yapilir

Yapı Kredi harcama taksitlendirme işlemi yapmak oldukça basit bir işlemdir. Banka Yapı Kredi kredi kartı ile yapılan harcamalar sonucunda sonradan taksitlendirme yapmak isterseniz bir bilgilendirme mesajı atmaktadır. Gelen mesajda taksitlendirme yapma isteğine yönelik gelen SMS’i yanıtlamanız istenmektedir. Belirtilen adımlar ile yanıtlanan SMS sonucunda yaptığınız harcama taksitlenmiş olmaktadır. Fakat kimi zaman bu mesaj gelmemektedir. Taksitlendirme yapmak istediğiniz harcamanıza yönelik kısa mesaj almadıysanız aşağıda verilen adımlar ile harcamalarınızı taksitlendirebilmeniz mümkündür:

 • İlk olarak Yapı Kredi World resmi internet sayfasına giriş yapılır.
 • Ana sayfada yer alan arama çubuğuna “Harcama Taksitlendirme” yazılarak aratılır.
 • Bu işlemden sonra harcama taksitlendirme sayfasına yönlendirileceksiniz.
 • Yönlendirilmiş olduğunuz sayfa üzerinden bir tablo yer almaktadır. Bu tablo üzerinde doldurulması gereken alanlar yer almaktadır. Bunlar “İşlem Türü, Harcama miktarı, Taksit/ Faiz Oranı” dır.
 • Bu alanda bankanın izin verdiği taksit miktarı ve faiz oranına göre yapmak istediğiniz taksit sayısı belirlenir.
 • Daha sonra tablonun altında yer alan hesapla seçeneğine basılır.
 • Bu alan size ayda ne kadar ödeme ve ne kadar ödenecek tutar olduğunu gösterecektir.
 • Burada hesaplama yaptıktan sonra SMS yolu ile bankaya akışa mesaj gönderilerek ya da Yapı Kredi mobil uygulanası üzerinden hesaplanan duruma göre taksitlendirme yapabilirsiniz.

Yukarıda verilen bu adımları takip ederek yaptığınız ya da yapmayı düşündüğünüz harcamalarına yönelik ödeme planını önceden öğrenebilir ve stratejik harcamalar yapabilrisiniz.