• YARIM ALTIN
  8.628,00
  % -0,70
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4925
  % 0,07
 • € EURO
  34,7209
  % 0,42
 • £ POUND
  40,4839
  % 0,22
 • ¥ YUAN
  4,4881
  % -0,09
 • РУБ RUBLE
  0,3446
  % -0,65
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Akbank Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır?

akbank musteri temsilcisi numarasi

Akbank müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için 444 2 525 veya 0850 222 25 25 çağrı hizmetleri numaralarından ulaşabilirsiniz. Bu numaraları aradığınızda ilk önce sesli yanıt sistemi çıkacaktır. Bu sesli yanıt sistemi size yapmak istediğiniz bankacılık hizmetlerini telefon tuşları ile farklı başlıklar altında kategorize eder. Yapılmak istenen isleme göre bu rakamlar telefondan tuşlanarak sistem ilerler. Fakat bu tuşlamalar uzadıkça uzar ve ufak bir işlem için bile müşteri hizmetlerine bağlanmak bir işkenceye dönüşür. Burada insanların acil işlem ve vakit sıkıntısını göz önüne alırsak müşteri hizmetlerine direk bağlanmak oldukça zordur.

Akbank müşteri temsilcisine bağlanmak için bu kadar zorluk çekmeye gerek kalmadan direkt olarak bağlanmanın bir yolu vardır.  Bunun için ilk önce 444 2 525 veya 0850 222 25 25 Akbank çağrı merkezi numaralarından birini arıyoruz. Karşınıza her zaman olduğu gibi sesli yanıt sistemi çıkacaktır. Sesli yanıt sistemi çıktıktan sonra ister dinleyip isterseniz dinlemeden direk 4 tuşuna basınız. 4 tuşuna bastıktan sonra farklı bir bölüme bağlandıktan sonra 2 tuşuna basınız. Daha sonra gelen bölümde 0 (sıfır) tuşuna basınız. Bağlanılan bölümde tekrardan 0 tuşuna basınız. Burada sıfır tuşuna iki kere basılmaktadır.

Yapmanız gerekenleri özetlemek gerekirse çağrı merkezi numarasını arayarak sırasıyla 4-2-0-0 tuşlarına basmak. Böylece çok beklemeden ve sinirlenmeden müşteri temsilcisine direk bağlanabilirsiniz.

Akbank Sesli Yanıt Teknolojisi Nedir?

Akbank sesli yanıt teknolojisi, müşteri temsilcisine bağlanmadan yapmak istediğiniz işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde Akbank müşteri temsilcisine bağlanmak için dakikalarca sıra beklemekten kurtularak hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabileceksiniz. Sesli yanıt sistemi sırasında yapmak istediğiniz işleme yönelik kendinizi doğru bir şekilde ifade etmeniz, kelimeleri anlaşılır bir şekilde telaffuz etmeniz gerekmektedir. Anlaşılır bir şekilde ifade edilen işlem için sesli yanıt sistemi otomatik olarak o işleme yönlendirecektir.

Sesli yanıt sistemi ile işlem yapmadan önce banka ya da kredi kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli numarayı ve kart şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir. Çünkü sesli yanıt sistemi ile yapılmak istenen işlem talep edilmeden önce banka müşterisi olduğunuzu kart numarası ve şifreniz ile onaylamanız gerekmektedir. Daha sonra dilediğiniz müşteri temsilcisine bağlanmadan işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tatil kredisi veren bankalar hangileridir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Akbank Müşteri Temsilcisine Bağlanmadan Hangi İşlemler Yapılır?

akbank musteri temsilcisi menusunden yapilacak islemler

Akbank müşteri temsilcisine bağlanmadan da birçok işlem yapmak mümkündür. Akbank çağrı merkezi hizmetleri bünyesinde bulunan sesli yanıt üzerinden gerekli işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmadan, çağrı merkezi üzerinden “Hangi işlemi yapmak istersiniz” şeklinde soru sorulduğunda aşağıda belirtilen işlemleri söylediğiniz zaman çağrı merkezi otomatik yanıt sistemi sizi otomatik olarak yapmak istediğiniz işleme yönlendirecektir.

 • Kredi kartı limiti öğrenmek için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı limiti arttırmak için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı şifresi ile ilgili işlemler için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı hesap kesim tarihi öğrenmek için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirmek için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı dönem içi harcamalarını öğrenmek için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı borcunu öğrenmek için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Banka ya da kredi kartı içerisindeki bakiyeyi öğrenmek için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Akbank direkt şifre işlemlerini gerçekleştirmek için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Virman işlemlerini gerçekleştirmek için (bunun için sadece “virman” demek yeterlidir) müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Ev, taşıt ya da diğer krediler için kredi ödeme planını öğrenmek için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Yatırım ya da piyasa fonu almak için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Yatırım ya da piyasa fonu satmak için müşteri temsilcine bağlanmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Döviz alım satım işlemlerini gerçekleştirmek için müşteri temsilcisine bağlanmadan gerçekleştirmek istediğiniz işlemi söyleyerek istediğiniz işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Akbank Müşteri Temsilcisine Bağlanarak Yapılacak Olan İşlemler Nelerdir?

Her zaman her işlem müşteri temsilcisine bağlanarak yapılamamaktadır. Bazı işlemler telefondan yapmak zorunda kaldığımız ve ancak müşteri temsilcisi yardımı ile yapılacak işlemler yer almaktadır. Yapmak istediğiniz işlemi çağrı merkezi sesli yanıt sistemi üzerinden “Hangi işlemi gerçekleştirmek istiyorsunuz?” soruna gerçekleştirmek istediğiniz işlemi söyleyerek ilgili müşteri bağlanabilirsiniz.  Akbank müşteri temsilcisine bağlanarak yapılacak olan işlemler aşağıda verildiği gibidir:

 • Kendinize ait olan iletişim bilgilerini güncellemek ya da tanımlamak için veya genel kişisel bilgilerinizi güncellemek için müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.
 • KVKK izin bilgilerini güncellemek için müşteri temsilcine bağlanmanız gerekmektedir.
 • Hızlı tanıma işlemleri hakkında görüşmek istediğiniz zaman müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekmektedir.
 • Kredi kartı işlemleriniz için; ekstre ya da ayrıntılı dönem içi detay bilgilerine almak, ek kart ekstresini öğrenmek, ek kart dönem içi hareketleri için detaylı bilgi almak, kredi kartı ana kart ya da ek kart şifresi oluşturmak, kart limiti işlemleri hakkında ilgili kişi ile görüşmek ve kart limiti arttırmak, kart borcunu otomatik olarak ödeme talimatı vermek için müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekmektedir.
 • Kredi kartı ile ilgili parasal işlemler için; kredi kartı kart borcu ödemek için, kredi kartı nakit avans çekmek için, kredi kartı taksitli avans çekmek için müşteri temsilcisine bağlanarak işlem yapılması gerekmektedir.
 • Kredi kartı başvuru durumu ve kart kurye durumunu sorgulamak için Akbank müşteri temsilcisine bağlanılması gerekmektedir.

Yukarıda yer alan işlemler kişisel bilgileri barındırdığı ve yetkili kişi harici başka insanlar ile paylaşılmaması gerektiği için müşteri temsilcisi ile gerekli işlemler yapılmalıdır. Aynı zamanda manuel olarak işlem yapılmasını gerektirecek durumlar olduğu için de sistem sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır.

Akbank Müşteri Hizmetlerini Aramak Ücretli Midir?

Akbank müşteri hizmetlerini aramak için kullanılan 444 25 25 ve 0850 222 25 25 numaralı telefon hatları arandığı zaman ücret kesilmektedir. Bu hatlar ücretli olup aranılan operatör üzerinden ücretlendirilmektedir. Normal sabit hatları arama ücreti kadar bir ücret kesilmektedir.

Akbank Telefon Bankacılığı Şifresinin Unutulması Durumunda Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Akbank telefon bankacılığı şifresinin unutulması durumda yapılması gereken tek bir şey vardır. O da en yakın Akbank şubesine giderek yeni şifre talebinde bulunmanızdır. Akbank şubesinde kimlik bilgileriniz doğrulandıktan ve imza sirküleri kontrolü yapıldıktan sonra tarafınıza yeni bir telefon bankacılığı şifresi verilecektir. Yeni şifreniz ile işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

kredi karti limiti nasil arttirilir akbank

Akbank kredi kartı limiti arttırmak için 444 25 25 telefon numarası üzerinden Akbank müşteri temsilcine bağlanarak kredi kartı limitinizi arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Ya da Akbank şubesine giderek kredi kartı limitini arttırmak için dilekçe verebilirsiniz. İsterseniz Akbank mobil uygulama ya da internet bankacılığı yöntemi ile de kredi kartı limitini arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Maksimum 1 ila 2 gün içerisinde kart limiti arttırma işleminiz onaylanacaktır.

Akbank Telefon ile EFT ve Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank telefon aracılığı ile EFT ve havale işlemi yapmak için müşteri hizmetlerinin aranması gerekmektedir. Müşteri hizmetleri aracılığı ile sesli yanıt sistemi üzerinden “Transfer” dediğiniz zaman sesli yanıt sistemi sizi otomatik olarak bir müşteri temsilcisine aktaracaktır. Aktarmış olduğu müşteri temsilcisi aracılığı ile yapmak istediğiniz para aktarım işlemini (EFT ya da Havale) söylemeniz durumunda müşteri temsilcisi aktarmak istediğiniz tutardaki parayı aktarılacak hesaba transferini yapacaktır.

Mobil bankacılık ve internet bankacılığı uygulamaları ile de para aktarılacak olan hesabın hesap numarasını girerek EFT ve havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Arsa kredisi veren bankalar 2021 Yazısını da inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • Denizbank Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır? – Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri3 yıl önce
 • […] Akbank müşteri temsilcisine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz. […]