The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.844,00
  % -1,62
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3045
  % 0,25
 • € EURO
  34,8708
  % -0,87
 • £ POUND
  41,3180
  % -0,16
 • ¥ YUAN
  4,4673
  % 0,28
 • РУБ RUBLE
  0,3627
  % 0,54
 • BITCOIN/TL
  2244961,378
  % -1,75
 • BIST 100
  %
 • YARIM ALTIN
  7.844,00
  % -1,62
 • $ DOLAR
  32,3045
  % 0,25
 • € EURO
  34,8708
  % -0,87
 • £ POUND
  41,3180
  % -0,16
 • ¥ YUAN
  4,4673
  % 0,28
 • РУБ RUBLE
  0,3627
  % 0,54
 • BITCOIN
  2244961,204
  % -1,75
 • BIST 100
  %

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

Denizbank’tan satılık gayrimenkulleri görüntüleyebilmek için sayfanın web sitesine girmeniz gerekir. Sayfada yer alan arama çubuğuna “Satılık Gayrimenkul” yazmak ya da sayfanın en alt kısmında yer alan “Satılık Gayrimenkul, Taşıt Aracı ve Ekipmanlar” kısmına tıklayarak bankanın satıştaki taşınmalarını görüntüleyebilmeniz mümkündür.

Denizbank’ın internet sitesi üzerinden başvuru yapmak için cep telefonu bilgileri ile üye olmak yeterlidir. Çıkan ekranda yer alan isim, soy isim, cep telefonu numarası, e posta adresi, teklif tutarı, açıklama ve güvenlik kodu bilgileri doldurularak taşınmaz satışı için başvuru yapmak imkânı sunulur.

Denizbank sadece kendi sitesi üzerinden ve doğrudan teklif usulü ile satış gerçekleştirmektedir. Denizbank satılık gayrimenkuller için başvuru, bankanın internet sitesinden yapılır. Siteye giriş yapıp “Hakkımızda” kısmına tıklayınız. Bu bölümde “Gayrimenkuller, Taşıt Araçlar, Ekipmanlar” kısmında gayrimenkulleri seçiniz. Açılan sayfada il, ilçe ya da aradığınız gayrimenkule ait bilgileri doldurunuz. Teklif vermek istediğiniz evin detaylarının altında “Teklif Ver” butonu yer almaktadır. Oradan istediğiniz tutardaki teklifi yapabilirsiniz.

Aynı zamanda size en yakın Denizbank şubesine giderek gayrimenkul danışmanlarına sorularınızı sorabilir ve almak istediğiniz gayrimenkul ile alakalı bilgi alabilirsiniz. 0212 348 39 71 ya da 0212 348 39 70 numaralı telefonları arayabilir müşteri hizmetlerinden sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Ve gayrimenkulyonetimi@denizbank.com adresine mail atabilirsiniz.

Teminat/Kaparo Bedeli Nedir?

Teminat ya da kaparo bedeli teklif vermeniz için ödemeniz gereken bir bedeldir. Bu bedel sizin almak istediğiniz konutla ilgili ne kadar ciddi olduğunuzu gösterir.

Denizbank’ın satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için belirlediği kaparo tutarı gayrimenkulün belirlenen fiyatının %3’üdür. Gayrimenkul için teklif yapmadan önce bu ücretin ödenmesi gerekir. İyice araştırma yapmadan bir gayrimenkul için kaparo verilmemesi gerekir. Bankanın sorumluluğunda olmayan durumlar için ya da gayrimenkulün önceki durumuyla alakalı araştırma yapılmalıdır. Aksi taktirde kaporanız yanabilir.

Kaparo yatırdıktan sonra bazı durumlarda kaporanızın size geri ödenmesi mümkündür. Bu durumlar şu şekildedir:

 • Banka geçerli bir sebepten dolayı satışı durdurmuş ise kaporanız iade edilir.
 • Yaptığınız teklif diğer tekliflerden aşağıda kalmış ise kaporanız tarafınıza iade edilir.
 • Belirli sebeplerden dolayı ihaleye katılmanız banka tarafından engellenmiş ise teminat bedeliniz iade edilir

Denizbank Satılık Gayrimenkullerin Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Denizbank tarafından satışa çıkarılan evler ipotek ve haciz ile bankaya geçen taşınmaz mallardır. Bu gayrimenkullerin fiyatının belirlenmesi ise bir uzman tarafından yapılır. Ekspertizin değerlendirmesinde konutun yaşı, durumu, türü, kat sayısı, imar durumu, fiziki durumu gibi pek çok faktör yer alır ve bütün bunlara bakılarak hazırlanan rapor sonucu gayrimenkul için fiyat belirlenir.

Denizbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısını inceleyebilirsiniz.

Denizbank Satılık Gayrimenkul Başvurusunda Hangi Belgeler İstenir?

denizbank satilik gayrimenkul basvurusunda istenen evraklar

Denizbank’ın satışa çıkardığı gayrimenkuller için istenen belgeler öncelikle teminat ücretinin ödendiğine dair bir dekonttur.Dekontla birlikte nüfus cüzdanı fotokopisi gerekir. Başvuru tüzel kişiler tarafından gerçekleştiriliyorsa ek olarak vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopisi, vergi levhası fotokopisi ve imza atacak yetkili kişi için yetkili belgesi de istenir.

Denizbank’tan Satılık Gayrimenkul Almanın Avantajları Nedir?

Bankadan satılık gayrimenkul almanın avantajı ekspertiz tarafından belirlenen fiyat sayesinde piyasaya göre uygun fiyata satılmasıdır. KDV, emlakçı komisyonu gibi ödemeler yapılmaz. Bankalar dekont kestiği için KDV ödemez ve siz de emlak alımlarınızda KDV ödememmiş olursunuz. Ayrıca Denizbank herhangi bir aracı site ya da emlakçı ile çalışmadığı için ödemeniz gereken ekstra bir tutar da yoktur.

Satın alınmak istenen gayrimenkulün üzerinde haciz ve ipotek gibi işlemler olmayacaktır. Ayrıca Denizbank’tan satılık gayrimenkul için kredi kullanılmak istenirse banka ekspertiz bedeli istemez. Bankadan kredi kullanımı için sunulan diğer imkân ise cari faiz oranına göre faiz indirimi, iş koluna göre değişiklik göstermesine rağmen kredi tahsis ücreti alınmaması ve ipotek fek maliyeti kadar ücret alınmasıdır. Ticari gayrimenkuller için bankadan kredi kullanılmasında ise 15 yıldan 25 yıla kadar vade imkânı vardır.

Denizbank Satılık Gayrimenkul İlanına Nasıl Başvuru Yapılır?

denizbank satilik gayrimenkul basvurusu asamalari

Denizbank satılık gayrimenkul başvurusunda teminatı önce yatırarak ilk teklifi veren olmak avantajdır. Bu bedeli bankanın gönderdiği IBAN numarasına yatırmanız gerekir. Yatırma işlemini yaparken IBAN numarasına teklif sahibinin adı, soyadı, taşınmazın ada-parsel bilgisi ve kaparo bedeli yazılmalıdır.

Sonrasında en az gayrimenkul için belirlenen bedel kadar ya da daha fazla miktarda bir teklif yapılır. Yapılan teklifler başkaları tarafından görülemez, banka üçüncü şahıslarla bu bilgileri paylaşmaz. Bankanın belirlediği süre boyunca teklif yapılabilir. Süre bitiminde ise yapılan teklifler son bulur. Banka en yüksekten en düşüğe tüm teklifleri sıralar ve gayrimenkulün satışına gerçekleştirir.

Eğer gayrimenkul için teklif veren birden fazla kişi var ise en yüksek teklifi yapan kişiye satış yapılır. Ancak başka bir müşteriden kaparo alınmamışsa ya da gayrimenkulün bedeli alınmamış ise ve gayrimenkul için diğer adaylar da fiyat vermeye devam etmek ve satın alma arzularını yazılı ya da sözlü şekilde iletirse banka açık artırma yapabilir. Bu karar bankanın gayrimenkul yönetim bölümüne aittir. Açık artırma için belirlenen yer, zaman, katılım koşulları gibi ayrıntılar tüm katılımcılara bildirilir.

Tüm alıcılara 3 gün içerisinden olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılır. Olumlu geri dönüş yapılmış, gayrimenkul için verdiği teklif kabul edilmiş olan kişi bankanın izin verdiği süre içinde gayrimenkulün bedelinin tamamını öder.

Bedelin tamamı ödendikten sonra tapu işlemleri yapılır. Tapu, teklifi veren ve sözleşmeye imza atan kişinin üzerine yapılır. Dikkat edilmesi gereken bir konu da BSMV vergisini bankanın değil alıcının ödeyeceğidir. Banka, olağanüstü bir durum olmadığı takdirde, en geç 10 iş günü içinde tapu devrini gerçekleştirecektir.

Denizbank kredi kartı başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Denizbank Satılık Gayrimenkuller İçin Verilen Teklif Geri Çekilebilir Mi?

Gayrimenkul için verilen teklif geri çekilebilir ancak bu durumda verdiğiniz kaparo yanar. Gayrimenkul ile ilgili altyapı, borç, çevre ve benzeri konularda önceden araştırma yapmak alıcının sorumluluğudur. Bu tarz sebeplerden dolayı teklifi geri çekmek teminat bedelinin yanması demektir. Teklif yapmış olanlar taahhütname ve şartnameyi okumuş sayılır. Gayrimenkulün bankanın mülkiyetine geçtikten sonraki masrafları, faturaları banka tarafından karşılanır.

Ancak daha önceki dönemlere ait fatura borcu, vergi borçları, aidat borçları banka sorumluluğunda değildir.

Denizbank’tan satılık gayrimenkul alabilmek için nakit olarak ödeme yapmanız gerekir. Kaporta ve sonrasında ihale ya da teklifin kazanılması halinde gayrimenkulün ederi tek seferde nakit olarak ödenir. Bankadan satılık gayrimenkul almak için kredi kullanmak da mümkündür. Kredi için bankaya başvuru yapılması gerekir. Gerekli belgeler bankaya iletilmelidir. Denizbank’tan yapılan kredi başvurusunda pek çok avantaj sağlanır.

Kredi için uygun görülen kişiler için bir sonraki adım satın almak istenen gayrimenkulün ekspertiz raporunun alınmasıdır. Evin yaşı, konumu, fiziksel durumu, kaç katlı oluşu, tapu bilgisi, imar bilgisi, ulaşım olanakları, itibarı gibi değerlendirme hususları uzman bir ekspertiz tarafından değerlendirilir.

Ekspertizin yazdığı rapor doğrultusunda ev için fiyat biçilir ve bu fiyat üzerinde kredi kullanımına hak kazanılır. Kredi için ödeme seçenekleri, vade seçenekleri ve faiz oranları özel olarak belirlenir.