The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %
 • YARIM ALTIN
  7.930,00
  % 0,09
 • $ DOLAR
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,4516
  % 0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3555
  % 1,14
 • %
 • BIST 100
  %

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC bankta kredi kartı başvurusu yapmak için farklı birçok kanal mevcuttur. Müşteriler bu kanallar aracılığı ile kendisine en uygun olan başvuru yöntemini seçerek kolayca kredi kartı başvurusunda bulunabilecekler. HSBC kredi kartlarına başvurmak için tercih edilebilecek yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

 • HSBC internet bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak,
 • HSBC mobil bankacılık üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunmak,
 • HSBC müşteri hizmetleri aracılığı ile kredi kart başvurusu yapmak,
 • HSBC şubelerine başvurarak kredi başvurusu yapmak,

Kredi kartı ile ilgili işlemler internet ve mobil bankacılık ile rahatlıkla kullanılabilir, şubeye gitmeden bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilir. HSBC kredi kartına başvurmanın yollar birkaç seçenekten oluşur ve bu seçenekler yukarıda ki gibi listelenmiştir .Gerekirse şubeye gidebilir veya online başvuru  gerçekleştirilir.

HSBC Şubelerinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

hsbc kredi karti nedir

HSBC şubeleri aracılığı ile kredi kartı başvurusunda bulunulabilir ve genellikle olumlu sonuçlanması halinde müşterilere anlık olarak kredi kartı teslimi yapılır. Bankada müşteri temsilcisi, müşterinin gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığına bakar. Kredi notunun kredi kartı alırken önemli bir yere sahip olduğu için de müşterilerin kredi notları da oldukça önemlidir.. Kredi notu eğer düşükse başvurular kabul edilmeyebilir ya da düşük limitli bir kredi kartı müşteriye sunulur. Müşteri ile  ilgili yasal takip söz konusuysa başvuru yapabilirler asla kabul edilmez. Gelir durumları da genellikle kredi kartı limitlerini belirler. Herhangi bir sorun yoksa kredi kartı anlık olarak banka tarafından müşteriye teslim edilmiyor ise en fazla 1 hafta içerisinde kredi kartı müşteriye ulaştırılmış olur.

Ayrıca Arıcılık Kredisi Veren Bankalar 2021 adlı yazımıza göz atın!

HSBC Müşteri Hizmetleri Aracılığı İle Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC banktan müşteri hizmetleri ile kredi kartı başvurusu yapmak için sistem üzerinde müşterinin hiçbir bilgisinde eksiklik olmaması gerekir. Aksi halde müşterinin bankaya gitmesi gerekir.

HSBC’nin müşteri hizmetleri numarası 0 850 211 0111’dir. Bu numarayı aradıktan sonra 1-4 -2 şeklinde tuşlama yaparak kredi kartı başvurusunda bulunabilmek mümkündür. Ek kart çıkartılacak ise 1-4-3 şeklinde tuşlama yapılması gerekiyor. Kredi kartı ile ilgili kurye sorgulaması için  1-4-5 tuşlaması yapılması halinde kredi kartlarının nerede olduğununda bilgisine kolayca ulaşım sağlanabilecek.

HSBC İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC’den internet bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilmek için öncelikle müşterinin internet bankacılığına giriş yapması gerekir. İnternet bankacılığı sistemini girildiğinde tüm kredi kartları listelenecektir. Bu kredi kartları arasından müşteri kendisine en uygun olan kredi kartını seçerek hızlı ve kolayca kredi kart başvurusunda bulunabilir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan kredi kartı başvurularında her adım ve aşama internet bankacılığı üzerinden takip edilebilir ve gözlemlenebilir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan kredi kartı başvurularında genellikle birkaç dakika içerisinde müşteriye olumlu veya olumsuz bir dönüş sağlanır. Bu dil sayesinde müşteri kredi kartı başvurusunda ilk aşamayı geçip geçmediğini öğrenebilir. HSBC internet bankacılığı üzerinden yapılan kredi kartı başvuruları aşama olarak ilerler ve kredi kartı başvurusu ilk aşamada olumlu geçse dahi İlerleyen aşamalarda müşterinin banka politikalarına uymaması durumunda kredi kartı alımı gerçekleştirilemeyebilir. Bu sebeple kişilerin internet bankacılığı üzerinden yaptıkları kredi kartı başvurularında kesinlikle olumlu bir sonuç alınacak gözüyle bakınmamalıdır ve müşteri kendi kredi notundan haberdar ise kredi kartı alıp alamayacağının da bilincindedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan kredi kartı başvurularında yalnızca bir kaç dakika içerisinde başvuru aşamaları gerçekleştirilebilir ve başvuru aşamalarında müşteriden istenilen bilgiler; belgelenebilir net gelir, müşterinin iş adresi, ev adresi, sigorta durumu gibi Bankaların müşterilerinden istediği ve yağmurlu diyor bankadaki gizli tutulacak özel bilgiler kontrol edilerek müşterinin kredi kartı alabilmesi için herhangi bir sakınca olup olmadığına bakılır. Müşterinin kredi notunda bir düşüklük var ise kredi kartı limitinin daha düşük bir versiyonu tercih edilebilir ve böylece müşteri kredi kartı alabilir. Müşteri hakkında yasal bir süreç var ise müşterinin hiçbir koşulda kredi kartı almasına izin verilemez.

HSBC Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

hsbc kredi karti nasil alinir

HSBC kredi kartı başvurusunun mobil bankacılık üzerinden yapılması için öncelikle HSBC mobil bankacılık uygulamasının indirilmesi gerekir. HSBC mobil bankacılık uygulamaları akıllı cihazlara indirilebilen ve IOS, android uyumlu uygulamalardır. Uygulama akıllı cihaza indirildikten sonra müşterinin TC kimlik numarası ve şifresi ile mobil bankacılığı giriş yaparak başvurular sekmesinden kredi kartı başvurusu seçeneğine tıklayarak tüm kredi kartları görüntülenebilir ve müşterinin istediği kredi kartına başvuru yapmasına izin verilir. Mobil bankacılık üzerinden yapılabilecek olan kredi kartı başvurularında tüm kredi kartları başvuruya açıktır ve müşterilerin gerekli bilgileri vererek kredi kartı başvurusunda bulunmasına izin verilirken, genellikle uygulama üzerinden yapılan kredi kartı başvurularında başvuru esnasında olumlu veya olumsuz bir dönüş sağlanır.

Ayrıca 2021 Salma Tavukçuluk Kredisi Başvurusu ve Şartları adlı yazımıza göz atın!

HSBC Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

HSBC banka kartları için şifre alınması gerekir ve bu şifreler banka kartı müşterinin eline ulaştığı andan itibaren alınmalıdır. Şifre alma işlemleri, kartların kullanıma açılmasının temelini oluşturur. Şifre alma yöntemleri için HSBC’nin müşterilerine sunduğu farklı birçok yöntem bulunsa da genellikle banka kartı şifre alma işlemleri yaklaşık 3 dakika sürmektedir. Şifre alma işlemleri; İnternet bankacılığından, mobil bankacılık üzerinden, HSBC ATM’lerinden veya HSBC şubelerinden kolay ve hızlı bir şekilde alınabilir.