The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.951,00
  % -1,43
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2226
  % 0,20
 • € EURO
  34,9064
  % -0,21
 • £ POUND
  40,9967
  % 0,15
 • ¥ YUAN
  4,4506
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3578
  % 0,34
 • BITCOIN/TL
  2233901,206
  % -0,33
 • BIST 100
  %

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu sorgulamak için başvurabileceğiniz birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan biri en yakın İş Bankası şubesine giderek kredi kartı başvurunuz hakkında bilgi almak yer alırken bu pek tercih edilen bir durum olmadığını belirtmek isteriz. Bu seçenek haricinde daha kolay bir şekilde kredi kartı durumunuzu İş Bankası müşteri hizmetlerinden müşteri danışanlarına bağlanarak öğrenebilir ya da İş Bankası resmî web sitesi üzerinden gerekli bilgilerinizi girerek öğrenebilirsiniz. İş Bankası mobil uygulaması üzerinden de İş Bankası kredi kartı sonucunuzu öğrenebilmeniz mümkündür. Bu seçenekler ile kısa süre içinde kredi kartı başvurunuz ile ilgili olumlu ya da olumsuz bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnternet Üzerinden İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Nasıl Sorgulanır?

İnternet üzerinden İş Bankası kredi kartı başvurusu sorgulamak kısa süre içinde gerçekleştirebileceğiniz ve oldukça basit bir işlemdir. Bunun için yapmanız gereken ilk iş, İş Bankası resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz:

 • Kurumsal internet sitesine giriş yaptıktan sonra “kredi kartı başvuru takip” sayfasına giriş yapılır.
 • Karşınıza gelen sayfada “referans numarası ile sorgula” ya da “T.C. kimlik numarası ve başvurulan telefon numarası ile sorgula” seçeneklerinden biri tercih edilir.
 • Bu seçeneklerden en kolay sorgulama yapabileceğiniz kimlik numarası ile sorgulama yapma seçeneğidir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza T.C. kimlik numaranızı yazmanızı isteyen bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda istenilen bilgiler girilir ve “devam” yazan butona basılarak bir sonraki aşamaya geçilir.
 • Cep telefonu numarasınız bir onay kodu gelecektir. Bu onay kodunu açılan bir sonraki aşamadaki kutucuğa yazılır.
 • Onay kodu kutucuğa yazıldıktan sonra “sorgula” yazan butona basılır.
 • Sorgulama işlemi yapıldıktan sonra yönlendirilen ekranda kredi kartınızın onaylanıp onaylanmadığına dair bilgiye ulaşabilecek ve detaylı bir bilgi edinebileceksiniz.

Borsada açığa satış ne demek? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Telefon ile İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sonucu Nasıl Sorgulanır?

musteri hizmetlerinden is bankasi kredi karti basvuru sonucu sorgulama

Telefon ile İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu öğrenmek için yapmanız gerek müşteri hizmetlerini aramaktır. 0850 724 07 24 numaralı telefon hattını arayarak başvuru sonucunuza dair bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür. Telefon ile başvuru sonucu öğrenmek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verildiği gibidir:

 • Öncelikle 0850 724 07 24 numaralı telefon hattı aranır.
 • Müşteri hizmetleri telefon numarası arandıktan sonra sizi sesli yanıt sistemi karşılayacaktır. Sesli yanıt sistemi T.C. kimlik numaranızı girmenizi isteyecektir ve telefon klavyesini kullanarak T.C. kimlik numarası girilir.
 • T.C. kimlik numarası girildikten sonra sesli yanıt sistemi yapmak istediğiniz işlemi soracaktır. Burada sesli bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanmak istediğiniz söylenir.
 • Sesli bir şekilde isteğinizi dile getirdikten sonra sesli yanıt sistemi kısa süre içerisinde müşteri temsilcisine bağlayacaktır.
 • Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra isim, soyisim, T.C. kimlik numarası bilgileri tekrar edilir ve kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek istenildiği söylenir.
 • Müşteri temsilcisi tarafından kredi kartı başvuru sonucunuz sorgulanarak kart başvurunuza dair bilgi tarafınıza iletilir.

Yukarıda verilen adımlar izlendiğinde İş Bankası kredi kartı başvuru sonucunuza ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda müşteri hizmetleri tarafından sadece kart başvuru sonucunuz değil kart bilgileriniz dair bilgilere de ulaşabilmeniz mümkündür.

Kredi Kartı Başvurunuz Bilgi Tamamlama Aşamasındadır Ne Demektir?

Kredi kartı başvurunuz bilgi tamamlama aşamasındadır demek başvuru yaptığınız kredi kartı başvurunuzun hala değerlendirme aşamasında ya da gerekli bilgilerinizi tamamlamanız gereken aşamada olduğu ile ilgilidir.

Banka kredi kartı onayı vermek için diğer kart borçlarınızla ilgili incelemelerde bulunur. Aynı zamanda banka kredi notunuza da bakarak kredi kartı almaya uygun olup olmadığınız ile ilgili değerlendirme sürecinden geçirir. Kişi kredi kartı başvurusu sonucunda gelir durumunu ve borç geçmişini bankaya bildirdikten sonra gerçekleşen bu değerlendirme süreci ortalama 1 hafta sürmekte olup 1 haftanın sonunda değerlendirme sonucu olumlu ya da olumsuz bir şekilde tarafınıza bildirilecektir. Bu süre zarfında da başvuru sonucunuzu sorguladığını zaman “başvurunuz bilgi tamamlama aşamasındadır.” Bildirimi ile karşılaşmanız muhtemeldir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

is bankasi kredi karti basvuru sonucu nereden ogrenilir

İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu belli olma süresi maksimim 1 hafta sürmektedir. Başvuru yaptığınız günden itibaren değerlendirme sürecine alınan kredi kartı başvurunuz 1 hafta içerisinde değerlendirilerek, değerlendirme sonucunda göre olumlu ya da olumsuz olarak SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. İş Bankası kredi kartı başvurunuz onaylandıysa kartınız maksimum 7 iş günü içerisinde başvuru sırasında vermiş olduğunuz adresinize kargo aracılığı ile ulaştırılmaktadır.

Başvuru sonucunuz, başvuru yaptığınız günden itibaren 1 hafta geçtiği halde olumlu ya da olumsuz bir yanıt gelmediyse İş Bankası internet sayfası üzerinden, mobil uygulama üzerinden, en yakın İş Bakası şubesi üzerinden ya da müşteri destek hattı aracılığı ile kart başvuru sonucunuz öğrenebilirsiniz.

KOSGEB başvuru şartları nelerdir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvuru işlemi yapmak oldukça kolay olup kısa sürede halledilebilmektedir. Birçok farklı yoldan başvuru işlemi yapılabilmektedir. Şubeye giderek kredi kartı başvurusunda bulunmak en çok bilinen ve tercih edilen bir işlem olsa da evinizde ya da bulunduğunuz herhangi bir ortamdan internet bankacılığı, mobil uygulama ya da müşteri danışmanları aracılığı ile kredi kartı başvurusunda bulunabilmeniz mümkündür. En çok tercih edilen bir diğer kart başvuru yeri kurumsal internet sitesi üzerinden olandır. İş Bankası kurumsal internet sitesi üzerinden yapılan başvurular için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

 • İş Bankası resmî web sitesine giriş yapılır.
 • Arama çubuğuna kredi kartı başvuru yazılır ve ilgili sayfaya yönlendirilirsiniz.
 • Bu sayfa üzerinde yer alan istenen bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılır ve “hemen başvur” seçeneğine tıklanır.

Yukarıdaki adımlar takip edilerek kısa süre içerisinde kredi kartı başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.