• YARIM ALTIN
  8.266,00
  % -0,96
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3607
  % 0,17
 • € EURO
  34,4602
  % -0,71
 • £ POUND
  40,3340
  % -0,67
 • ¥ YUAN
  4,4720
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3464
  % -0,16
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

qnb finansbank kredi karti basvuru sonucu sorgulama sureci

QNB Finansbank kredi kartı başvuru sonucu sorgulamak için birden fazla seçenek söz konusudur. Bu yollardan en çok tercih edileni internet üzerinden başvuru sonucunu öğrenme işlemidir. Hem kolay bir yöntem hem de detaylı bilgi veren bu yöntem için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak internet web sitesi üzerinden QNB Finansbank kurumsal internet sitesine giriş yapılır.
 • Bu sayfadan başvuru sorgulama seçeneğine tıklanır.
 • Başvuru sayfasına girdikten sonra karşınıza çıkan sorgu yapmanıza yarayan tablo üzerine istenen T.C. kimlik numarası ve telefon numarası girilir. Bu bilgiler girildikten sonra “başvurularımı sorgula” yazan butona tıklanır.
 • “Başvurularımı sorgula” kısmına basıldıktan sonra karşınıza bir işlem ekranı çıkacaktır. Bu ekranda sizden bir kod istenecektir. Yazmış olduğunuz telefon numaranıza bir şifre gelecektir. Bu şifreyi çıkan işlem sayfasında yer alan kutucuğa yazarak “şimdi sorgula” seçeneğine basılır.
 • Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra QNB Finansbank kredi kartı başvuru sonucunuzun olumlu ya da olumsuz nasıl sonuçlandığı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yukarıda verilen işlemler ile kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenmenin yanında kredi kartınız ile ilgili bakiye bilgisi gibi diğer bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Başvuru sonucunuz hala devam ediyorsa ekranda “devam eden başvuru inceleme süreci” yazısını görürsünüz. Bu durumda daha sonra tekrardan sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Telefondan QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Telefondan QNB Finansbank kredi kartı başvurusu sonucu öğrenmek oldukça kolay olup kısa süre içinde öğrenilebilmektedir. Bunun için aşağıda verilen adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak telefonla 0850 222 09 00 numaralı telefon hattı aranır.
 • Çıkan sesli yanıt sistemi tarafından talep edilen T.C. kimlik numarası telefon tuşları yardımı ile girilir.
 • T.C. kimlik numarası girildikten sonra sesli yanıt sistemi üzerinden yapılmasını istediğiniz işlem bir cümle ile ifade edilerek talep edilir.
 • Sözlü olarak kredi kartı başvurusu sonucu öğrenmek istediğiniz dile getirdikten sonra sesli yanıt sistemi talep ettiğini işleme göre sizi yönlendirir ve başvuru tarihini teyit ederek sonucu onay ya da red şeklinde cevaplar.
 • Eğer başvuru sonucunuz daha çıkmamışsa incelemenin devam ettiğinin ifade ederek konu hakkında detaylı bir bilgi sunar.

Yukarıda verilen adımları takip ederek kredi kartı başvuru sonucunuzu saniyeler içinde öğrenebilirsiniz.

Genç çiftçi projesi nedir? Nasıl başvurulur? Yazısını inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

qnb finansbank kredi karti almak icin atilacak ilk adim nedir

QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapmak için ister en yakın QNB Finansbank şubesine gidebilir isterseniz de internet şube üzerinden kredi kartı başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Şube üzerinden yapılan işlemlerde banka tarafından istenen belgeler varsa onlar tamamlanır ve şubeden kredi kartı istenildiğine dair başvuru formu doldurularak sonucun onaylanması beklenir. İnternet şubesi üzerinden yapılan başvurular için ise aşağıda verilen adımlar izlenmelidir:

 • İlk olarak internet üzerinden QNB Finansbank kurumsal internet sitesine girilir.
 • Web sitesine giriş yapıldıktan sonra ana sayfada yer alan “hemen başvur” seçeneğine tıklanır.
 • “Hemen başvur” seçeneğine tıklandıktan sonra bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve bu sayfa üzerinde yer alan ad, soy ad, T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgileri girildikten sonra bilgilerin altında yazan “hemen başvur” butonuna basılır.
 • Bu alandan sonra da yeni bir ekrana yönlendirme yapılır ve gelir bilgini sorulur. Soruların altında yer alan kutucuklara gelir bilginizi ve SMS ile telefonunuza gelen şifreyi yazarak “onay” yazan kutucuk işaretlenir.

Yukarıda verilen adımlar takip edilerek şubeye gitmeye gerek kalmadan olduğunu ortamda kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu sonunda değerlendirme işlemi bittiği zaman SMS üzerinden kişiye başvuru sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğuna dair bilgilendirme yapılmaktadır. Talebi olumlu değerlendirilen müşterilere belirtilen adrese yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde kart gönderimi gerçekleşir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Neden Olumsuz Olarak Sonuçlanır?

Kimi zaman yapmış olduğumuz kredi kartı başvuru talebimiz birçok nedene bağlı olarak olumsuz bir şekilde sonuçlanabilmektedir. QNB Finansbank kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanma nedenleri aşağıda verildiği gibidir:

 • Kredi kartı başvurusu esnasında istenilen kimlik ya da gelir bilgilerinin gerçek bilgiler ile uyuşmuyor olmasından kaynaklı kredi kartı başvurusu sonucu olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır.
 • Kredi kartı başvuru talebinde bulunan kişinin kredi kartı almaya gelir durumu uygun değilse başvuru talebi olumsuz bir şekilde sonuçlanır.
 • Kişinin findeks yani banka kredi notu düşük ise kredi kartı başvuru talebi olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır.
 • Başvuru işlemleri sırasında başka bir bankada borcu olup banka takibine düşmüş kredi ve kredi kartı borç bakiyeleri görüntülenen kişilere kredi kartı başvurusu sonucu olumsuz bir şekilde geri dönüş yapılır.

KOSGEB Başvuru şartları nelerdir? Yazısına da göz atabilrisiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Kredi karti basvuru sonucu belli olma sureci

QNB Finansbank kredi kartı başvuru sonucu yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde değerlendirilir. 1 hafta sonra başvuru sonuçları en geç 7 iş günü içerisinde bankaya bildirmiş olduğunuz telefon numarasına olumlu ya da olumsuz olarak kısa mesaj olarak bilgilendirilir. Gelir düzeyi yüksek ve findeks kredi notu iyi olan kredi kartı başvurusu yapan QNB Finansbank müşterilerinin kart başvuru sonuçları başvuru yapılan gün içerisinde onay alabilmektedir. Kredi notu iyi olmayan ve gelir düzeyi ortalama ya da istenilenin altında olan müşterilerin kart başvuru sonuçları değerlendirilir ve belirtilen aralıklarda olumlu ya da olumsuz bir bilgilendirme yapılmaktadır.

Ortalama olarak 7 iş günü içerisinde SMS ile olumlu ya da olumsuz bir mesaj almayan kredi kartı başvurusu yapan kişiler, banka müşteri hizmetlerini arayarak, internet bankacılığı üzerinden ya da şubeye gelerek QNB Finansbank kredi kartı başvuru sonucunu ilgili yetkililer tarafından öğrenebilirler.