The following addons cannot be used, because your plan has expired. To renew your subscription, please visit our website.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır? - Banka Sayfası, Güncel Kredi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.812,00
  % -0,49
 • AMERIKAN DOLARI
  32,3118
  % 0,00
 • € EURO
  35,1769
  % 0,57
 • £ POUND
  41,3615
  % -0,15
 • ¥ YUAN
  4,4582
  % -0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3532
  % -2,71
 • BITCOIN/TL
  2179834,287
  % 0,07
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası müşteri temsilcilerine bağlanabilmek için öncelikle kişinin Ziraat Bankası müşteri temsilcisi numarası olan numarayı telefonuna tuşlaması ve ardından araması gerekmektedir. Ziraat Bankası müşteri temsilcilerine “0850 220 00 00” ya da “444 0 000” numaralı telefon numaralarından ulaşmanız mümkündür. Aramanın gerçekleştirilmesinin ardından müşteri temsilcisi ile direkt olarak bağlantı kurmak istiyorsanız sırasıyla “1”, “7”, ve “0” tuşlarına basmanız gerekmektedir. Sizden önce arayan müşteri yoksa direkt olarak Ziraat Bankası müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz mümkündür. Şayet sizden önce arayan ve sıra bekleyen müşterilerin bulunması halinde sistem tarafından otomatik olarak sıraya alınırsınız. Müşteri temsilcileri sizden önce arayan müşterilere hizmet verdikten ve boşa çıktıktan sonra sistem sizi otomatik olarak müşteri temsilcisi ile bağlantıya geçirir. Bun noktada müşteri temsilcilerine aklınıza takılan bir soruyu sorabilir, probleminiz varsa probleminiz için destek alabilir ya da gerçekleştirmek istediğiniz bir işlemi gerçekleştirmek adına yardım alabilirsiniz. Bu sayede banka şubesine ya da ATM’ye gitmenize gerek kalmadan pek çok işlemi Ziraat Bankası müşteri temsilcisi ile halletmeniz mümkün olur.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık

mobil islemler ziraat bankasi

Ziraat Bankası müşterilerine mobil bankacılık özelliği sayesinde müşteri temsilcileri ile yapılan işlemden çok daha fazlasını yapabilme imkânı tanır. Akıllı telefonlara indirilecek Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması sayesinde kişiler pek çok işlemi rahat bir şekilde olduğu yerden yapabilmektedir. Kişilerin Ziraat Bankası sistemine kayıtlı hesap numaraları, TC kimlik numaraları ya da cep telefonu numaraları ile birlikte mobil bankacılık şifrelerini uygulama üzerinde girmeleri durumunda bahsi geçen işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olur. Kişilerin mobil bankacılık şifresi bulunmaması durumunda Ziraat Bankası müşteri temsilcilerine bağlanıp mobil bankacılık şifresi alma talebinde bulunması gerekmektedir. Müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmenin ardından kısa bir süre içerisinde SMS yolu ile mobil bankacılık şifresi kişinin telefonuna gönderilir. Bu şifre ile mobil bankacılık uygulamasına girebilir ve dilenildiği vakit “ayarlar” bölümüne girerek şifre değişikliği yapılabilir.

Kuveyt Türk müşteri temsilcisine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısına göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sesli Yanıt Sistemi Menüsü

Ziraat Bankası müşteri temsilcilerine ait “0850 220 00 00” numaralı telefon numarasının aranmasının ardından kişileri öncelikle bir sesli yanıt menüsü karşılamaktadır. Bu menü üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşme sağlamadan yapabileceğiniz bazı hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanabilir ve müşteri temsilcisine bağlanmak için sıra beklemenize gerek kalmadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sesli yanıt menüsünde bulunan ve yapılabilecek işlemler aşağıda yer aldığı gibidir:

 • Kart işlemleri yapmak isteyen kişiler 1’i tuşlayarak tüm kart işlemlerini sesli yanıt menüsünden gerçekleştirebilmektedir.
 • Bankacılık işlemleri yapmak isteyen kişiler 2’yi tuşlayarak tüm bankacılık işlemlerini sesli yanıt menüsü üzerinden gerçekleştirebilmektedir.
 • Şifre işlemleri yapmak isteyen kişilerin 3’ü tuşlayarak şifre işlemlerini sesli yanıt menüsü üzerinden gerçekleştirmeleri mümkündür.
 • İnternet ve mobil bankacılık hakkında teknik destek almak isteyen kişilerin 4’ü tuşlamaları halinde destek alabilmeleri mümkündür.
 • Ekstre, hesap hareketi ve IBAN numarası almak isteyen kişilerin 5’i tuşlamaları halinde tüm bu bilgileri alabilmeleri mümkündür.
 • OGS ve HGS işlemleri yapmak isteyen kişilerim müşteri temsilcisine bağlanmasına gerek kalmadan 6 rakamını tuşlamaları halinde işlemlerini gerçekleştirebilmeleri mümkündür.
 • Banka ürünleri hakkında bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen kişilerin 7 rakamını tuşlamaları durumunda banka ürünleri hakkında tüm bilgiler sesli bir şekilde anlatılmaya başlayacaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisinde Yurtdışından Nasıl Bağlanırım?

Ziraat Bankası müşteri temsilcilerine yurtdışından ulaşım sağlamak mümkündür. Yurtdışında yaşayan ya da seyahat amaçlı yurtdışında bulunan kişilerin banka ile iletişime geçmesi gerektiği vakitlerde Ziraat bankası müşteri temsilcilerine ait olan “0850 220 00 00” numaralı telefon numarasın çevirmeden önce başına ”+90” numarasını eklemeleri gerekmektedir. Böylece kişi yurtdışında olsa dahi Ziraat Bankası müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilmektedir. Kişilerin dilerlerse sesli menüye erişim sağlamalarının ardından 9 rakamını tuşlamaları ve bilgileri İngilizce dil seçeneği ile dinlemeleri mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu İngilizce dil desteği sayesinde Türkçesi iyi olmayan ya da yabancı müşterilerin rahatlıkla Ziraat Bankası müşteri temsilcisi numarasını arayarak işlem gerçekleştirmelerine olanak sağlanmaktadır. Böylece Ziraat Bankası şubesine gidilmesine gerek kalmadan kişiler rahatlıkla işlemlerini müşteri temsilcileri ile gerçekleştirebilmektedir.

Ziraat Bakası Müşteri Temsilcisi Kayıp ya da Çalıntı Kart İptali Nasıl Yapılır?

kayip calinti islemleri ziraat bank musteri temsilcisi

Kişilerin kartlarını kaybetmeleri ya da çaldırmaları durumunda Ziraat Bankası müşteri temsilcisini arayarak kartının iptalini sağlaması mümkündür. Kartın kayıp olduğu ya da çalındığı andan itibaren bulan kişinin veya çalan kişinin kart üzerinden işlem yapmaması için fark edildiği anda Ziraat Bankası müşteri temsilcisi aranmalıdır ve kartın iptali gerçekleştirilmelidir. Kişileri kayıp ya da çalıntı kartlarını iptal etmek için gerçekleştirmeleri gereken işlem aşağıdaki gibidir:

 • “0850 220 00 00” ya da “444 0 000”numaralı telefonlardan birisi aranmalıdır.
 • Aramanın gerçekleşmesinin ardından sesli yanıt menüsünde kayıp çalıntı işlemlerini gerçekleştirmek adına “kartımı iptal etmek istiyorum” cümlesi kurulmalıdır.
 • Sesli yanıt sistemi kişiyi direkt olarak kayıp çalıntı biriminde çalışan müşteri temsilcilerinden birisi ile görüşmeye alacaktır. Bu noktada müşteri temsilcisine kartın iptalinin nedenini söylemeniz gerekmektedir.
 • Müşteri temsilcisi kartınızı iptal etmek istemeniz üzerine kartınızı işleme kapatır ve yeni bir kart talebini sistemde bulunan adres üzerine açar.

Yeni kartın basılmasının ardından kargo aracılığı ile kişinin sistemde bulunan adresine adına basılmış kartı tekrardan gönderilir ve kullanımına o andan itibaren başlanabilir.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcileri ile Görüşmek Ücretli Midir?

Ziraat Bankası müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmeler ücretli olmaktadır. Ancak bu noktada kişilerin bağlı oldukları operatör şirketinin sunduğu imkânlar dahilinde faturada ekstra bir ücret gözlenmez. Kişilerin Ziraat Bankası müşteri temsilcileri ile yaptıkları tüm görüşmeler kişilerin mevcut tarifelerinde bulunan dakikalardan düşüş sağladığı bilinmelidir. Kişilerin dakikasından düşüş yaşanmasından kaynaklı olarak ay sonu gelen telefon faturasında müşteri temsilcisi ile yapılan görüşme için herhangi bir ücret talep edilmez. Bu sayede kişilerin rahatlıkla telefon bankacılığı özelliğini kullanmaları ve banka şubelerine hatta ATM’ye dahi gitmesine gerek kalmadan pek çok işlemi telefonu ile gerçekleştirmesi mümkün olmaktadır.

Albakara Türk müşteri temsilcisine direkt bağlanma nasıl yapılır? Yazısını da inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri Temsilcisi ile Kredi Kartı Alınır Mı?

Kredi kartı almak isteyen kişilerin Ziraat Bankası müşteri temsilcileri ile yapacakları görüşme sırasında başvuru talebinde bulunmaları mümkün olmaktadır. Kredi kartı almak isteyen kişilerin öncelikle Ziraat Bankası müşteri temsilcilerine ait telefon numarasını aramaları ve arkasından sırasıyla “1”, “7” ve “0”’ı tuşlamaları gerekmektedir. Sıra varsa sıra beklenmelidir. Sıranın gelmesinin ve müşteri temsilcisi ile bağlantı kurulmasının ardından kredi kartı başvurusu talebinde bulunmak istenildiği Ziraat Bankası müşteri temsilcisine aktarılmalıdır. Müşteri temsilcisi bu nokta gerekli kontrolleri yaptıktan sonra kişiden bazı bilgileri isteyecektir. Kişinin müşteri temsilcisi tarafından istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde vermesi gerekmektedir. Bilgilerin verilmesi ile birlikte müşteri temsilcisi kişi adına kredi kartı başvuru talebini gerçekleştirmiş olur. Telefonun kapatılmasının ardından kısa bir süre içerisinde başvuru sonucu telefona SMS olarak gelmektedir. Başvuru onaylanmış ise en kısa sürede kişinin başvuru esnasında müşteri temsilcisine verdiği ve sisteme kaydedilen adrese kişi adına basılan kat gönderilir.